Meksyk w styczniu – co warto wiedzieć?

Meksykańska ulica
Meksyk wyróżnia się nie tylko niezwykłą historią i krajobrazami, ale także wyjątkowym klimatem. Przez cały rok panują tu idealne warunki do błogiego wypoczynku na plaży, a temperatury nie spadają poniżej 30 stopni Celsjusza | fot.: istockphoto.com

Wczasy w Meksyku to z jednej strony piękne, rajskie plaże ocienione palmami kokosowymi, a z drugiej – niesamowite zabytki, których nie można zobaczyć nigdzie indziej na świecie. Ten wyjątkowy, wakacyjny kierunek przyciąga także smakiem ostrych papryczek, tajemnicami Azteków i wygodami luksusowych hoteli. Na jakie jeszcze atrakcje można liczyć w Meksyku?

Zimowe wakacje w Meksyku

Meksyk wyróżnia się nie tylko niezwykłą historią i krajobrazami, ale także wyjątkowym klimatem. Przez cały rok panują tu idealne warunki do błogiego wypoczynku na plaży, a temperatury nie spadają poniżej 30 stopni Celsjusza. Na wycieczkę do Meksyku można, więc wybrać się także zimą i do woli korzystać z kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim. Oferty zorganizowanych wczasów i wycieczek objazdowych w tej części świata oferuje np. R.pl: https://r.pl/meksyk.

Co zatem robić na wczasach w Meksyku? Doskonałe warunki do wypoczynku oferują światowej klasy nadmorskie kurorty, takie jak: Acapulco, Cancun czy Riviera Maya. Nie brakuje w nich luksusowych resortów, z deptakami pełnymi restauracji, kafejek i sklepów. Wypoczynek w Meksyku można także połączyć z aktywnym spędzaniem czasu. Nurkowania lub pływania z rurką warto spróbować np. podczas rejsu katamaranem, który wypływa w rejony najpiękniejszych raf koralowych. Z kolei, w okolicy kurortów znajdują się także rozległe pola do gry w golfa, które przyciągają miłośników tego sportu.

Atrakcje na wczasach w Meksyku

Odpoczywając w Meksyku, warto skorzystać z różnorodnego programu wycieczek. Polecana jest m.in. wyprawa promem z Cancum na rajską wysepkę Isla Mujares, nazywaną Wyspą Kobiet. To urokliwe miejsce zachwyca charakterystyczną, karaibską zabudową, wąskimi uliczkami, latarnią morską i rezerwatem żółwi. Trzeba zobaczyć także niezwykłą przyrodę i scenerię Meksyku, odwiedzając jeden ze słynnych wodospadów, czy wybierając się do jaskiń Tacbe-Ha, które tworzą skomplikowany labirynt wśród skał. Te wyjątkowe groty powstały z wyniku wypłukiwania przez wodę skał wapiennych, które stworzyły wyjątkowy cud przyrody.

Z kolei, rodziny i najmłodsi podróżnicy nie mogą pominąć przygody w Interactive Aquarium – nowoczesnym oceanarium, które skupia wiele atrakcji w jednym miejscu. Można podziwiać tutaj podwodny świat Morza Karaibskiego, pływać z delfinami, a nawet zobaczyć lwa morskiego.

Tajemnice Majów i Azteków, czyli wycieczki w Meksyku

Wakacje w Meksyku to także niepowtarzalna okazja do tego, by zwiedzić monumentalne budowle pozostawione przez ludy prekolumbijskie. Niezwykłe wrażenie z pewnością zrobi dawna, starożytna stolica Majów – Chichen Itza, wpisana na listę UNESCO i uznana za jeden z siedem cudów współczesnego świata. To rozległe, tajemnicze miasto powstało w IV-VI w. Zachowane tam zabytki są dziedzictwem kultury Majów i Tolteków. Wielkie wrażenie z pewnością zrobi wspaniała Świątynia Wojowników oraz monumentalna Piramida Kulkana.

Mexico City – wycieczka do stolicy kolorów, historii i kontrastów

Chcąc poznać zachwycające zabytki i przyrodę Meksyku od podszewki, warto wybrać opcję wycieczki objazdowej. Podczas objazdu punktem obowiązkowym do zobaczenia jest stolica kraju, czyli słynne Mexico City. Ta ogromna i zatłoczona metropolia zaskakuje i zachwyca na każdym kroku. Historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczyć trzeba tu m.in. Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery, można także przejechać się główną aleją miasta Paseo de la Reforma i zwiedzić Muzeum Antropologiczne. Ten olbrzymi obiekt skrywa unikatowe zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich.

Będąc w stolicy Meksyku na wycieczce, należy także spróbować lokalnych specjałów: pysznej tortilli, tacos, ostrych papryczek, tabasco i aqua fresca czy Mangonady, czyli koktajlu z mango. Meksykańska kuchnia słynie z kolorów, owoców morza, egzotycznych owoców, warzyw i aromatów. Warto spróbować jej dań nie tylko w jednej z licznych restauracji, ale także na lokalnym targu.

Więcej informacji o wakacjach i wczasach w Meksyku można znaleźć na R.pl.


Artykuł sponsorowany