Czym są hotele dla dorosłych? Dlaczego warto wybrać je na wakacje?

hotel dla dorosłych
Z hoteli dla dorosłych często korzystają seniorzy, ale również pary, które chcą spędzić czas we dwoje w spokojnej atmosferze, która pozwoli zapomnieć o stresie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o hotelach typu children free, czyli takich, które przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. W innych krajach hotele dla dorosłych są popularne już od dłuższego czasu, natomiast w Polsce rynek ten dopiero się rozwija. Można jednak zauważyć rosnące każdego roku zainteresowanie tego typu usługami. Nic dziwnego, ponieważ pobyt w hotelu dla dorosłych wiąże się z wypoczynkiem w wyjątkowej formie.

  1. Hotele tylko dla osób dorosłych
  2. Butikowy hotel – Niezapomniany wypoczynek we dwoje
  3. Hotel przyjazny dorosłym – Tuż obok piaszczystej plaży
  4. Hotel Leda – Medical SPA i inne atrakcje
  5. Pomysł na prezent dla rodziców

1. Hotele tylko dla osób dorosłych

Wakacje i urlop kojarzą się z wypoczynkiem. Wybierając hotel często bierze się pod uwagę jego lokalizację, czy warunki jakie oferuje gościom. Nawet luksusowe i komfortowe hotele mogą jednak nie zapewnić udanego urlopu, jeżeli obok nas będą spędzać czas rodziny z dziećmi. Obecność dzieci w hotelu nie musi być problemem, jednak trzeba zauważyć że wiąże się ona z ciągłym płaczem, krzykiem i głośnymi zabawami, co w dużej mierze skutecznie utrudnia relaks.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach istnieje również możliwość zorganizowania swojego wypoczynku w hotelu wyłącznie dla dorosłych. Do tego typu hoteli przyjmowani są dorośli oraz młodzież od 16 roku życia. Takie miejsca gwarantują idealne warunki na urlop bez dziecięcego gwaru. Poza tą znaczącą różnicą nie różnią się one jednak od innych hoteli. Zwykle oferują swoim gościom komfortowe pokoje i apartamenty oraz całe mnóstwo atrakcji, które mogą sprzyjać wypoczynkowi.

Z hoteli dla dorosłych często korzystają seniorzy, ale również pary, które chcą spędzić czas we dwoje w spokojnej atmosferze, która pozwoli zapomnieć o stresie.

2. Butikowy hotel – Niezapomniany wypoczynek we dwoje

W Polsce nisza hoteli dla dorosłych z każdym rokiem się rozszerza, oferując tym samym coraz więcej usług, ale także nowe obiekty. Popularnym kierunkiem podczas planowania urlopu są obiekty w Krynicy Zdroju, ale również te położone nad polskim morzem. Należy pamiętać, że hoteli dla dorosłych jest w Polsce stosunkowo niewiele, dlatego warto planować wizytę w nich z wyprzedzeniem, rezerwując apartamenty stosunkowo wcześniej.

Wyjazd do hotelu dla dorosłych zapewni wypoczynek w spokojnych warunkach, co wpłynie znacząco na poprawę samopoczucia i pomoże zniwelować codzienny stres. Dla par jednak kluczowe może być to, że przebywanie w tak przyjemnych warunkach korzystnie wpłynie również na relację i związek. W hotelu znajdzie się mnóstwo okazji do spędzenia czasu we dwoje, czy to w jacuzzi, czy podczas zabiegów SPA.

3. Hotel przyjazny dorosłym – Tuż obok piaszczystej plaży

Większość hoteli, które można znaleźć nad Bałtykiem kierują swoją ofertę do rodzin z dziećmi. W sezonie letnim w takich miejscach może być tłoczno i głośno. Na szczęście w tej części kraju znajduje się także hotel dla dorosłych. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest hotel Leda, który w całości przystosował swoje dotychczasowe usługi do wizyt wyłącznie osób dorosłych. Dzięki temu goście hotelu mogą cieszyć się z komfortowego wypoczynku w hotelu oraz morzem i plażą, która znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od hotelu.

4. Hotel Leda – Medical SPA i inne atrakcje

Jak zostało wspomniane powyżej, Leda – hotel tylko dla dorosłych położony jest blisko plaży w Kołobrzegu. Taka lokalizacja sprzyja wypoczynkowi i relaksowi oraz zapewnia łatwy dostęp do największej atrakcji turystycznej w tym regionie, jaką jest Morze Bałtyckie. Warto również zaznaczyć, że jest to jeden z nielicznych hoteli dla dorosłych w naszym kraju.

Będąc w tym miejscu warto wybrać się także na spacer po Kołobrzegu. Zwiedzając miasto można odwiedzić między innymi oceanarium, czy zabytkowy park im. generała Jana Henryka Dąbrowskiego.

W samym hotelu natomiast czekają eleganckie, klimatyzowane pokoje dostosowane do potrzeb gości. Do dyspozycji gości jest również przestrzeń z mocno rozbudowaną strefą SPA & Wellness. Urlopowicze mogą liczyć tutaj na kosmetyczne zabiegi na twarz i ciało, aromatyczną kąpiel, czy ajurwedyjskie rytuały witalne i oczyszczające. Całość ma na calu zapewnienie odwiedzającym hotel idealne warunki do wypoczynku i porzucenia stresu.

W hotelu znajduje się także basen, grota solna, czy gabinet masażu dla dwojga. Tak wiele różnorodnych atrakcji może sprawić, że wyjazd na urlop będzie niezapomnianym i romantycznym przeżyciem.

5. Pomysł na prezent dla rodziców

Hotele dla dorosłych zazwyczaj prowadzą również sprzedaż voucherów podarunkowych. Może to być doskonały pomysł na prezent dla rodziców, na przykład z okazji rocznicy ślubu lub dla znajomych z okazji okrągłych urodzin. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę atrakcji w hotelu, ciężko wyobrazić sobie, żeby ktoś był z takiego upominku niezadowolony.

W zależności od oferty, voucher może obejmować nocleg w hotelu lub możliwość skorzystania ze strefy SPA.

Materiał partnera zewnętrznego