Sprawdź jak działają wyciskarki wolnoobrotowe i wybierz wersję, która najbardziej przyda się w kuchni

ręka sięgająca po wyciśnięty sok
Większa ilość i różnorodność funkcji może się przydać w sytuacji, gdy wyciskarka wolnoobrotowa będzie wykorzystywana nie tylko do wyciskania soku | fot.: stock.adobe.com

Wyciskarki wolnoobrotowe dokładnie i wolno wydobywają sok z owoców oraz warzyw. Skutecznie miażdżą składniki, które umieszcza się w środku głównego zbiornika. Produkty są następnie przeciskane przez sitko urządzenia. W przeciwieństwie do innych artykułów z tej kategorii maszyna nie posiada ostrzy. Jej działanie opiera się wyłącznie na powolnym miażdżeniu produktów w środku.

Jakie są rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych?

Na rynku wyciskarek można znaleźć dwa rodzaje urządzeń. Są to wyciskarki wolnoobrotowe jedno i dwuślimakowe. Nazwa odnosi się do ilości ślimaków, czyli wałków miażdżących wprowadzoną zawartość.

  • Wyciskarki jednoślimakowe pionowe i poziome

Wyciskarki wolnoobrotowe dzieli się na pionowe i poziome, w zależności od położenia wałków. W pierwszym przypadku urządzenie charakteryzuje się mniejszymi gabarytami niż wersja pozioma. Jest także trudniejsze w czyszczeniu. Posiada za to funkcjonalny tryb czyszczenia w biegu, co zaoszczędza znacząco czas.

  • Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa pozioma jest większa od wersji pionowej

Praca urządzenia jest bardziej cicha. Łatwiej czyści się poszczególne części. Wyciskanie odpowiedniej ilości soku trwa dłużej, a do środka głównego zbiornika należy wkładać najlepiej pokrojone produkty i wspomagać się często tzw. popychaczem.

  • Wyciskarka pozioma dwuślimakowa

Ta wyciskarka wolnoobrotowa posiada dwa wałki, które miażdżą zawartość głównego zbiornika. Elementy są ułożone równolegle i zazębiają się. To rozwiązanie pozwala wycisnąć z produktów większą ilość soków. Popychacz wykorzystuje się najczęściej w przypadku wykorzystywania owoców i warzyw o miękkiej fakturze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskarkę wolnoobrotową?

Na początku warto zaznajomić się ze specyfiką wyciskarek jednoślimakowych pionowych i poziomych, a także wybrać urządzenie z jednym lub dwoma wałkami, które będą miażdżyć zawartość głównego zbiornika.

Kolejnymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę to moc i jej regulacja oraz prędkość obrotów, a także dostępne funkcje. W pierwszym przypadku, moc urządzenia wpływa na skuteczność wyciskania soków z twardych owoców i warzyw.

Regulacja mocy oraz prędkości obrotów pozwala na dostosowanie parametrów urządzenia do obrabianych produktów. Większa ilość i różnorodność funkcji może się przydać w sytuacji, gdy wyciskarka wolnoobrotowa będzie wykorzystywana nie tylko do wyciskania soku.

Wyciskarki wolnoobrotowe, to przydatne urządzenia

Produkty opisane w tej kategorii, to funkcjonalne urządzenia, które można wykorzystać w kuchni. W zależności od potrzeb można dobrać wersję o odpowiednich parametrach: trybach działania, gabarytach oraz ilości wałków. Duży wybór pozwala na znalezienie odpowiedniego produktu, spełniającego wymagania użytkownika.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,