Czym są tunele foliowe i dlaczego warto je mieć?

tunele foliowe
Tunele foliowe mogą z powodzeniem zastąpić szklarnię i sprawdzić się do uprawiania wybranych roślin | fot.: materiał partnera

Ceny warzyw i owoców szybują w górę w zawrotnym tempie. Czy to oznacza, że już nie opłaca się odżywiać zdrowo? Oczywiście, że nie! Najważniejsze jest to, żeby znaleźć sposób na oszczędności, a przy tym może nawet nową pasję. Co mamy na myśli? Chodzi o możliwość uprawiania wielu odmian owoców i warzyw we własnym ogródku przy wykorzystaniu tunelu foliowego. Sprawdź, na czym polega ta metoda i jak wiele korzyści zapewnia.

Czym jest tunel foliowy?

Tunele foliowe mogą z powodzeniem zastąpić szklarnię i sprawdzić się do uprawiania wybranych roślin. Dziś dostępnych jest wiele modeli gotowych do szybkiego i łatwego montażu. W dodatku możesz znaleźć tunele foliowe w wybranych wielkościach. Dzięki temu każdy może dopasować je do wielkości swojego ogródka. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele o szerokości ok. 2-8 metrów oraz o długości w granicach 3-8 metrów. Często ważne staje się także dopasowanie koloru tunelu foliowego do stylu ogródka i domu. Otóż zazwyczaj są one dostępne w odcieniu niebieskim, zielonym lub białym. Jednak nie jest najważniejszy jego wygląd, to jak wiele licznych korzyści może zapewnić. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, co zyskasz dzięki tunelom ogrodowym.

Dlaczego opłaca Ci się zainwestować w tunele foliowe?

Jedz zdrowo i żyj długo

Po pierwsze coraz więcej osób chce zacząć odżywiać się świadomie. Zatem, zamiast kupować pryskane i sztucznie doskonalone warzywa i owoce z supermarketów, wolą sami zająć się ich uprawą. W końcu nie potrzeba do tego działki ogrodowej czy pola. Wystarczy ogródek i tunele foliowe.

Oszczędź pieniądze

Z drugiej strony takie rozwiązanie może też zapewnić sporo oszczędności. Musisz jednak w zamian poświęcić swój czas i oczywiście zainwestować pieniądze w kupno tunelu, w nawozy, nasiona czy sadzonki, w różne akcesoria do pielęgnacji roślin itd. Jednak zamiast tego zyskujesz możliwość zjadania ulubionych warzyw i owoców prosto z krzaczka. Warto wtedy pomyśleć też o wekowaniu lub mrożeniu ich, aby zimą móc nadal czuć prawdziwe lato i móc jeść produkty, które w sklepach są bardzo drogie.

Pewne plony

Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za tunelami foliowymi jest to, że wreszcie Twoja praca będzie miała realne odzwierciedlenie w postaci plonów. Już nie musisz obawiać się, że brak opadów deszczu czy przymrozki mogą spowodować, że cała Twoja praca pójdzie na marne. Tunele foliowe mają tę przewagę, że zabezpieczają rośliny przed warunkami atmosferycznymi i pozwalają stworzyć w środku odpowiedni mikroklimat. Dzięki temu warzywa i owoce mogą w spokoju dojrzewać, a to tego w znacznie szybszym tempie.

Sposób na wolny czas

Praca w ogródku, przy pielęgnacji ulubionych odmian owoców i warzyw to także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Być może szukasz metody na odstresowanie się? W takim razie koniecznie pomyśl o ogrodnictwie. Szybko przekonasz się, jak miło upłynie Ci czas, a dorodne plonu na pewno staną się dodatkową motywacją. Zyskasz w ten sposób dodatkową pasję, która pomoże Ci oderwać się od wszystkich kłopotów.

Materiał partnera

Tags from the story
,