Promem do Wielkiej Brytanii – szybka i tania podróż

promem do Wielkiej Brytanii
Promy do Anglii wypływają do dwóch portów: Harwich (na południowo-zachodnim wybrzeżu, zaledwie dwie godziny jazdy samochodem od centrum Londynu) oraz Killingholme (na południowym wybrzeżu, z którego szybko można dojechać do Szkocji) | fot.: StockAdobe.com

Prom płynie szybko, a bilety są tanie, dlatego rejsy promem do Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii to świetna alternatywa dla podróży samolotem. Przy okazji można skorzystać z licznych atrakcji na pokładzie. Jest to dobra opcja podróżowania dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, a także dla tych, którzy wybierają się tam jedynie na wycieczkę. A będąc uczestnikiem programu lojalnościowego, można korzystać z dodatkowych udogodnień.

Większość osób regularnie kursujących między Polską a Wielką Brytanią wybiera jako środek transportu samolot. Bilety lotnicze jednak często są drogie, zwłaszcza gdy lot ma się odbyć w okolicach świąt czy innych ważnych wydarzeń, które sprowadzają rodaków do kraju. Dlatego warto zastanowić się nad podróżowaniem własnym samochodem i promem. Bilety promowe są tanie, a rejs trwa krótko (ok. 5, 5 godziny). Natomiast czas spędzony na pokładzie promu można sobie umilić dzięki różnym dostępnym atrakcjom.

Rejsy promem do Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii

Promy do Anglii wypływają do dwóch portów: Harwich (na południowo-zachodnim wybrzeżu, zaledwie dwie godziny jazdy samochodem od centrum Londynu) oraz Killingholme (na południowym wybrzeżu, z którego szybko można dojechać do Szkocji). Aby dotrzeć do Irlandii, należy wybrać rejs promem do Anglii, a następnie przejechać na zachodnie wybrzeże i stamtąd promem zarówno do Irlandii, jak i Irlandii Północnej. Do Belfastu można dopłynąć z Liverpoolu, a do Dublina z Holyhead w Walii.

Promy do Anglii płyną bardzo krótko, bo jedynie 5,5 godziny, a  czas spędzony na pokładzie można spędzić w miły sposób. Można korzystać z licznych rozrywek takich jak: zakupy wolnocłowe, restauracje, drink bary, spa czy noclegu. Jeśli rejs promem odbywa się w nocy, to jest trochę dłuższy i wtedy można wygodnie wyspać się w komfortowej kabinie.

Tego typu połączenia promowe do Wielkiej Brytanii ma w swojej ofercie przewoźnik Stena Line. Oferuje także rejsy turystyczne, więc to również świetna opcja dla osób wybierających się po prostu na wycieczkę do UK.

Za bilety promowe można płacić online, co jest bardzo wygodne. Płatności te są bezpieczne, gdyż są szyfrowane protokołem SSL i przesyłane przez GlobalSign.

Program lojalnościowy Extra

By czerpać jeszcze więcej korzyści z rejsów i kupować jeszcze tańsze bilety promowe do Wielkiej Brytanii i nie tylko, wystarczy przystąpić do programu lojalnościowego Extra. Każdy uczestnik programu ma dostęp do wyjątkowych ofert, takich jak:

  • zniżki lub specjalne oferty w sklepie na pokładzie statku
  • dostęp do wielu ofert w przedsprzedaży
  • możliwość zbierania punktów, które można wykorzystać, kupując bilety promowe na kolejne rejsy.

Poza tym bycie członkiem programu wiąże się z korzystaniem z ułatwień, takich jak:

  • szybsza rezerwacja
  • sprawdzanie historii swoich rejsów
  • możliwość sprawdzania, zmiany lub anulowania rezerwacji przez internet.

Uczestnictwo w programie nic nie kosztuje.  Punkty zbiera się za wszystko, tj. bilety promowe, posiłki oraz zakupy w sklepie na pokładzie. Punktami tymi można opłacać następne podróże oraz korzystać ze zniżek i specjalnych ofert w sklepie. Wyróżnia się dwa poziomy uczestnictwa  programie – Blue oraz Gold. Ten pierwszy jest dla każdego, kto podróżuje ze Stena Line – wystarczy przystąpić do programu Extra. Jako klient Blue otrzymuje się: 5 punktów za każde wydane 1 euro na rejs promem i zakupy na pokładzie, możliwość korzystania z ofert w sklepie, restauracjach i barach na pokładzie, dostęp do ofert w przedsprzedaży, szybszą rezerwację oraz możliwość sprawdzenia, zmiany lub anulacji rezerwacji. Z kolei by stać się klientem Gold, należy w ciągu roku uczestnictwa w programie zdobyć 6250 punktów. Klient Gold ma takie same korzyści jak Blue, a poza tym otrzymuje 10 punktów za każde wydane 1 euro na rejs i zakupy na pokładzie oraz nie płaci za dokonanie rezerwacji oraz jej zmianę.

Ze szczegółową ofertą biletów promowych do Wielkiej Brytanii można zapoznać się na stronie przewoźnika: https://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii.


Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,