Na taras i do ogrodu, dla pełni relaksu- jakie meble i sprzęty okażą się najlepsze?

taras nowoczesny
Najważniejszym elementem każdego ogrodu czy tarasu jest dobrze przemyślana strefa wypoczynkowa | fot.: stock.adobe.com

Sezon letni to okres, w którym duża część czasu w ciągu dnia spędzana jest na tarasie lub w ogrodzie. Niezwykle ważne jest więc wyposażenie tego miejsca w komfortowe meble i sprzęty, które uprzyjemnią chwile spędzane ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu. Przemyślana aranżacja przestrzeni – bogata również w przyjemną dla oka roślinność – sprawi, że samopoczucie podczas przebywania w ogrodzie będzie zdecydowanie lepsze. Umieszczenie na tarasie strefy wypoczynkowej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Może stać się ona ulubionym miejscem na wypicie porannej kawy, czy czytanie książek. Jakie meble i sprzęty powinny koniecznie znaleźć się na tarasie i w ogrodzie?

Strefa wypoczynkowa – elementem obowiązkowym

Najważniejszym elementem każdego ogrodu czy tarasu jest dobrze przemyślana strefa wypoczynkowa. Z czego konkretnie powinna się ona składać? Dużo zależy od tego czy miejsce to będzie zadaszone, czy nie. Nigdy nie może zabraknąć jednak kanapy, foteli i leżaków. Duży stół w komplecie z wygodnymi krzesłami może stać się strefą rodzinnych spotkań. Często wybieranym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest zakup sofy modułowej. Producenci oferują wiele modeli tego typu wykonanych głównie z drewna, technorattanu, tkaniny pokryciowej i poduszek. Jeżeli ilość miejsca jest niewielka – można zdecydować się na skromny zestaw kawowy, który składa się z reguły z niewielkiego stolika i kilku krzeseł. Ciekawym rozwiązaniem są także huśtawki ogrodowe. Zaopatrzone w wygodne poduchy mogą stać się idealnym miejscem na popołudniową drzemkę w promieniach słońca.

Najważniejsze cechy dobrych mebli ogrodowych

Meble ogrodowe narażone są na nieustanne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Z tego powodu niezwykle ważne jest to, aby były one wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Szczególnie polecane są meble wykonane z technorattanu i metalu. Wykazują one odporność między innymi na działanie promieni UV. Często wybierane są również sprzęty wykonane z drewna, ale mają jedną zasadniczą wadę – nawet jeżeli zostaną dobrze zaimpregnowane, po kilku sezonach zaszkodzą im opady deszczu. Rozwiązaniem tego problemu może być kupienie lekkich mebli, które będzie można schować na czas opadów. 

Dodatki niezbędne podczas tworzenia ogrodowej aranżacji

Jeżeli komplet idealnych mebli ogrodowych został już wybrany, warto pomyśleć o pozostałych dodatkach. Podstawą aranżacji każdej zewnętrznej przestrzeni są oczywiście rośliny. Im więcej zieleni i donic z kwiatami – tym lepiej. Przydatny może okazać się zakup skrzyni na poduszki. Dzięki niej w deszczowe dni można schować materiałowe elementy wyposażenia, aby nie uległy one zniszczeniu. Jeżeli cała strefa wypoczynkowa znajduje się na słońcu, warto rozważyć zakup dużego, solidnego parasola. Cała aranżacja powinna być spójna. Warto więc zdecydować się na konkretną gamę kolorystyczną i konsekwentnie się jej trzymać. 

Wypoczynek na tarasie to duża przyjemność w sezonie letnim. Warto więc zadbać o odpowiedniego wyposażenie swojego ogrodu. Należy pamiętać o tym, że wszystkie sprzęty powinny charakteryzować się wysoką jakością. Tylko wtedy będą one wystarczająco odporne na działanie warunków atmosferycznych. 

OŁE

Tags from the story
,