Panele ogrodzeniowe – czym się kierować przy wyborze?

Ogrodzenie panelowe
Kluczową przesłanką przemawiającą na korzyść ogrodzeń panelowych jest możliwość praktycznie natychmiastowego montażu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór odpowiedniego ogrodzenia to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć właściciel każdej posesji. Możliwości jest mnóstwo, niemniej płot powinien idealnie współgrać z projektem, tworząc wraz z budynkiem i otoczeniem spójną całość. Estetyczne i funkcjonalne ogrodzenia są w cenie – nic więc zatem dziwnego, że modele panelowe cieszą się coraz większą popularnością. Mają sporo zalet – wskazuje się tu przede wszystkim na szybki montaż oraz trwałość, a także różnorodność i duże pole do popisu w zakresie aranżacji.

Ogrodzenie panelowe – praktycznie i z klasą

Kluczową przesłanką przemawiającą na korzyść ogrodzeń panelowych jest możliwość praktycznie natychmiastowego montażu. Jest to zasługą ich konstrukcji – panele ogrodzeniowe to nic innego, jak gotowe moduły, które dobiera się pod kątem kształtów i rozmiarów. Decydując się na ich zakup, trzeba brać pod uwagę nie tylko powyższe parametry, ale także materiał, z jakiego zostały wykonane. Tu pojawia się kilka opcji ogrodzeń: stalowe, drewniane, aluminiowe czy z prefabrykowanych elementów betonowych. Warto pamiętać, iż poszczególne materiały mają wady i zalety. Przykładowo nie wychodzące od lat z mody ogrodzenia drewniane prezentują się bardzo efektownie i naturalnie, ale wymagają systematycznej konserwacji. Modele ze stali są solidne i atrakcyjne cenowo, lecz podatne na korozję. Natomiast ogrodzenia z aluminium to dość drogi wariant, niemniej to inwestycja na bardzo długie lata – ogrodzenia te są proste w obsłudze, nie korodują i są łatwe do utrzymania w należytym stanie. Panele z prefabrykowanych elementów betonowych są masywne i przystosowane nawet do bardzo dużych obciążeń, aczkolwiek nie odnajdą się w każdej stylistyce.

Wybierając ogrodzenia panelowe, należy mieć również na względzie jakość materiałów, z których zostały wykonane, oraz staranność wykończenia. To w ogromnym stopniu wpływa na żywotność płotu oraz jego wygląd.

Ogrodzenie panelowe – adekwatnie do potrzeb

Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego ogrodzenia panelowego jest jego przeznaczenie. Tego rodzaju płoty są wykorzystywane do ogradzania nie tylko wykończonych posesji mieszkalnych, ale też np. placów budowy, działek rekreacyjnych, obiektów przemysłowych etc. Kolejna kwestia odnosi się do ochrony prywatności. Pełne panele zapewniają całkowitą ochronę przed widokiem postronnych osób, a ażurowe mają prześwity. Istotny wpływ na estetykę ma ponadto ułożenie paneli – pionowe lub poziome (drugi wariant jest częściej spotykany), w ofercie niektórych producentów są też ogrodzenia żaluzjowe (panele montowane są pod określonym kątem).

Ogrodzenie panelowe to doskonała propozycja dla wszystkich inwestorów poszukujących prostych i jednocześnie efektownych ogrodzeń sprawdzających się w dowolnych aranżacjach. Prosta konstrukcja, nieskomplikowany montaż oraz możliwość zakończenia ozdobnymi elementami to niewątpliwe atuty, dzięki którym płot z paneli pasuje zarówno do nowoczesnych posesji, jak i tych utrzymanych w klasycznym stylu.


Materiał partnera zewnętrznego