Świąteczna sesja zdjęciowa: jak wybrać fotografa?

świąteczna sesja zdjęciowa
Każdy fotograf ma własną wizję odnośnie do zdjęć świątecznych | fot.: materiał partnera

Nie czujesz ducha Świąt? Nie czekaj! Stwórz odpowiednią atmosferę pełną magii i radości samodzielnie. Jak to zrobić? Możesz np. zdecydować się na rodzinną sesję zdjęciową. Wspólne fotografie w otoczeniu świątecznych dekoracji mają niesamowity klimat, a ponadto mogą stanowić wspaniałą pamiątkę. Jednak żeby świąteczna sesja się udała i sprawiła wiele frajdy, trzeba wybrać odpowiedniego fotografa. Poznaj nasze wskazówki!

1. Sprawdź styl fotografa

Każdy fotograf ma własną wizję odnośnie do zdjęć świątecznych. Niektórzy wolą ciemne retro ujęcia i korzystają z gotowych teł. Inni preferują jasne kadry i samodzielnie przygotowują scenerię, korzystając z dostępnych materiałów. Są też eksperci, którzy decydują się wyjść na zewnątrz, np. do lasu, i wykorzystać naturalne światło oraz okoliczności przyrody. 

Wybór jest niezwykle szeroki, dlatego zastanów się, co Tobie się podoba i na jakich ujęciach Ci najbardziej zależy. Pamiętaj! Czasami warto zapłacić nieco więcej, aby uzyskać efekt, o jakim marzysz.

2. Upewnij się, czy odbitki są drukowane na papierze fotograficznym

Niektórzy eksperci w pakiecie z ujęciami z sesji świątecznej oferują, że zajmą się wywołaniem odbitek, fotokalendarza czy fotowydruków w dużym formacie. Jednak zanim przystaniesz na ofertę, sprawdź dokładnie, na jakim papierze są one drukowane. Dobry fotograf z pewnością zaoferuje Ci fotografie sporządzone na papierze fotograficznym sprawdzonej marki. Dlaczego? Powodów jest kilka.

  1. Profesjonalny materiał ma wysoką gramaturę, dzięki czemu odbitki są wytrzymałe na zagniecenia, nie mną się ani nie rwą. To sprawia, że mogą przetrwać wiele lat i być wielokrotnie oglądane.
  2. Papier fotograficzny wspaniale odwzorowuje barwy, zachowuje wszystkie niuanse, a kolory są dobrze nasycone. Zatem można uzyskać zdjęcia, które wyglądają dokładnie jak pliki cyfrowe. Oglądanie takich fotografii to prawdziwa przyjemność.

Ponadto profesjonalny papier jest dostępny w różnych wersjach – błyszczącej, matowej, jedwabnej i velvet. Można zatem zdecydować, czy odbitki mają pięknie się mienić, być idealnie matowe, mieć strukturę płótna czy wyróżniać się niezwykłą, aksamitną powierzchnią.

3. Ustal, jakie dodatkowe produkty oferuje fotograf

Warto pamiętać, że odbitki to nie jedyne, co fotograf może Ci zaproponować. Jeśli np. skorzystasz z usług eksperta, który współpracuje z foto.fujifilm.pl, możesz zamówić:

  • instapack – to urocza dekoracja ścienna w formie pakietu kwadratowych zdjęć ze sznurkiem, ramką i spinaczami, które mogą pełnić funkcję magnesów. Doskonale sprawdza się do urozmaicenia np. wystroju sypialni dziecka;
  • album na spirali do wklejania zdjęć – klasyczna propozycja idealna na prezent np. dla dziadków. W takiej księdze można dodatkowo umieścić ciekawe sentencje bądź udekorować karty metodą scrapbookingową i nadać upominkowi wyjątkowego charakteru;
  • fotoblok – ciekawa alternatywa dla klasycznych zdjęć w ramce. W tym przypadku fotografia jest umieszczona na lekkim, czarnym bloczku, który można powiesić na ścianie np. za pomocą rzepów lub taśmy klejącej. Dzięki temu nie trzeba ingerować w strukturę ściany i można co roku wymieniać fotobloki na nowe.

Te produkty fotograficzne to świetna odmiana dla klasycznych zdjęć. Mogą także posłużyć jako oryginalne gwiazdkowe podarunki dla bliskich.

Pamiętaj! Zdjęcia z sesji świątecznej pozostaną z Tobą na lata. Dlatego nie pozwól, żeby wykonała je przypadkowa osoba.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,