Krzesła i fotele ogrodowe z tworzywa sztucznego – czy warto je kupować?

Plastikowe krzesła ogrodowe
Dowolność w formowaniu kształtów pozwala wybrać dokładnie taki model, by idealnie uzupełnił ogrodową aranżację. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tworzywo sztuczne w ogrodzie wciąż walczy o swoją reputację. Nowoczesne aranżacje sprawiają, że posiadacze domków jednorodzinnych rezygnują z oklepanych, drewnianych mebli ogrodowych, kosztem nieco bardziej designerskich odpowiedników z polipropylenu. Krzesła i fotele ogrodowe z tworzywa mają jednak swoje zalety. Warto je poznać, zanim przed letnimi zakupami do ogrodu, postanowimy je z góry skreślić.

Cena krzeseł i foteli ogrodowych z tworzywa sztucznego

To pierwsza rzecz, na jaką zwrócisz uwagę podczas spaceru alejkami marketu budowlanego. Meble z tworzywa są bardzo tanie w porównaniu z ich odpowiednikami ze stali czy drewna. W czym tkwi sekret? Produkcja oraz surowiec są ogólnie dostępne i mało kosztowne.

Niska cena to zazwyczaj zwiastun niskiej jakości – trudno się z tym nie zgodzić. Trzeba jednak zadać sobie proste pytanie – jakie przeznaczenie mają nasze krzesła i fotele ogrodowe? Niska cena mebli pozwala częściej je wymieniać. Korzystając z nich zgodnie z przeznaczeniem mogą posłużyć kilka sezonów, a nawet w przypadku nieoczekiwanej awarii ich cena jednostkowa nie sprawi, że będzie to duża strata.

Zobacz również krzesła i fotele ogrodowe na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Waga oraz mobilność krzeseł i foteli ogrodowych z tworzywa sztucznego

Kolejnym atutem krzeseł i foteli ogrodowych z polipropylenu jest ich niewątpliwie mała masa. Krzesło ogrodowe przeniesie samodzielnie nawet dziecko i osoba starsza, gdy zechce uciec do cienia. Fotele ogrodowe można dowolnie przenosić po tarasie – nie jesteśmy więc uzależnieni od jednego ustawienia naszych ogrodowych mebli. Jeśli akurat przyjdzie chęć na małą rewolucję na tarasie, możemy to zrobić w kilka chwil, bez angażowania w to osiłków z sąsiedztwa.

Białe krzesła ogrodowe
Krzesło ogrodowe przeniesie samodzielnie nawet dziecko i osoba starsza, gdy zechce uciec do cienia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bardzo ceni się także te modele krzeseł i foteli ogrodowych, które posiadają możliwość składania się. Nie dość, że bardzo przyjemnie rozmieszcza się je po całym ogrodzie, to można je także od czasu do czasu spakować do auta i wywieźć do ogródka działkowego lub domku letniskowego. Składane krzesła i fotele ogrodowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca w okresie zimowym, kiedy z reguły wędrują do garaży i piwnic. Tego samego nie da się powiedzieć o masywnych meblach z drewna czy stali.

Krzesła i fotele ogrodowe z tworzywa sztucznego w dowolnej kolorystyce

Kolorystyka to cecha krzeseł i foteli ogrodowych, która trafia zapewne bardziej do pań, niż do męskiej części klientów. Meble ogrodowe to przecież nie tylko funkcjonalność – one muszą przede wszystkim podobać nam się oraz być godną wizytówką, równającą jakością aranżacyjną do wnętrza naszego domu. W tym miejscu krzesła i fotele ogrodowe z drewna lub ze stali są dosyć ograniczone stylistycznie. Słowem – wszystkie wyglądają podobnie.

Krzesła i fotele ogrodowe z polipropylenu natomiast mają tę zaletę, że prezentują się zawsze inaczej. Dowolność w formowaniu kształtów pozwala wybrać dokładnie taki model, by idealnie uzupełnił ogrodową aranżację. Ta sama różnorodność występuje także w kolorystyce. Znajdziemy więc krzesła i fotele ogrodowe w kolorach jaskrawych, popielatych, deseniach oraz w połączeniu kilku barw. W przypadku innych materiałów budowlanych osiągnięcie takiej różnorodności za niską cenę jest zwyczajnie niemożliwe.

Krzesła ogrodowe na tarasie
W przypadku innych materiałów budowlanych osiągnięcie takiej różnorodności za niską cenę jest zwyczajnie niemożliwe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego