Pakowanie alkoholu na prezent – w czym podarować whisky, wino, wódkę lub piwo?

pakowanie alkoholu na prezent
Istnieje masa pomysłów umożliwiających stylowe pakowanie alkoholi - począwszy od zwykłych papierowych toreb, aż po bardzo estetycznie wyglądające kosze prezentowe | fot.: materiał partnera Istnieje masa pomysłów umożliwiających stylowe pakowanie alkoholi - począwszy od zwykłych papierowych toreb, aż po bardzo estetycznie wyglądające kosze prezentowe | fot.: materiał partnera

Alkohol jest obecnie bardzo uniwersalnym pomysłem na prezent dla osoby dorosłej. Można podarować go nie tylko na różne okazje, ale i w ramach podziękowań czy gratulacji. Powoli odchodzimy jednak od czasów, w których butelkę dobrego trunku daje się bezpośrednio w ręce osoby obdarowywanej. Znacznie lepszą formą okaże się eleganckie i szykowne opakowanie.

Istnieje masa pomysłów umożliwiających stylowe pakowanie alkoholi – począwszy od zwykłych papierowych toreb, aż po bardzo estetycznie wyglądające kosze prezentowe. Większość z nich postaramy się omówić w poniższym wpisie. Zapraszamy!

Papierowe torebki na alkohol – podstawa pakowania trunków

Torebka na alkohol jest tanim i estetycznym rozwiązaniem, którego zakupowi z pewnością poświęcimy najmniej czasu. Znajdziemy ją w niemal każdym sklepie spożywczym, a jedyną trudnością w kwestii doboru okaże się wzór i kolor. Sama nazwa sugeruje, że są to torebki do wina. Ich wymiar jest zazwyczaj uniwersalny, jednak śmiało uda się zmieścić w nich inne gatunki i rodzaje.

Częstym problemem odnośnie toreb na alkohol jest ich niska wytrzymałość. Zdarza się, że pękają one pod wpływem ciężaru, a ich trwałość znacząco obniża się podczas namoknięcia. To z kolei prowadzi do konieczności przenoszenia ich „od spodu”, a niekoniecznie trzymając za uchwyt.

wino skrzynka
Dobrą alternatywę dla koszy stanowią jeszcze drewniane skrzynki | fot.: materiał partnera

Skrzynki i kosze wiklinowe – nowoczesny prezent na każdą okazję

Kiedy zależy nam na wręczeniu alkoholu w towarzystwie innych produktów, najlepszym rozwiązaniem okażą się kosze prezentowe z alkoholem. Co ciekawsze, można wykonać je samodzielnie, ale też kupić w sklepie na specjalne zamówienie. To prezent niemal idealny, z którego ucieszy się każda obdarowywana osoba. Zakup kosza wiklinowego wraz ze specjalnym wypełniaczem, uzupełnienie go butelką dobrego alkoholu i dodatkami, a także odpowiednie przyozdobienie folią – to czynności, jakie należy wykonać w kwestii samodzielnego stworzenia takiego podarunku. Takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne, trwałe i w żaden sposób niewrażliwe na jakikolwiek ciężar czy niekorzystne warunki pogodowe.

Dobrą alternatywę dla koszy stanowią jeszcze drewniane skrzynki. Są bardzo estetyczne i służą już wybranym typom alkoholi. One również odznaczają się niesłychaną trwałością, przez co osoba niosąca prezent w określone miejsce ma pewność co do bezpieczeństwa jego zawartości.

Opakowania kartonowe – czy to dobre rozwiązanie?

Nowoczesną metodą wręczania alkoholi są kartonowe opakowania. Pomimo, iż nie należą do tych odpornych na warunki atmosferyczne, to o ich popularności decydują zupełnie inne aspekty. Mowa tutaj o możliwości stworzenia takich opakowań z indywidualną grafiką lub tekstem. Niektóre firmy oferują możliwość wykonania kartonowej torby na specjalne zamówienie, po uprzednim dostarczeniu przez klienta wszystkich grafik, jakie mają się na niej znaleźć. W kwestii trwałości, raczej ciężko dopatrzeć się dużych minusów. Swobodnie wytrzymują napór butelki i raczej niemożliwe jest ich przerwanie z tego powodu.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,