Wielki powrót kultowej fotografii natychmiastowej

fotografia natychmiastowa
Po wielkim sukcesie aparatów cyfrowych, przyszedł czas na aparaty natychmiastowe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Z pewnością wiele osób, które urodziły się na przełomie lat 90 pamięta popularny aparat fotograficzny marki Polaroid. Ten, kto miał to szczęście i był w posiadaniu takiego aparatu, zapewne pamięta ten moment, kiedy po kilku sekundach od wykonania zdjęcia mógł zobaczyć jego efekt. To zdecydowanie było największą zaletą tego aparatu. A jak jest dzisiaj? czy w dobie smartfonów, aparaty natychmiastowe mają jakiekolwiek szanse, aby stać się znowu sławnym i lubianym gadżetem, wśród miłośników fotografii?

Zdecydowanie tak! Po wielkim sukcesie aparatów cyfrowych, przyszedł czas na aparaty natychmiastowe. Obecnie na rynku jest mnóstwo produktów dla sympatyków fotografowania, którzy istnieją w tej branży już wiele lat, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z robieniem zdjęć. 

Od czego zacząć? Czyli porady dla początkujących

Fotografia natychmiastowa to świetny i prosty sposób, na zrobienie ciekawych zdjęć, w połączeniu z dobrą zabawą. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią to idealny gadżet, aby w łatwy i prosty sposób, nauczyć się podstawowych zasad robienia zdjęć. Ważną zaletą takich aparatów, jest łatwa i nieskomplikowana obsługa, dzięki, której nawet najmłodszy amator poradzi sobie z nią bez trudu. Takim przykładem z pewnością może być aparat marki FujiFilm Instax Mini 9 , który sprawi radość każdemu, kto zaczyna swoją zabawę z fotografią.

fotografia natychmiastowa
Fotografia natychmiastowa to świetny i prosty sposób, na zrobienie ciekawych zdjęć | fot.: materiał partnera

Z pewnością wielu z Was, choć na chwilę może przenieść się do szalonych lat 90-tych, i to właśnie dzięki marce Fuji. Model Instax Mini 11 daje możliwość zrobienia dobrze doświetlonego zdjęcia, za sprawą specjalnego automatycznego trybu. Przydatną funkcją, bardzo modną w dzisiejszych czasach, jest możliwość zrobienia selfie. Taki tryb zdecydowanie pozwoli na wykonanie jeszcze lepszych autoportretów. Dla osób, które stawiają na wygląd wizualny, idealnym pomysłem będzie zakup aparatu marki Polaroid. Klasyczny wygląd przypominający modele z lat 70 zapewni świetny efekt wykonywanych zdjęć w stylu Instax, a dzięki współczesnym rozwiązaniom, nawet amator poradzi sobie z obsługą tego aparatu. Dla miłośników podróży doskonałym rozwiązaniem będzie wybór aparatu, który wychodzi z propozycją większych odbitek, niż w standardowym formacie. To niezwykle ważna i przydatna funkcja w przypadku, fotografowania ciekawych miejsc z podróży. Dzięki takim rozwiązaniom mamy możliwość np: tworzenia fotograficznego dziennika, który sprawi, że nasze wspomnienia zostaną z nami na długo.

Ciekawe pomysły na zdjęcia natychmiastowe

Do wykonania ciekawych zdjęć, nie musimy zatrudniać profesjonalnego fotografa. Wystarczy, że wykażemy się odrobiną kreatywności i zaradności a efekt może być taki sam. Wiele przyszłych mam decyduje się na sesje ciążowe, w plenerze bądź w studio. A może warto poprosić naszą przyjaciółkę, siostrę, mamę, która pomoże zrobić nam takie zdjęcia aparatem natychmiastowym. Będzie to idealna pamiątka dla przyszłych rodziców, a także ich dzieci, które zobaczą swoje zdjęcia w albumie pamiątkowym za kilkanaście lat. Innym przykładem niebanalnej sesji zdjęciowej może być własny ślub. A dlaczego nie? Nasi przyjaciele mogą wykonać dla nas kilka pamiątkowych zdjęć, które później umieścimy w albumie, albo zamiast klasycznych ramek na zdjęcia, po prostu zawiesimy je na ścianie w postaci kolarza albo tapety ściennej. Również oryginalnym pomysłem może być stworzenie drzewa genealogicznego. Będzie to super zabawa, szczególnie dla naszych dzieci. Możemy je poprosić, aby zrobiły zdjęcia wszystkim członkom rodziny, dzięki czemu będzie to dobry sposób na zachowanie więzów rodzinnych. Jeżeli już mowa o dzieciach, to chyba nie ma nic bardziej ważniejszego, niż urodziny naszej pociechy. Dzięki aparatom natychmiastowym mamy możliwość, urządzenia idealnej zabawy dla naszego dziecka, za sprawą zdjęć w kilka sekund, które w trakcie imprezy możemy powiesić na ścianie np: w postaci girlandy. Z pewnością, będzie to nie tylko super prezent, dla wszystkich gości, ale także ciekawa pamiątka dla solenizanta.

Jak widać powyżej, zdjęcia robione za pomocą aparatu natychmiastowego dają wiele możliwości realizacji. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i twórz historię, która na zawsze zapisze się w Twoim aparacie.


Materiał partnera zewnętrznego