Czym zająć się nad jeziorem?

co robić nad jeziorem
Weekend pod namiotem to także idealny czas na to, by skupić się na sobie, choćby na krótką chwilę | fot.: materiał partnera

Planujesz weekend pod namiotem? Wybrałeś już miejsce i wiesz, że razem z rodziną lub przyjaciółmi będziecie wypoczywać nad jeziorem? W takim razie zaplanuj ten wyjazd tak, by był niezapomniany. Zastanów się, co będziecie jeść na miejscu i jakim aktywnościom możecie oddawać się podczas takiego urlopu. Uwierz, że możliwości jest naprawdę sporo!

Co i jak jeść w trakcie biwakowania nad jeziorem?

Jeśli planujecie wypoczynek pod namiotem, musicie dokładnie przemyśleć kwestię dotyczącą codziennych posiłków. W przypadku miejsca nastawionego na turystów, na pewno w pobliżu znajdziecie dużo restauracji i punktów oferujących fast-foody. Aby jednak zachować charakterystyczny dla biwakowania klimat, warto wykazać trochę własnej inicjatywy. Rozpalenie
w dozwolonym miejscu ogniska lub przenośnego grilla jest w takich okolicznościach świetnym pomysłem.
Każdy przecież wie, że ziemniaki prosto z ognia, gorące kiełbaski czy podpieczone kromki chleba – na świeżym powietrzu smakują wprost wybornie. Poza tym, przy okazji takiej uczty można spokojnie porozmawiać, a gdy jest na to ochota nawet i pośpiewać.

Interesującym, a co najważniejsze smacznym rozwiązaniem są też porcje żywnościowe dedykowane właśnie biwakowym warunkom. Turystyczne lub wojskowe racje charakteryzuje bogata oferta takich produktów. Kupić można zarówno wegetariańskie, jak i klasyczne puszki – wszystkie z długą datą ważności. Ci, którzy mieli już okazję je spróbować, twierdzą, że są pyszne i banalnie proste w przygotowaniu.

Na jakie aktywności warto zdecydować się w trakcie biwakowania nad jeziorem?

Wypoczynek na świeżym powietrzu pobudza wyobraźnię, to na pewno. Nic dziwnego, że w takich warunkach biwakowicze mają dużo pomysłów na to, jak spędzić czas wolny. Nad jeziorem można rzecz jasna oddawać się kąpielom wodnym i słonecznym. Można również pograć w siatkówkę lub  badmintona. Wieczory warto z kolei zarezerwować na planszówki i karty.

Jeśli wśród urlopowiczów są zapaleni wędkarze, którzy wzięli ze sobą potrzebne akcesoria, warto też urządzić małe zawody. Wagi i miarki wędkarskie pozwolą rozstrzygnąć ich wynik. Po rywalizacji złowione ryby można odpowiednio wypatroszyć i usmażyć na ogniu, co także można zamienić w ciekawą przygodę.

Potrzebny i konieczny czas tylko dla siebie w trakcie biwakowania

Weekend pod namiotem to także idealny czas na to, by skupić się na sobie, choćby na krótką chwilę. Każdy z urlopowiczów powinien mieć więc przynajmniej trochę czasu tylko dla siebie. Między innymi po to, by w spokoju przeczytać książkę, przejść się na długi spacer czy posłuchać muzyki na słuchawkach.

Podsumowując, niektórych może dziwić fakt, że wyjazd pod namiot oraz pobyt w otoczeniu przyrody, to nadal o wiele rzadziej wybierana forma wypoczynku. A szkoda, bo jak widać, niesie ze sobą dużo korzyści. Umożliwia zorganizowanie wielu, różnych form aktywności i pozwala skupić się na sobie. Kontakt z naturą odpręża, daje wytchnienie. Jest szczególnie polecany tym, którzy na co dzień żyją szybko i w stresie.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,