Hulajnoga czy deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna
Jedne dzieci będą bardziej zadowolone z hulajnogi a inne z deskorolki elektrycznej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Hulajnogi i deskorolki elektryczne skutecznie opanowały rynek rozrywkowy, a wiele dzieci nie wyobraża sobie już zabawy bez takich gadżetów. Swoją popularność zyskały dzięki połączeniu nowoczesnych technologii z tradycyjnymi zabawkami. Głównym pytaniem, które pojawia się podczas wyboru elektrycznego gadżetu — jest co wybrać — hulajnogę czy deskorolkę ? Oba gadżety są doskonałymi konstrukcjami, ale nieco różnią się od siebie, a użytkowanie wygląda nieco inaczej. Jak zatem działają obie konstrukcje ? Czym się różnią ? Którą z nich wybrać ? Poniżej przedstawiamy informacje w pigułce.

Czym jest hulajnoga elektryczna ?

Hulajnoga elektryczna to zwykła konstrukcja wyposażona w silnik elektryczny, który umożliwia autonomiczną jazdę. Sterowanie gazem i hamulcem odbywa się przy pomocy manetki na kierownicy, a skręcanie pozostaje bez zmian. Jest to mniej rewolucyjna konstrukcja w porównaniu do deskorolki i jest oparta na tradycyjnym modelu. Choć jej działanie jest inne niż tej tradycyjnej, dzieci trochę szybciej opanowują jazdę na niej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Istnieje kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu hulajnogi. Należą do nich prędkość maksymalna, długość trasy na jednym ładowaniu oraz mniejsze akcesoria w postaci panelu sterowania LCD, odpowiednia amortyzacja czy rodzaj i wielkość kół. Ważne są też materiały wykonania czy zabezpieczenia w postaci pianek na ramię.

Dla kogo hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna będzie nieco lepszym wyborem dla mniejszych dzieci, które jeszcze nie potrafią odpowiednio balansować ciałem przy pomocy żyroskopu. Jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Poza tym kryterium głównym decydentem powinno być dziecko i to ono powinno wybrać zwycięzcę.

Czym jest deskorolka elektryczna ?

Deskorolka elektryczna to konstrukcja składająca się z dwóch poprzecznie ustawionych kół, między którymi prostopadle staje dziecko. Sterowanie odbywa się przy pomocy pochylania się – mi większy przechył do przodu tym deskorolka szybciej jedzie. Za sterowanie odpowiada umieszczony we wnętrzu komputer z żyroskopem. Jest to taka sama technologia jak ta stosowana np. w segway-ach. Akumulatory pozwalają przejechać kilkanaście kilometrów z prędkością przekraczającą nieco standardowe 15 km/h.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru deskorolki elektrycznej ?

Rzeczami, na które warto zwrócić uwagę — są odległość jazdy na jednym ładowaniu i prędkość maksymalna. Oprócz tego istotne są wielkości kół oraz ich bieżnik. Te większe umożliwiają jazdę również po trawie czy nierównym terenie co ma ogromny wpływ na funkcjonalność. Nieco mniejsze elementy takiej jak wyraźny wskaźnik naładowania baterii czy dodatki w postaci wbudowanego odtwarzacza mp3, czy sterowania smartfonem mogą bardzo ucieszyć przyszłego posiadacza urządzenia.

Deskorolka podłużna elektryczna

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też tradycyjna bryła deskorolki – podłużna z silnikiem i bateriami pod spodem deski. Jest to mniej popularne rozwiązanie, ale umożliwia jazdę tą znaną ze standardowych deskorolek. Taka opcja przypadnie do gustu wielu dzieciom, dlatego warto również ją rozważyć.

Dla kogo deskorolka elektryczna ?

Deskorolka elektryczna z racji nieco większego poziomu trudności proponowana jest dzieciom większym lub tym które doskonale radzą sobie z utrzymywaniem równowagi – np. na lodowisku czy rolkach. Jeśli dziecko zechce akurat deskorolkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić ją również młodszym maluchom. Nauka potrwa wtedy nieco dłużej, ale radość będzie równie większa.

Porównanie przeciętnych konstrukcji w pigułce:

Hulajnoga elektryczna:

  • ok. 25 km/h
  • Dystans ok. 25 km
  • Waga 10 kg – 15 kg
  • Cena od ok. 300 zł – 400 zł

Deskorolka elektryczna:

  • 15 km/h (lub nieco więcej)
  • Dystans ok. 15 km
  • Waga 10 kg – 15 kg
  • Cena od ok. 300 zł – 400 zł

Porada 1: Jeśli dziecko nigdy wcześniej nie używa podobnych konstrukcji, warto zdecydować się na bardziej ekonomiczne rozwiązania niż kupować najdroższe modele. Gdy dziecku nie przypadnie ona do gustu, nie stracimy dużo pieniędzy, a jeśli dziecko chętnie będzie jej używało, można później wymienić ją na bardziej zaawansowany model. Nauka okraszona kraksami również nie będzie podszyta strachem o popsucie tylko świetną zabawą.

Porada 2: Niezależnie od wyboru należy dokupić też kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Jest to tak samo ryzykowna rozrywka, jak rolki czy rower.

Gdzie kupić ?

Jeśli dziecko ma już upatrzony model czy rodzaj i nie jest konieczne testowanie kilku wersji, warto skorzystać z oferty sklepów internetowych. W sieci sklepy takie mają największy wybór oraz bardzo atrakcyjne ceny. Są one znacząco niższe niż te sklepowe. Można dostać w nich również modele rzadko spotykane w stacjonarnych punktach, co będzie dodatkowym plusem.

Dobrymi miejscami, gdzie można wyjąć z pudełka deskorolkę czy hulajnogę są supermarkety, czy sklepy sportowo turystyczne. Doradcy, którzy znają się na takich produktach, profesjonalnie doradzą i wybiorą najlepsze rozwiązanie.

https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/skating-i-akcesoria/deskorolki-elektryczne-1343/

Co wybrać ? Hulajnoga vs. Deskorolka elektryczna

Nie ma jednej – najlepszej odpowiedzi na to pytanie. Oba gadżety są doskonałym prezentem dla najmłodszych i sprawią im wiele radości. Mają one podobne zastosowanie i używać ich można w podobnych warunkach. Poziom bezpieczeństwa również jest na takich samym pułapie, a radości z zabawy nie da się jeszcze zmierzyć.

Ostateczny werdykt powinno wydać dziecko, któremu chcemy, sprawić radość. Jedne dzieci będą bardziej zadowolone z hulajnogi a inne z deskorolki elektrycznej. Jest to indywidualna sprawa, ale bez względu na wybór będzie to doskonała niespodzianka dla malucha.

Dobrym posunięciem – jeśli dziecko nie jest zdecydowane na konkrety gadżet, będzie zabranie go do sklepu, aby mogło samo zobaczyć, jak wyglądają obie zabawki. Niezależnie od wyboru sprezentowanie zrobienie takiej niespodzianki dziecku będzie idealnym prezentem na wakacje czy urodziny lub inne osiągnięcia.


Materiał partnera zewnętrznego