Kiedyś laurka, a teraz? Przykłady prezentów, które można wykonać własnoręcznie

biżuteria hand made
Wykonywanie biżuterii nie musi być trudne. Dla tych, którzy wierzą uzdrawiającą moc kamieni, najlepszym prezentem będą wykonane ręcznie bransoletki lub naszyjniki | fot.: stock.adobe.com

Za każdym razem gdy przychodzi okazja do wręczenia prezentu, każdy stara się o jakąś niebanalną rzecz. Nie ma nic bardziej niezręcznego jak prezent, który corocznie zostaje powtórzony. Ciężko też trafić w cudzy gust. Dodatkowo nie ma jak skonsultować zakupu, bo w takim przypadku nie ma mowy o niespodziance.

Jak wręczyć niepowtarzalny prezent?

Każdy zastanawia się jaki prezent kupić, żeby był jedyny w swoim rodzaju a jednocześnie sprawił radość osobie obdarowanej. Jest na to sposób. Po prostu wykonać prezent własnoręcznie. Akurat jest wiele technik, za pomocą których można samemu zrobić jakąś pożyteczną i piękną rzecz. W niektórych przypadkach nie potrzeba specjalnych zdolności. Wystarczy podstawowe poczucie estetyki. Jakie pomysły wchodzą w grę?

Przydatne umiejętności krawieckie i dziewiarskie

Kto opanował sztukę szycia w stopniu przynajmniej podstawowym, nigdy nie będzie miał problemu z wykonaniem własnoręcznego upominku. Wybór jest naprawdę spory. Od osobiście uszytych poszewek na poduszki do salonu, przez zabawne myjki czy rękawice do kuchni, aż do gustownych toreb na zakupy. Wszystko zależy od naszyj inwencji i materiałów, jakimi dysponujemy.

W najlepszej sytuacji są osoby znające się na szydełkowaniu i dziewiarstwie. Szydełkowa serweta, czy nawet obrus ucieszy każdego, nie tylko konesera tej sztuki. To samo z przedmiotami zrobionymi na drutach. Nie muszą to być od razu wymyślne w kształtach i wzorach swetry ale na przykład komplet – szalik z czapką i rękawiczkami. Mniej wprawni w tej sztuce, mogą postawić na pojedynczy szalik, za to wykonany w fantazyjnej włóczki, która będzie ozdobą sama w sobie.

robienie na drutach
W najlepszej sytuacji są osoby znające się na szydełkowaniu i dziewiarstwie. Szydełkowa serweta, czy nawet obrus ucieszy każdego, nie tylko konesera tej sztuki. To samo z przedmiotami zrobionymi na drutach | fot.: stock.adobe.com

Ozdabianie przedmiotów codziennego użytku

Miłym prezentem może być zwyczajny przedmiot, który własnoręcznie ozdobi się za pomocą techniki decoupage lub przy pomocy scrapbookingu. Jakkolwiek do tego pierwszego sposobu potrzeba będzie nieco cierpliwości i pewnego zmysłu estetycznego, to do drugiej techniki, potrzeba tylko gotowych tak zwanych scrapków. Są to małe, powtarzalne elementy, kupowane w kompletach w specjalnych sklepach papierniczych i artystycznych, którymi ozdabia się kartki, albumy, pudełka i inne drobne przedmioty. Pomysły można czerpać z odpowiednich wydawnictw a także z Sieci. Kto dobrze się czuje w malowaniu, może pięknie ozdobić takie przedmioty jak doniczki, kubki,filiżanki czy butelki. Taki prezent może być spersonalizowany, wobec czego sprawi o wiele więcej radości. Niekoniecznie trzeba wtedy uprawiać ambitne malarstwo. Czasem wystarczą proste figury geometryczne, cyfry lub litery.

scrapbooking
Miłym prezentem może być zwyczajny przedmiot, który własnoręcznie ozdobi się za pomocą techniki decoupage lub przy pomocy scrapbookingu | fot.: stock.adobe.com

Biżuteria hand made

Wykonywanie biżuterii nie musi być trudne. Dla tych, którzy wierzą uzdrawiającą moc kamieni, najlepszym prezentem będą wykonane ręcznie bransoletki lub naszyjniki. Techniki są różnorodne. Zakupione, przewiercone kamienie o najróżniejszych kształtach, można po prostu nawlec na rozciągliwą żyłkę. Bardziej zaawansowani mogą również zamontować gustowne zapięcie. Ostatnio moda na ekologiczne ozdoby umożliwia wykonywanie ich również z takich materiałów jak sznurek czy drewno.

Wymyślenie oryginalnego i co ważniejsze, niepowtarzalnego prezentu, wcale nie jest takie trudne. Trzeba tylko ustalić upodobania osoby obdarowanej. Warto również zastanowić się, co robimy na tyle dobrze, żeby można to było komuś podarować. W niektórych przypadkach wcale nie trzeba być artystą, a tylko posiadać parę zręcznych rąk i trochę chęci.


TST

Tags from the story
, , , ,