Urządzamy wnętrze altany ogrodowej

ogrodowe lampki led
Przy wyborze oświetlenia do altanki znaczenie ma także źródło zasilania | fot.: stock.adobe.com

Altanka ogrodowa to świetne miejsce, w którym można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, gdy zrobi się ciepło. Zwykle w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to w jaki sposób powinna ona wyglądać o zewnątrz, jednak wnętrze jest naprawdę bardzo ważne. Warto zadbać o to, aby styl w jakim urządzono altankę był zarówno bardzo estetyczny jak i pasował do stylu w jakim utrzymany jest cały ogród. Poniżej przedstawiono kilka godnych uwagi inspiracji, dzięki którym korzystanie z altanki stanie się naprawdę dużą przyjemnością. 

Meble do altanki

Aby wnętrze altanki obrze się prezentowało i było funkcjonalne w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich mebli. Powinny być one funkcjonalne, przytulne i atrakcyjne wizualnie. Wybór jest naprawdę duży. Wiele zależy od tego, czy altanka jest otwarta, zamknięta czy półotwarta – wiąże się to z tym w jakim stopniu będą one narażone na działanie czynników atmosferycznych. 

W altance zamkniętej bez obawy można ustawić meble rattanowe lub wiklinowe. Świetnie sprawdzą się także modele z odbiciem tekstylnym. Natomiast w przypadku konstrukcji otwartej lub półotwartej konieczne będzie wybranie takich mebli, które będą wykonane z materiałów odpornych na działanie deszczu lub promieni słonecznych. 

Właściwe oświetlenie 

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiednie oświetlenie altanki. Ono także powinno być dopasowane do tego w jakim stylu urządzona jest altanka. Należy także zwrócić uwagę na to, że niektóre rodzaje oświetlenia są przeznaczone do użytku na zewnątrz, a inne wewnątrz. Jest to bardzo ważne, ponieważ modele, które stosuje się w środku mogą nie wytrzymać niskich temperatur oraz wilgoci. 

Przy wyborze oświetlenia do altanki znaczenie ma także źródło zasilania. Można podłączyć lampy do prądu lub wybrać modele solarne, zasilane energią słoneczną. Warto wybrać główne źródło oświetlenia, a także pojedyczne lampy dekoracyjne, które doświetlą np. miejsce, w którym stoi grill czy wejście do altanki. 

Ozdoby w altance

Oczywiście aranżując altankę ogrodów należy także pamiętać o elementach dekoracyjnych. Świetnym rozwiązaniem będzie roślinnośc. Kwiaty to jeden z najlepszych rozwiązań. Warto zdecydować się na pnącza, które pięknie ozdobą ściany, a także kwiatowe rabaty znajdujące się dookoła. 

Rośliny można też umieścić we wnętrzu altanki. Świetnie sprawdzą się tam doniczki lub wazony. Należy tylko zwrócić uwagę na to jakie zacenienie będzie odpowiednie dla danych gatunków. 

Dodatkowo jako dekorację można użyć np. dekoracyjne poduszki, kolorowe pledy czy lampiony. Wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne. 

Urządzenie altanki ogrodowej to bardzo ważna kwestia. Oprócz mebli nie można też zapomnieć o oświetleniu oraz elementach dekoracyjnych. Razem powinny stworzyć idealne połączenie zgodne ze stylem przewodnim. Dobrze urządzona altanka z pomysłem z pewnością będzie miłym i przyjemnym miejscem spotkań, wspólnych grillów oraz przyjęć rodzinnych. Każdy z pewnością będzie się w niej dobrze czuł. 

AKU

Tags from the story