Zalety stosowania zabiegów wolumetrycznych w zabiegach medycyny estetycznej

medycyna estetyczna wolumetria
Skutecznym sposobem na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest lifting twarzy | fot.: materiał partnera

Skutecznym sposobem na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest lifting twarzy. Za pomocą zabiegów wolumetrycznych można ją wymodelować w mało inwazyjny sposób, bez sięgania po skalpel. Jest to świetna alternatywa dla operacji chirurgicznych, obarczonych dużym ryzykiem i wymagających długiej rekonwalescencji.

Skutecznym sposobem na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest lifting twarzy. Za pomocą zabiegów wolumetrycznych można ją wymodelować w mało inwazyjny sposób, bez sięgania po skalpel. Jest to świetna alternatywa dla operacji chirurgicznych, obarczonych dużym ryzykiem i wymagających długiej rekonwalescencji. Wolumetria twarzy cieszy się rosnącą popularnością, wykonuje się ją przy użyciu naturalnych substancji typu kwas hialuronowy. Uzyskane efekty są zachwycające i utrzymują się przez długi czasu. Jeśli ktoś nie jest z jakichś powodów zadowolony ze swojego wyglądu, to obecnie może to zmienić, medycyna estetyczna daje ogromne możliwości w tym zakresie.

Co warto wiedzieć o zabiegach wolumetrycznych?

Wraz z upływem czasu na skórze pojawiają się oznaki starzenia, co wynika między innymi ze zmniejszonej produkcji włókien kolagenowych. Bez nich skóra straci na jednorodności i elastyczności, staje się wiotka, poszarzała, pokrywa coraz głębszymi zmarszczkami. Można oczywiście zwiększyć podaż kolagenu w diecie, co jest jak najbardziej wskazane, ale zwykle niewystarczające. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, a jednym z nich jest wolumetria twarzy. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu są opadające policzki, zmarszczki, bruzdy, zapadnięte kości policzkowe, worki pod oczami. Z różnych powodów może też dojść do zniekształcenia rysów twarzy i w tym przypadku również pomoże lifting. Jeśli ktoś chce uzyskać efekt odmłodzonej skóry i jednocześnie obawia się zabiegu jakim jest botox, to może wybrać zabieg wolumetryczny. Jest to świetna alternatywa dla botoksu, która pozwala uzyskać nawet jeszcze lepsze efekty. Za pomocą takiego nowoczesnego liftingu możliwe staje się zmienienie kształtu ust, uwypuklenie ich, zaokrąglenie policzków, wygładzenie bruzd, nawet poprawianie kształtu nosa. Co więcej, uzyskane efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, do nawet półtora roku.

Czy lifting twarzy jest dla każdego? Co z niepożądanymi skutkami ubocznymi?

Zabiegi wolumetryczne są bezbolesne, przeprowadza je wykwalifikowany lekarz w gabinecie medycyny estetycznej. Ze względu na ich małą inwazyjność i zastosowanie substancji naturalnie występującej w organizmie każdego człowieka, ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niskie. Jeśli skorzysta się z usług renomowanego gabinetu, to nie trzeba martwić się negatywnymi skutkami ubocznymi. Nawet jeśli się pojawią, to będą niewielkie i nieszkodliwe, ustępują samoczynnie w relatywnie krótkim czasie. Wolumetria twarzy nie wymaga rekonwalescencji, można od razu powrócić do normalnego funkcjonowania. Naturalnymi skutkami ubocznymi są miejscowe obrzęki i zaczerwienienia, ale objawy te znikają w ciągu paru dni.

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania typu ciąża, alergia na substancje wprowadzaną w skórę itd. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzykiwaniu w tkanki podskórne lub pod mięśnie specjalnie dobranego preparatu (może składać się na niego np. kwas hialuronowy, kolagen, kwasy czy nawet tkanka tłuszczowa pacjenta), który działa jak wypełniacz, zwiększa ich objętość. To pozwala na modelowanie konturów twarzy i korygowanie jej kształtów. Ostrzykiwaniu twarzy towarzyszy uczucie jej rozpierania, na koniec masuje się ją w celu rozprowadzenia wypełnienia i nadania jej pożądanego kształtu.

Materiał partnera