Drzewa iglaste świetnie nadają się do każdego ogrodu

drzewa iglaste
Najczęściej drzewa iglaste są wieloletnie, dzięki czemu nie trzeba się martwić przesadzeniem i zmianą w ogrodzie przez najbliższe kilkanaście lat | fot.: stock.adobe.com

Dom z działką przepięknie wygląda, gdy jest urządzony też ogród. Szczególnie ma to znaczenie, gdy graniczymy z sąsiadem, dlatego dobrze jest pomyśleć nad roślinnością, dzięki której można się fantastycznie ogrodzić. Zdecydowanie świetnym wyborem na rośliny przy płocie będą pasowały drzewa iglaste. Warto zatem poznać bliżej ich zalety oraz to, jak można o nie dbać, by szybko i zdrowo rosły.

Czemu warto mieć drzewa iglaste w swoim ogrodzie?

Przede wszystkim dlatego, że są one naturalnym żywopłotem i można się nimi idealnie odgrodzić od sąsiadów. Dobrze jest też wiedzieć, że drzewa iglaste są bardzo wytrzymałe i mogą rosnąć praktycznie w każdych warunkach. Należy też pamiętać, że ten drzewa te mogą urosnąć docelowo do ogromnych rozmiarów, dlatego przy ich sadzeniu, trzeba mieć to na uwadze. Zaleca się, aby robić odstępy między iglastymi drzewami, co sprawia, że mogą się one swobodnie i zdrowo rozwijać. Warto też wspomnieć, że drzewa iglaste bez problemu mogą znieść także duże mrozy i ujemne temperatury zimą. Co ważne, to większość gatunków drzew iglastych nie wymaga żadnego przykrywania agrowłókniną na zimę. Tym sposobem można się cieszyć przepiękną roślinnością w swoim ogrodzie praktycznie przez cały rok.

Jakie są rodzaje drzewek iglastych?

Obecnie występuje bardzo dużo różnych odmian drzew iglastych, jednak do najpopularniejszych należą takie oto gatunki jak:

  • Świerk Biały „Conica Compacta”,
  • Sosna Zwyczajna „Aurea Nisbeth,
  • Sosna szczepiona na pniu,
  • Jodła Kaukaska Balot,
  • Sosna Czarna Globosa,
  • Modrzew Japoński,
  • Cis pospolity.

Należy też dodać, że większość drzew iglastych preferuje miejsce nasłonecznione i dzięki temu mogą rosnąć praktycznie w każdych warunkach. Dobrze jest też wspomnieć, że gatunki tych drzew są wytrzymałe na silne wiatry i co ważne, to nie zrzucają liści na zimę, gdyż mają igły, dzięki czemu nie ma dodatkowej pracy w ogrodzie, jak w przypadku drzew liściastych.

Czy drzewa iglaste są wieloletnie?

Najczęściej drzewa iglaste są wieloletnie, dzięki czemu nie trzeba się martwić przesadzeniem i zmianą w ogrodzie przez najbliższe kilkanaście lat. Warto też dodać, że im dłużej drzewo iglaste jest w jednym miejscu to, tym większe i odporniejsze na różne czynniki zewnętrzne może wypuścić korzenie. Dobrze jest zaznaczyć, iż tego rodzaju drzewa można dowolnie mieszać ze sobą gatunkami, zachowując tylko przy ich wsadzaniu odpowiednią odległość.

Drzewa iglaste są obecnie dostępne w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak wybrać sklep internetowy, w którym można również zamówić od razu transport bezpośrednio drzewka do ogrodu.

Materiał partnera

Tags from the story