Zakopane dla dwojga

Zakopane jak z pocztówki
Zimowa stolica Polski przyciąga turystów przez cały rok. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zimowa stolica Polski przyciąga turystów przez cały rok. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Zakopane zimą, czy latem, możesz liczyć na mnóstwo atrakcji, jakie czekają na turystów w trakcie sezonu trwającego tutaj bez przerwy. Zakopane to także fantastyczne miejsce na wspólny weekend we dwoje – sprawdź, co warto tu zobaczyć i gdzie znaleźć komfortowy nocleg w przystępnej cenie.

Choć Zakopane kojarzy nam się głównie z zatłoczonymi stokami, spacerami po Krupówkach czy tłumem ludzie pod Wielką Krokwią w trakcie Pucharu Świata w skokach narciarskich, warto spojrzeć na stolicę polskich Tatr z nieco innej perspektywy. Wówczas zobaczymy Zakopane, jakiego, na co dzień nie dostrzegamy – malowniczo położone, pełne zapierających dech w piersiach widoków i przyciągające nastrojowymi knajpkami na uboczu. To idealne miejsce na wspólny weekend we dwoje, nawet pomimo obiegowej opinii tętniącego życiem, wiecznie przeludnionego ośrodka turystycznego. W Zakopanem naprawdę da się znaleźć miejsca, w których miłość dosłownie wisi w powietrzu.

Spacer po Krupówkach

Spędzając weekend w Zakopanem, nie sposób nie odwiedzić najpopularniejszej ulicy w mieście. Krupówki to nie tylko deptak, na którym kupimy pamiątki i skosztujemy tradycyjnego góralskiego jadła w lokalnych knajpkach. To swoiste centrum kulturalno-rozrywkowe, które szczególnie w sezonie zimowym urzeka swoim niezwykłym klimatem i atmosferą. Przejazd dorożką czy zdjęcie z misiem to oczywiście tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów na Krupówkach. Wieczorem warto odwiedzić tutejsze knajpy, aby skosztować pysznego grzanego wina.

Razem na Gubałówce

Dla tych, którzy w trakcie romantycznego weekendu nie zamierzają stronić od aktywności fizycznej, doskonałą atrakcją będzie Gubałówka. Na szczyt można wjechać kolejką, jednak nic nie zastąpi nam wrażeń, związanych z samodzielnym zdobyciem Gubałówki – podczas takiego spaceru naprawdę wiele może się wydarzyć! Na szczycie na turystów czeka całkiem solidna baza noclegowa oraz kawiarnie i restauracje. Warto nacieszyć oko niezwykłymi widokami, jakie rozciągają się z tego miejsca.

Wyprawa nad Morskie Oko

Jeśli piękno krajobrazu ma być tym, co chcemy zapamiętać z naszego romantycznego weekendu w Zakopanem, nie może zabraknąć nas nad Morskim Okiem. Jezioro urzeka swoim położeniem i fantastycznym widokiem, choć zlokalizowane jest o ponad 20 km drogi od miasta. Najwytrwalsi wybierają piesze wędrówki, inni dojeżdżają dorożką lub alternatywnymi środkami transportu. Jeśli nad morskie oko dotrzemy przed zmierzchem, możemy spędzić noc w mieszącym się tam schronisku.

Termy – Bukowina Tatrzańska

Relaks i odprężenie zyskać można w termach na Bukowinie Tatrzańskiej. To niezwykle popularne wśród turystów miejsce oferuje kompleks basenów z gorącą wodą oraz liczne atrakcje wodne dla całej rodziny. Tutaj nie tylko można fantastycznie wypocząć i zrelaksować się, ale jednocześnie, spędzić wiele niezapomnianych, romantycznych chwil we dwoje.

Noclegi dla dwojga w Zakopanem

Liczne atrakcje Zakopanego to niejedyny powód, dla którego tak wiele par decyduje się na spędzenie w tym mieście romantycznego weekendu. Nie bez znaczenia jest bogata baza noclegowa, jaką oferuje nam stolica polskich Tatr. W Zakopanem nie brakuje luksusowych hoteli, które w swojej ofercie bardziej często mają rozbudowane usługi dodatkowe, jak Spa, siłownia, baseny czy gabinety kosmetyczne. Wielu osobom tak rozbudowana oferta oraz dostęp do wszystkich udogodnień w cenie pobytu wystarcza do spędzenia udanego weekendu. Jednak to nie wszystko. Wiele hoteli posiada w swojej ofercie specjalne pakiety adresowane do par – należą do nich np. atrakcyjne promocje i zniżki na zakup biletów do muzeów lub na rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Tego rodzaju oferta z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w ofercie kulturalnej miasta.

Hotele, pensjonaty, domki letniskowe i schroniska

Choć luksusowe hotele z bogatą ofertą dodatkowych atrakcji stanowią coraz częstszy widok na turystycznej mapie Zakopanego, warto dać sobie sprawę z faktu, że nie są to jedyne opcje noclegowe dla par, chcących spędzić w zimowej stolicy Polski romantyczny weekend we dwoje. Zakopane charakteryzuje się bardzo zróżnicowaną bazą noclegową, w której nie brakuje zarówno najbardziej prestiżowych ośrodków, jak i nieco tańszych, jednak gwarantujących wciąż wysoki standard pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Bardzo ważną częścią oferty noclegowej Zakopanego są również domki letniskowe, zlokalizowane często w otoczeniu dużych ośrodków wczasowych. Najtańsze noclegi w Zakopanem oferują nam schroniska górskie i kwatery prywatne. Znajdź pensjonat dla dwojga w Zakopanem.

Szukając noclegu dla dwojga w Zakopanem, warto zwrócić uwagę również na ciekawą ofertę gospodarstw agroturystycznych. Możliwość spędzenia nocy w tradycyjnej, zabytkowej góralskiej chacie dla wielu osób stanowi nie lada atrakcję, która zdarza się być może raz na całe życie. Z całą pewnością, wybór takiego noclegu, obok relatywnie niskiej ceny, ma też dodatkową zaletę w postaci niezapominanych wrażeń.


Materiał partnera zewnętrznego