Wybór karmy dla psa

Pies je karmę z ręki
Sucha karma jest łatwa w przechowywaniu i nie potrzebuje specjalnych warunków, takich jak chłodne, czy ciemne pomieszczenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

To, co je nasz pies ma olbrzymi wpływ na jego zdrowie oraz samopoczucie. Aby zwierzę mogło się prawidłowo rozwijać, musi otrzymywać niezbędne składniki odżywcze, witaminy, minerały oraz mikro- i makroelementy. Wybór odpowiedniej karmy dla psa to bardzo ważna decyzja. Warto podjąć ją rozważnie.

Sucha, czy mokra?

Wielu początkujących hodowców zastanawia się, która z nich będzie lepiej przyswajalna i chętniej zjadana przez ich pupila. W tej kwestii dużo zależy od indywidualnych preferencji czworonoga. Z pewnością jednak obie formy specjalistycznej, odpowiednio zbilansowanej karmy dostarczą mu wszystkiego, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Sucha karma jest łatwa w przechowywaniu i nie potrzebuje specjalnych warunków, takich jak chłodne, czy ciemne pomieszczenia. Dodatkowo, ma długi termin przydatności i łatwo się ją porcjuje. Natomiast niewątpliwą zaletą mokrej karmy jest jej duża zawartość wody. Specjaliści podkreślają, że dzięki temu jest mniej kaloryczna i lekkostrawna. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego oraz moczowego, a także chroni przed odwodnieniem.

Dla zapewnienia psu różnorodności można podawać mu na przemian karmę suchą i mokrą. Ważne jest jednak, aby były to produkty z tej samej firmy oraz linii, o możliwie najbardziej podobnym do siebie składzie, ponieważ nagła zmiana sposobu żywienia może doprowadzić do rozstroju żołądkowego u psa.

Sucha czy mokra karma dla psa? Dowiedz się więcej na: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/sucha-czy-mokra-karma-dla-psa-ktora-wybrac-dla-czworonoga/3321/

Jak wybrać najlepszą karmę?

Podejmując decyzję o sposobie żywienia czworonoga należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należą do nich m. in.: wiek psa, jego wielkość, rasa oraz przebyte choroby. Szczeniak potrzebuje zupełnie innej diety niż dorosły pies. Przedstawiciele małych ras powinni otrzymywać inną karmę niż ras średnich, czy olbrzymich. Specyficzne wymagania żywieniowe mają również ciężarne suki, czy psy po zabiegach kastracji i sterylizacji.

W zależności od trybu życia naszego pupila, jego zapotrzebowanie energetyczne możne być zróżnicowane. Aktywny, bardzo ruchliwy terier potrzebuje bardziej energetycznej karmy, niż np. mops, który jest typowym kanapowcem.

Bez względu na to, czy wybierzemy karmę suchą, czy mokrą, powinniśmy przestrzegać jej dziennych dawek. Przekarmianie psa nie jest zdrowe i na dłuższą metę może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Acana – wybór ekspertów

Jeżeli zastanawiasz się, jaki rodzaj karmy będzie najlepszy dla Twojego czworonoga, powinieneś wiedzieć, że ekspert sklepu Pupilo.pl radzi wybrać któryś z produktów marki Acana. Są to specjalistyczne karmy, przeznaczone do codziennego żywienia psów. Dzięki dokładnie wyselekcjonowanym i odpowiednio dobranym składnikom, dostarczą one Twojemu psu wszystkiego, czego potrzebuje, aby odpowiednio się rozwijać i zdrowo rosnąć. Pozytywnie wpływają one nie tylko na jego układ pokarmowy, ale również stan skóry, sierści, kości i zębów.

Aby ułatwić dokonanie najlepszego wyboru, Acana dzieli swoje produkty na kilka kategorii. Wśród nich można znaleźć karmy na bazie mięsa drobiowego, wieprzowego, jagnięciny oraz ryb. Z pewnością trafią one w gusta wszystkich, nawet najbardziej wymagających czworonogów.

Dodatkowo, pośród produktów Acana znajdują się karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych i seniorów. Są wśród nich także wysokoenergetyczne karmy dla psów aktywnych oraz niskotłuszczowe produkty dla osobników z nadwagą. Również właściciele czworonogów z alergiami pokarmowymi i nadwrażliwością układu pokarmowego znajdą wśród produktów tej firmy coś dla swoich pupili.

Eksperci podkreślają, że Acana to firma, która dużą wagę przywiązuj do najwyższej jakości składników. Ich karmy pozbawione są długiej listy sztucznych suplementów, która została zastąpiona naturalnymi źródłami witamin i minerałów.

Zbilansowana dieta to zdrowy rozwój

Dobrze odżywiony pies, to pies zdrowy, szczęśliwi i pełen energii. Nie warto o tym zapominać. Pełnowartościowa, lekkostrawna i łatwo przyswajalna karma pozwoli mu na długie i aktywne życie wolne od wielu schorzeń. Odpowiednio dobrana do jego potrzeb stanie się nie tylko smacznym posiłkiem, ale również gwarantem prawidłowego rozwoju.

Zasady prawidłowego karmienia amstaffa: https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka-karma-najlepsza-dla-amstaffa-ktora-karme-sucha-i-mokra-wybrac/4450/


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,