Kosiarka spalinowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

kosiarka spalinowa trawa
Nie da się ukryć, że kosiarka spalinowa jest najlepszym rozwiązaniem do ogrodów ze sporych rozmiarów trawnikiem | fot.: materiał partnera

Chcesz, aby w Twoim ogrodzie trawnik był idealnie przycięty? Chciałbyś mieć możliwość regulacji długości trawnika w prosty i szybki sposób? Szukasz urządzenia, które takie możliwości zapewni? W takim wypadku powinieneś postawić na wszystkim dobrze znaną kosiarkę spalinową. Na rynku jest ich mnóstwo, jak wybrać tą najlepszą? Chcemy, abyś z tego artykułu dowiedział się najważniejszych rzeczy na temat tego niezbędnego w ogrodzie urządzenia!

1. Dlaczego warto wybrać kosiarkę spalinową?

2. Kosiarka spalinowa – jaki silnik wybrać?

3. Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

4. Zasady bezpieczeństwa pracy z kosiarką spalinową

Nie da się ukryć, że kosiarka spalinowa jest najlepszym rozwiązaniem do ogrodów ze sporych rozmiarów trawnikiem. To maszyna mocna, ułatwiająca pracę, często występująca z napędem. Jej główna zaleta? Brak kabla, który nie tylko przeszkadza, ale do tego wprowadza pewne ograniczenia w trakcie koszenia, o ile nie masz sporych rozmiarów przedłużki. Chcesz już teraz znaleźć kosiarkę spalinową z napędem lub bez? Chcesz mieć spory wybór maszyn, aby postawić na tą najlepszą? W takim razie sprawdź ten link: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem.html znajdziesz tam całe mnóstwo kosiarek spełniających Twoje oczekiwania! Teraz przejdźmy do sedna, czyli informacji na temat kosiarek spalinowych.

Dlaczego warto wybrać kosiarkę spalinową?

Tak jak pisaliśmy, jest to rozwiązanie wygodne. Nie ma kabla, który ograniczałby ruchy podczas koszenia, działałby niekorzystnie, jeśli chodzi o samą wygodę koszenia, ale wprowadzałby także niebezpieczeństwo. Nie raz zdarzyła się już sytuacja, że osoba kosząca trawnik po prostu najechała na kabel. Kosiarka się spaliła, a prąd w domu zniknął na kilka dobrych godzin. Czym jeszcze charakteryzują się modele kosiarek spalinowych, nie licząc wygody? Bez dwóch zdań mocą, to dużo mocniejsze maszyny od tych elektrycznych. Co za tym idzie, koszenie nawet sporych rozmiarów trawnika nie będzie problemem dla takiego urządzenia. Elektryki mogłyby się przegrzewać, a nawet wyłączać, kiedy mowa o dużych powierzchniach. Takiego problemu nie będzie w przypadku kosiarki spalinowej. Warto tutaj także wspomnieć o tym, że wiele modeli kosiarek spalinowych ma napęd, co za tym idzie, koszenie trawnika jest szybsze i prostsze i nie ma tutaj znaczenia spora waga urządzeń napędzanych często benzyną. Jak sam widzisz, warto postawić na kosiarkę spalinową z wielu powodów. To doskonałe rozwiązanie do dużych ogródków, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił urządzenie do swojego przydomowego, małego ogródka. Po prostu postaw na nieco mniejszy sprzęt, będzie nawet tańszy!

Kosiarka spalinowa – jaki silnik wybrać?

Do wyboru masz dwa rozwiązania, a więc silnik czterosuwowy i silnik dwusuwowy. Czym się wyróżniają? Dlaczego lepiej postawić na jedno z rozwiązań, a drugie raczej omijać? Spieszymy z odpowiedzią, która znajduje się poniżej!

Zaczniemy od silnika dwusuwowego, który ma większą moc, ale przy tym mniejszą wagę. Niestety, model tego silnika ma także pewne wady. Przede wszystkim spala więcej paliwa, co przekłada się na mniejszą ekologiczność, jeśli można to tak określić. Wytwarza przy tym większy hałas. Czy więc lepiej postawić na rozwiązanie czterosuwowe? Niekoniecznie, tamto będzie sporo większe, a konstrukcja będzie dużo cięższa. Manewrowanie może okazać się naprawdę uciążliwe, szczególnie jeśli trawę kosi drobna kobieta. Tutaj przechodzimy do następnego akapitu, który może także rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru silnika.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Chodzi bowiem o to, że napęd ułatwia mocno manewrowanie, a także podjeżdżanie pod lekkie wzniesienia na trawniku. Umówmy się, ciężko jest znaleźć idealnie prostą działkę, szczególnie na południu naszego kraju. Stąd napęd jest nawet wskazanym rozwiązaniem. Ułatwia pracę, przyspiesza ją, a także sprawia, że nie jest ona tak męcząca. No dobrze, więc wiesz już, że lepiej stawiać na kosiarki z napędem. Jak to się ma do silników? A no tak, że kiedy masz napęd, możesz wybrać bardziej ekologiczny, oszczędniejszy silnik czterosuwowy, który teoretycznie jest cięższy i większy, ale nie odczujesz tego za sprawą napędu. Wciąż jednak możesz postawić na konstrukcję dwusuwową z napędem. Praca na takiej kosiarce będzie marzeniem! Przejdźmy teraz do bezpieczeństwa w czasie pracy!

Zasady bezpieczeństwa pracy z kosiarką spalinową

Jest kilka zasad, o których powinieneś pamiętać. Przede wszystkim przed pierwszym uruchomieniem kosiarki przeczytaj instrukcje. Następnie przejdź do prawidłowego montażu ostrzy, jeśli te nie są już zamontowane. Zatankuj zbiornik na benzynę, a także ten na olej silnikowy. Wymieniaj go odpowiednio często, tak samo jak filtr powietrza. Ustaw wysokość koszenia według potrzeb i następnie przejdź do koszenia. Uważaj na strome pochylenia, gdyż koszenie na nich trawy grozi zatarciem silnika. Nie koś także mokrej trawy. To główne zasady, o których należy pamiętać!

Materiał partnera

Tags from the story
, ,