Skuteczne sposoby na chłodzenie latem

woda z cytryną ogórkiem w ko szklanych butelkach
Antyfanom wody mineralnej polecamy soki owocowo-warzywne. Najlepiej postawić na produkty, które zawierają dużą dawkę wody | fot.: stock.adobe.com

Kiedy termometry pokazują ponad trzydzieści stopni w cieniu, rozpaczliwie szukamy sposobów na ochłodę. Jedni preferują zimny prysznic, inni włączają klimatyzację, a jeszcze inni sięgają po soki owocowo-warzywne. Która wersja jest najlepsza? Na pewno ta ostatnia, ponieważ nie tylko chłodzi, ale dodatkowo odpowiednio nawadnia organizm i dostarcza mu cennych składników. Do tego potrzebna jest jednak wyciskarka do soków wolnoobrotowa.

Dlaczego nie lubimy upałów?

Upały potrafią być naprawdę nieznośne. Wiele osób nie najlepiej radzi sobie z wysokimi temperaturami. Narzekamy na brak energii, ból głowy, kołatanie serca i inne dolegliwości. Najlepiej w takiej sytuacji zadbać odpowiednią ochłodę. Należy unikać wytężonego wysiłku między godziną 10 a 16, nie przebywać zbyt długo na słońcu, nosić nakrycie głowy i okulary słoneczne, a także dobrze nawadniać organizm. Ostatni element jest szczególnie istotny, ponieważ intensywnie się pocąc możemy stracić nawet dwanaście litrów wody. To udowodnione naukowo! Jeżeli w Twoim domu nie znajduje się zatem jeszcze wyciskarka do soków wolnoobrotowa, warto się w nią zaopatrzyć.

Dlaczego nawadnianie jest ważne?

Zresztą nawadnianie jest bardzo ważne również z tego względu, iż wraz z potem z naszego organizmu odprowadzana jest nie tylko woda, ale również sole mineralne. One z kolei są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów i układów. Ile należy pić? Najlepiej dwa litry płynów dziennie. Oczywiście w ramach płynów najlepiej stosować wodę i soki owocowo-warzywne. Należy unikać kawy, czarnej herbaty i napojów gazowanych, ponieważ mogą one przynieść dokładnie odwrotny skutek. Napoje zawierające kofeinę mają działanie moczopędne i pobudzające, a zatem nie jest to najlepszy pomysł w czasie upałów. Wyciskarka do soków wolnoobrotowa przygotuje nam jednak odpowiedni napój, uzupełniający niedobory witamin i minerałów.

Jakie soki warto zatem pić w czasie upałów?

Antyfanom wody mineralnej polecamy soki owocowo-warzywne. Najlepiej postawić na produkty, które zawierają dużą dawkę wody. Idealna będzie zatem chociażby lemoniada arbuzowa, ogórkowa albo klasyczna – cytrynowa. Niektóre owoce i warzywa posiadają też składniki, które lepiej pomagają nam radzić sobie z upałami. Takie właściwości mają chociażby pomidory oraz różne, zielone warzywa. Świetnie orzeźwiają, dodają energii i mogą nawet stanowić formę przekąski. A jak przyrządzić taki sok? Najlepsza jest wyciskarka do soków wolnoobrotowa. Ona bowiem wyciska owoce i warzywa w ten sposób, by nie tracić ich cennych składników.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,