Sesja rodzinna – czy warto robić ją u profesjonalisty?

sesja fotograficzna dziewczynki
Nasz wzrok najczęściej przykuwają zdjęcia, po których widać rękę profesjonalisty. Różnią się one przede wszystkim jakością wykonania - kolorystyka jest żywa, są na nich uchwycone emocje, a na pierwszy plan wysuwa się to, co najważniejsze | fot.: stovk.adobe.om

Każdy z nas od czasu do czasu siada wygodnie w fotelu i przegląda rodzinne pamiątki w postaci zdjęć. I choć dziś zdecydowana ich większość wykonywana jest przy pomocy telefonu komórkowego, warto je wywołać i oprawić w ramkę lub wkleić do albumu. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się również sesje rodzinne, które wykonuje profesjonalny fotograf. Czy warto się na nie zdecydować?

Pamiątka na lata

Nasz wzrok najczęściej przykuwają zdjęcia, po których widać rękę profesjonalisty. Różnią się one przede wszystkim jakością wykonania – kolorystyka jest żywa, są na nich uchwycone emocje, a na pierwszy plan wysuwa się to, co najważniejsze. Często już na pierwszy rzut oka możemy rozróżnić, które zdjęcia wykonywał profesjonalny fotograf, a które były robione przez amatora. Nie oznacza to, że zdjęcia, które wykonujemy sobie sami, są złe. Na co dzień nie mamy wyboru i musimy w jakiś sposób uwieczniać to, co dzieje się wokół nas, nawet jeśli nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem. Niemniej jednak zdjęcia z sesji rodzinnej to pamiątka nie do przecenienia. Fotograf dokładnie analizuje profile osób, pomaga je ustawić tak, żeby całość wyglądał bardzo spójnie była miła dla oka. Co więcej, sesję rodzinną możemy wykonać nie tylko w studio fotograficznym, ale również w plenerze. Fotografowie coraz częściej wychodzą z aparatami poza swoje pracownie, dzięki czemu możemy wykonać sesję w miejscu, które jest szczególnie istotne dla rodziny. Jeśli mamy taką chęć, zdjęcia możemy wykonać nawet w domu. Niemniej jednak fotograf ocenia oświetlenie, które musi być stosunkowo korzystne, aby zdjęcia wyszły dobrze.

sesja fotograficzna dziewczynka nad morzem
Fotografowie coraz częściej wychodzą z aparatami poza swoje pracownie, dzięki czemu możemy wykonać sesję w miejscu, które jest szczególnie istotne dla rodziny | fot.: stock.adobe.com

Ile to kosztuje?

Większość osób zastanawia się, ile kosztuje profesjonalna sesja rodzinna u fotografa? Ceny są zróżnicowane, jednak za 4 zdjęcia zapłacimy około 100-150 zł. Jeżeli chcielibyśmy wykonać sesję przed świętami, na przykład Bożego Narodzenia czy przed dniem dziecka w iście tematycznej scenerii, to ceny będą wtedy nieco wyższe. Wszystko zależy jednak od konkretnego fotografa i cennika, jaki ustali dla swoich klientów. Często sesję rodzinną można również wygrać biorąc udział w różnego typu konkursach organizowanych przez większe zakłady fotograficzne. Pytanie, czy cena powinna być elementem kluczowym podczas podejmowania decyzji o sesji rodzinnej. Z pewnością nie, ponieważ zwykle nie wykonujemy ich przecież zbyt często. Możemy więc pozwolić sobie na odrobinę przyjemności raz na jakiś czas. Zdjęcia wykonane podczas sesji stanowią wspaniałą pamiątkę, a co więcej pozwalają uwiecznić najważniejsze momenty w naszym życiu. Sesja rodzinna może być również wspaniałym prezentem, na przykład dla dzieci bądź z okazji rocznicy ślubu.

Rodzinne sesje fotograficzne cieszą się dużą popularnością i z pewnością warto się na nie zdecydować. Zdjęcia wykonane podczas sesji mogą zdobić nasz salon, sypialnię czy przedpokój oprawione w piękne ramki. Jest to wspaniała pamiątka, dzięki której uwiecznimy to, co najważniejsze w naszym życiu. Poza tym samo uczestnictwo w sesji to świetna zabawa dla wszystkich. 

DTK

Tags from the story
,