Jak wybrać filtry do palenia suszu?

mężczyzna palący tytoń na zewnątrz
Powinieneś także wiedzieć, że filtry mają wpływ na smak suszu | fot.: materiały prasowe

Palenie suszu z każdym miesiącem zdobywa sobie wielu nowych zwolenników. Okazuje się jednak, że palenie ziół to proces trudny i wymagający. Paląc susz, musisz przecież zadbać przede wszystkim o swoje zdrowie i wygodę. Jednym z ważnych elementów, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest wybór filtrów do jointów. I właśnie tym zagadnieniem zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Jakie zadanie spełniają filtry?

Do jointów zazwyczaj używa się filtrów z węglem aktywnym lub tekturowych. Ich zadaniem jest redukcja ilości szkodliwych substancji, jakie dostają się do płuc podczas palenia suszu. Tak naprawdę coraz trudniej znaleźć osoby, które aktualnie palą susz, nie używając filtrów. Filtry wchłaniają substancje smoliste, obniżają temperaturę wchłanianego dymu oraz zabezpieczają przed wciągnięciem rozżarzonego suszu.

Powinieneś także wiedzieć, że filtry mają wpływ na smak suszu. Jak pokazują badania, szkodliwe substancje powodują zmianę aromatu dymu, który staje się bardzo nasycony, mdły i nieprzyjemny w odbiorze. Filtry znacznie poprawiają smak dymu.

Jakie wyróżniamy rodzaje filtrów do jointów?

Kilka słów warto poświęcić rodzajom filtrów do jointów. Różnią się one sposobem wykonania, metodą filtracji szkodliwych substancji oraz oczywiście ceną. Na stronie vaporshop.pl możecie znaleźć 4 podstawowe rodzaje filtrów, a mianowicie:

  • gotowe filtry w formie gwizdków,
  • filtry w formie bloczków,
  • filtry z funkcją chłodzenia dymu,
  • filtry z węglem aktywnym.

Filtry w formie gwizdków charakteryzują się prostotą użytkowania. Cała filozofia polega na umieszczeniu ich w bletce. Ten rodzaj filtrów jest szczególnie polecany dla osób początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z paleniem suszu.

Zaletą filtrów w formie bloczków jest na pewno proces samodzielnego skręcania. Dzięki temu możesz stworzyć filtr idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Ten rodzaj jest polecany nieco bardziej zaawansowanym palaczom.

Filtry z funkcją chłodzenia to propozycja dla osób, które lubią specyficzny, rześki smak suszu. Taki rodzaj filtra sprawia, że podczas palenia nie pojawiają się mdłości czy kaszel. Ma to duże znaczenie dla osób, które cierpią na niekontrolowane ataki kaszlu lub inne objawy ze strony układu oddechowego.

Filtry z węglem aktywnym potrafią skutecznie wyłapać wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w dymie. Dzięki temu możesz łatwo uniknąć podrażnień gardła i śluzówki.

Zanim podejmiesz decyzję odnośnie zakupu konkretnego typu filtrów, sprawdź szczegółową ofertę na stronie https://vaporshop.pl/pl/. Sklep Vaporshop oferuje duży wybór filtrów, bibułek, vaporizerów oraz suszu.

Które filtry do jointów uważa się za najlepsze?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do skręcania jointów świetnie nadają się filtry węglowe. Węgiel aktywny zawarty w takich filtrach pochłania dużą część smoły. W trakcie robienia wdechu smoła przykleja się do aktywnego węgla, przez co zostaje w joincie, a nie przedostaje się dalej do płuc.

Jednocześnie zachowane pozostaje maksimum substancji aktywnych oraz walorów smakowych. Co więcej – filtry węglowe powodują ochłodzenie dym i poprawienie jego jakości, dzięki czemu staje się on łagodniejszy, a więc mniej drażniący dla gardła.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,