Lot paralotnią – dlaczego to dobry pomysł na prezent? 

lot paralotnią
Zakup vouchera prezentowego na lot paralotnią to z pewnością dobry pomysł dla każdego fana takich przeżyć | fot.: materiał partnera

Sporty ekstremalne to dość szerokie pojęcie, a ilość osób, które się nimi fascynują stale rośnie. Nic w tym dziwnego, w końcu podwyższony poziom adrenaliny, połączenie stresu z ekscytacją bywają naprawdę ciekawym doświadczeniem. Jednym z przykładów jest lot paralotnią, który można zrealizować samodzielnie lub w tandemie. To drugie rozwiązanie jest idealne dla par, które chcą wspólnie przeżyć coś ciekawego, zobaczyć piękne krajobrazy z perspektywy lotu ptaka.

Lot paralotnią w tandemie

Zakup vouchera prezentowego na lot paralotnią to z pewnością dobry pomysł dla każdego fana takich przeżyć. Miejsca, w których istnieje możliwość odbycia lotu są odpowiednio przystosowane do lotów tandemowych. Wykorzystuje się do tego dwumiejscową paralotnią, a sam uczestnik zasiada obok pasażera. Oczywiście loty mogą być organizowane jedynie przez osoby do tego uprawnione, z pozwoleniem na loty widokowe. Piloci muszą przejść niezbędne szkolenia, wszystkie loty mają być udokumentowane, co świadczy o dużym profesjonalizmie i zapewnianiu cennego bezpieczeństwa. Lot paralotnią w Krakowie to sport ekstremalny, dlatego niestety istnieją również pewne przeciwwskazania zdrowotne do jego odbycia. Osoba zgłaszająca się do lotu nie może mieć stwierdzonych chorób serca, umysłowych, epilepsji. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia zdecydowanie lepiej zrezygnować z tej przygody lub udać się na konsultację lekarską. Inną przeszkodą do organizacji lotu paralotnią może być pogoda, warunki atmosferyczne muszą sprzyjać wzbiciu się w przestworza. Jeżeli żaden z powyższych czynników nie stanowi przeszkody, można spełnić swoje marzenie i polecieć paralotnią.

lot paralotnią
To, jaki rodzaj startu i lotu zostanie wybrany jest uzależniony od warunków atmosferycznych i umiejętności pilota | fot.: materiał partnera

Jak przebiega lot paralotnią?

Większość sportów lotniczych wzbudza dużo emocji, powodem jest możliwość wzniesienia się nad ziemią. Dla organizatorów jest to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, ponieważ muszą zadbać jak najlepiej o bezpieczeństwo pasażerów. Niezbędne jest zachowanie stałej czujności i kontrolowanie bieżącej sytuacji. Nie ma miejsca na jakiekolwiek roztargnienie i zaniedbanie obowiązujących procedur. Osobom, które po raz pierwszy decydują się na lot paralotnią w Krakowie mogą uważać, że to nieskomplikowany sport, prawda jest jednak nieco inna. Do bezpiecznego sterowania paralotnią potrzebne są doświadczenie i wprawa.

Lot paralotnią  – jak się przygotować i co warto wiedzieć?

To, jaki rodzaj startu i lotu zostanie wybrany jest uzależniony od warunków atmosferycznych i umiejętności pilota. Jako optymalne warunki pogodowe wskazuje się brak wiatru, ewentualnie słabej jego siły. Na terenach nizin paralotnia startuje właściwie zawsze za wyciągarką, natomiast w górskich pilot zbiega z pobocza. W trakcie tej czynności wykonuje inne, czyli ciągnie linki, podnosi skrzydło, które następnie napełnia się powietrzem i wznosi. Doświadczeni piloci mogą zastosować start odwrócony, nazywany inaczej alpejskim. Natomiast na początku nauki latania na paralotni można wykorzystać start ze stoku. Jak zatem widać jest kilka możliwości, każda z nich sprawia, że lot paralotnią Kraków to niezwykłe przeżycie, na które chociaż raz w życiu powinno znaleźć się czas.

Materiał partnera

Tags from the story