5 powodów dla których tradycyjny zegarek jest lepszym wyborem niż smartwatch

Zegarek
Po chwilowej fascynacji nowoczesną technologią, wiele osób zwraca się ponownie ku tradycyjnym zegarkom. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dobie smartfonów i smartwatchów mogłoby się wydawać, że tradycyjne zegarki pójdą w zapomnienie, w końcu godzinę można spokojnie sprawdzić na telefonie. Nowoczesne urządzenia mają też funkcję stopera, pokazują datę czy czas w różnych krajach na świecie. Jednak okazuje się, że tradycyjne zegarki nie znikają z rynku. Co więcej, po chwilowej fascynacji nowoczesną technologią, wiele osób zwraca się ponownie ku tradycyjnym zegarkom. Dlaczego tak się dzieje? Co w sobie mają takie zegarki, że cały czas chętnie je wybieramy i nosimy?

Dlaczego chętnie wybieramy zegarki tradycyjne?

Jest kilka powodów, dla których warto sięgnąć po zegarek tradycyjny zamiast smartwatch. Oto pięć najważniejszych z nich:

  • prestiż – tradycyjne zegarki, szczególnie te z wyższej półki cenowej zawsze kojarzyły się z prestiżem i elegancją. Dzięki takiemu zegarkowi można nadać całej stylizacji odpowiedniego wyglądu. Zegarki tradycyjne idealnie zatem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie strojem musimy zrobić dobre wrażenie – bez problemu wybierzemy taki zegarek, który będzie pasował do garnituru biznesowego czy stroju wieczorowego. W przypadku smartwatchy bardzo trudno o model, który będzie pasował do tak eleganckiego stroju. Zobacz również Męski zegarek na co dzień – jak wybrać?
  • idealne dopasowanie do charakteru – z uwagi na to, że tradycyjne zegarki dostępne są w wielu wzorach i kolorach (zobacz np. ofertę na stronie e-zegarek.pl). Dzięki idealnemu dopasowaniu do stroju można nie tylko podkreślić stylizację, ale oddać swoja osobowość. W przypadku zegarków typu smartwatch wygląd większości modeli jest do siebie bardzo zbliżony;
  • dobry dla sportowców – o ile smarwatche są tworzone z myślą o osobach, które chcą mieć kontrolę nad każdym parametrem swojego biegu, tak tradycyjne zegarki pozwalają na uprawianie sportów w bardziej ekstremalnych warunkach – z reguły cechują się lepszą szczelnością i wytrzymałością na wahania temperatur. Dzięki czemu chętniej wybierane są przez osoby uprawiające np. pływanie czy nurkowanie. Do ich działania nie jest potrzebny prąd, więc sprawdzają się również wszędzie tam, gdzie nie ma prądu – np. na wyprawach trekkingowych czy spływach kajakowych:
  • możliwość odcięcia się od nowoczesnych technologii – z jednej strony cenimy sobie nowoczesne technologie, za możliwości, jakie nam dają. Z drugiej jest ich w naszym życiu stanowczo za dużo. Dlatego, jeżeli chcemy się od nich trochę odgrodzić, zamiast naszpikowanego gadżetami smartwatcha powinniśmy wybrać klasyczny zegarek, który będzie spokojnie odmierzał czas;
  • są mniej awaryjne – klasyczne zegarki nie potrzebują ładowania prądem do działania, mają też o wiele mniej modułów i elementów, które mogą się zepsuć. Kiedy jednak ulegną awarii czy mechanicznemu uszkodzeniu o wiele łatwiej je naprawić niż w przypadku smartwatchy. Naprawa tych nowoczesnych zegarków z reguły jest bardzo droga, gdyż same części zamienne mogą kosztować sporo, a do tego trzeba jeszcze doliczyć pracę osób zajmujących się naprawą. Niekiedy naprawienie smartwatcha będzie wymagało wysłania go do serwisu w odległym mieście.

Materiał partnera zewnętrznego