Bielizna termoaktywna – dlaczego warto ją nosić?

Kobieta w bieliźnie termoaktywnej
Przygotowując się do treningu, musimy zadbać nie tylko o właściwą rozgrzewkę, ale również o strój sportowy, który poprawi komfort wykonywanych ćwiczeń | fot. materiały prasowe

Sport coraz częściej odgrywa znaczną rolę w życiu człowieka. Poprzez media społecznościowe, a także liczne kampanie profilaktyczne zwiększamy swoją świadomość i koncentrujemy się na aktywności. Przygotowując się do treningu, musimy zadbać nie tylko o właściwą rozgrzewkę, ale również o strój sportowy, który poprawi komfort wykonywanych ćwiczeń. Niezastąpiona jest oczywiście bielizna termoaktywna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Bielizna termoaktywna i termiczna – czy ma takie same właściwości?

Większość ludzi zaczynających dopiero swoją przygodę ze sportem zastanawia się, czy bielizna termiczna i termoaktywna ma takie same właściwości, a jeśli nie, to czym właściwie się różni? Zazwyczaj błędnym przekonaniem jest myśl, że jedna i druga bielizna ma za zadanie ogrzewać ciało, dlatego szybko przychodzimy z wyjaśnieniem.

Bielizna termoaktywna ma przede wszystkim odpowiednio regulować temperaturę ciała podczas aktywności. Dzięki niej zachowany jest właściwy poziom wilgoci i suchej skóry. To właśnie bielizna termoaktywna zbiera pojawiający się pot i dzięki odpowiednim regulacjom zachowuje właściwy mikroklimat dla organizmu. Bielizna termiczna, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za właściwy poziom ogrzania naszego organizmu – innymi słowy bielizna ta ma za zadanie ogrzać nasze ciało.

W jakim sporcie przyda się bielizna?

Bielizna termoaktywna sprawdza się w niemalże we wszystkich dziedzinach sportu – zarówno podczas biegu na dworze, jak i podczas ćwiczeń na siłowni. Wybór odpowiedniej bielizny jest oczywiście uzależniony od tego, gdzie będziemy ćwiczyć i jakie ćwiczenia będziemy wykonywać. Bielizna termoaktywna to dość szerokie pojęcie, pod którym kryją się koszulki, T-shirty, bokserki czy biustonosze. Dostosowanie odpowiedniej bielizny powinno wiązać się np. z warunkami atmosferycznymi, które panują na zewnątrz. Jeśli na dworze jest dodatnia temperatura, warto wybrać lekki t-shirt, który idealnie zapewni właściwy poziom wilgoci podczas biegu.

Wśród pań najpopularniejsze są biustonosze termoaktywne, które sprawdzają się podczas ćwiczeń na siłowni, na fitnessie czy podczas wykonywania ćwiczeń w domu. Ich zaletą jest przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie biustu, a także ochrona przed otarciami. Dla panów polecane są bokserki, które wykonane są z materiału bezszwowego.

Jak wybrać odpowiednią bieliznę?

Najważniejszą kwestią podczas wyboru bielizny termoaktywnej jest zakup wysokiej jakości produktów. Nie warto oszczędzać kilkunastu złotych na bieliźnie, którą mamy nosić podczas intensywnych treningów. Jak już wcześniej wspomniano, koszulka termoaktywna jest odpowiedzialna za właściwe odprowadzenie wilgoci z ciała – kupując tańszy produkt, może okazać się, że bielizna termoaktywna nie spełnia swojej funkcji. Sprawdzone modele bielizny termoaktywnej znaleźć można w sklepie internetowym https://sklep-luz.pl. Każdy model został wyposażony w zaawansowane właściwości oraz innowacyjne rozwiązania.

Wybierając bieliznę termoaktywną, warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału została wykonana. Jedno jest pewne – bielizna ta musi znaleźć się w garderobie każdego miłośnika sportu, który ceni sobie komfort podczas biegu lub wykonywania ćwiczeń.


Materiał partnera zewnętrznego