Brela w Chorwacji – wakacje na Riwierze Makarskiej

brela w chorwacji
Za najpiękniejsze miasto Riwiery uznawana jest Brela. To popularny kurort turystyczny znajdujący się pośród wspaniałej i niepowtarzalnej przyrody oraz najlepszych plaż w Europie | fot.: materiał partnera

Znana chyba wszystkim Riwiera Makarska uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc na spędzenie wakacji w Chorwacji. Rozciągająca się na 53 kilometrach Riwiera, dostarcza nam wszystkiego, co najlepsze w Chorwacji. Znajdziemy tam duże kurorty turystyczne, jak sama Makarska, które są doskonale rozwinięte pod względem turystyki, ale też mniejsze miejscowości, a nawet wsie jak Krvavica, które zachwycają pięknym otoczeniem, krystaliczną wodą i mało zatłoczonymi plażami.

Za najpiękniejsze miasto Riwiery uznawana jest Brela. To popularny kurort turystyczny znajdujący się pośród wspaniałej i niepowtarzalnej przyrody oraz najlepszych plaż w Europie.

Brela – za co jest tak uwielbiana?

Położona w środkowej Dalmacji, tuż u podnóża masywu górskiego miejscowość Biokovo, jest miejscem, w którym rozpoczyna się sławna Riwiera Makarska.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

To tutaj możemy z jednej strony poczuć się, jak w dużej turystycznej miejscowości, spacerując po zatłoczonym deptaku i odwiedzając pełne turystów restauracje, a z drugiej zrelaksować się na jednej ze wspaniałych plaż, w zaciszu drzew sosnowych. To chyba właśnie ten kontrast jest rzeczą, która najbardziej przyciąga. Nie rezygnując z niczego, możemy mieć szalone wakacje pełne atrakcji i spokojny wypoczynek w jednym!

Wiele atrakcji turystycznych

Podziwianie Riwiery z lotu ptaka podczas parasailingu, przejażdżka po wybrzeżu Adriatyku na jet ski, dmuchany plac zabaw na morzu dla dzieci, zapierający dech w piersiach spacer po skalnym tarasie zawieszonym 1228 m n.p.m., czy kanioning na masywie górskim, to tylko niektóre ze wspaniałych atrakcji, które czekają na turystów przybywających do Breli.

Świetna baza wypadowa

Brela znajduje się jedynie 15 kilometrów od największej miejscowości na Riwierze. Dodatkowo blisko z niej też do pięknego miasta Omiś położonego nad rzeką Cetiną, w którym znajduje się duża piaszczysta plaża, która stanowi wyjątek na wybrzeżu Chorwacji. Będąc w Breli, warto wybrać się też na jednodniową wycieczkę do Dubrownika, który znajduje się niecałe 200 kilometrów dalej.

Rozbudowana infrastruktura turystyczna

Mimo otoczenia dzikiej przyrody, Brela nadal pozostaje rozbudowanym kurortem i przystosowana jest na goszczenie setek tysięcy turystów każdego roku. Znajdziemy tu rozbudowaną sieć gastronomiczną, bary i kawiarnie, wiele płatnych i strzeżonych parkingów dla turystów i sporo miejsc zakwaterowania. Baza noclegowa Brela obejmuje szereg hoteli, pensjonatów, apartamentów, czy nawet całych domów na wynajem.

Zjawiskowa przyroda i najlepsze plaże

Największą wizytówką miasta jest oczywiście plaża Punta Rata, która została uznana przez magazyn Forbes za jedną z 10 najpiękniejszych plaży świata. Znajduje się ona na przepięknym, chronionym obszarze wokół lasu sosnowego, a dzięki czystości wody posiada międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi. W okolicy miasta znajdziemy też kilka innych wyjątkowych miejsc, jak plaża Berulia, która podzielona jest na trzy małe zatoczki, czy mało odwiedzana plaża Maestral, na którą można dostać się tylko z morza, lub spacerem przez ląd.

Podsumowanie

Spędzenie urlopu w tej miejscowości na pewno będzie dobrą decyzją, a nawet najwybredniejsze osoby znajdą tu coś dla siebie. Już teraz zaplanuj swoje wakacje w Breli i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego jest tak chętnie odwiedzanym i uwielbianym przez turystów miejscem na Riwierze Makarskiej. 

Materiał partnera

Tags from the story
, ,