Jaki iPhone kupić w 2022 roku?

iphone
Najlepszym smartfonem będzie ten, który spełnia Twoje oczekiwania | fot.: materiał partnera

Jaki iPhone kupić w 2022 roku? Jeśli nie wiesz, który model iPhone wybrać, zapraszamy do lektury. Dziś przedstawiamy te iPhone, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  1. Jakiego iPhone kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując iPhone’a?

Który model iPhone jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od telefonu oraz jak wygląda Twój budżet. W pierwszej kolejności powinieneś określić, ile chcesz przeznaczyć na zakup smartfona. A następnie zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Jakiego iPhone kupić?

Jakiego iPhone kupić?

Telefony od Apple wprowadzane są do oferty raz w roku, a od pewnego czasu nawet dwa razy. Na jesień marka z Cupertino przedstawia flagowe smartfony, a na przełomie zimy i wiosny tańsze odpowiedniki, które określa się symbolem SE. W porównaniu z ilością modeli u innych marek Apple projektuje i produkuje stosunkowo niewiele serii. Jednakże w dalszym ciągu wybór tego odpowiedniego iPhone’a sprawia problemy. Jaki zatem iPhone wybrać?

Według specjalistów aktualnie najbardziej opłacalnym zakupem jest iPhone 11 z 2019 roku. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i konfiguracyjnych. W bazowym modelu 11 otrzymujesz procesor Apple A13 Bionic, który wyróżnia się swoją wydajnością, 4GB RAM i baterię o pojemności 3110 mAh. Oprócz tego iPhone 11 ma dwa aparaty, obsługuje tryb nocny i szybko reagujące Face ID. W porównaniu z nowszymi generacjami w iPhone 11 brakuje jednak ekranu OLED oraz sieci 5G. Jeśli jednak parametry i funkcje tego rodzaju nie są Ci potrzebne, iPhone 11 – podobnie jak 11 Pro czy 11 Pro MAX spełnią Twoje oczekiwania. W przypadku, gdy modem 5G jest ważny, rozważ zakup iPhone 12. Jest droższy, ale ma nieco lepszy aparat, wyświetlacz OLED, zmieniony wygląd, wydajniejszy procesor i złącze MagSafe.

Jeśli interesuje Cię kompaktowy i tani iPhone, dobrym rozwiązaniem będzie iPhone SE. Funkcjonalnością przypomina wspomniany iPhone 11 w mniejszej obudowie, chociaż brakuje mu niektórych opcji. Do wad zalicza się słabszy aparat, brak obiektywu ultraszerokokątnego, a także niemożliwość korzystania z Animoji czy Memoji. Jeśli nie potrzebujesz obiektywu ultraszerokokątnego ani gadżetów w postaci Memoji czy Animoji, iPhone SE będzie dla Ciebie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Z małych i kompaktowych urządzeń poleca się również iPhone 12 mini i iPhone 13 mini. Są nieco droższe od modeli SE, ale otrzymujesz w nim wszystkie funkcje, jakie zostały wdrożone to większych smartfonów tej samej generacji. Wraz z iPhone 12 mini otrzymujesz ekran OLED o przekątnej 5,4 cala, modem sieci 5G, dużo lepsze aparaty, ładowanie bezprzewodowe, ale jednocześnie mniejszą pojemność baterii.

Twój wybór powinien być podyktowany Twoimi realnymi potrzebami. A jak wiadomo, nie warto przepłacać za funkcje czy możliwości, z których i tak nigdy nie skorzystamy. Jeśli szukasz iPhone w dobrej cenie, koniecznie sprawdź ofertę na Lantre i znajdź optymalne urządzenie dla siebie. W przypadku problemów z dobraniem smartfona poproś o pomoc doradcy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zainwestujesz w odpowiedniego iPhone’a dla siebie.

Na co zwrócić uwagę, kupując iPhone’a?

Najlepszym smartfonem będzie ten, który spełnia Twoje oczekiwania. Na przykład, jeśli nie potrzebujesz ogromnej ilości pamięci, nie przepłacaj i nie decyduj się na takie urządzenie, którego pamięć na dane jest większa, niż faktycznie wykorzystasz. Zmiany między poszczególnymi iPhone’ami są niewielkie, dlatego warto zastanowić się, które funkcje są dla nas niezbędne. Nie potrzebujesz modemu 5G? Zastanów się nad wyborem iPhone 11. 5G jest dla Ciebie istotne? Sprawdź iPhone 12 i 13 w różnych wariantach.

Do cech dobrego iPhone’a zalicza się najnowszy iOS, ekan OLED, kompaktowy – jak dla Ciebie – rozmiar, wydajną baterię oraz pyłoszczelność i wodoszczelność. Warto pamiętać o tym, że nawet kilkuletni iPhone, który jeszcze jest wspierany przez producenta, działa znakomicie. Dotyczy to także telefonów z rynku wtórnego, dlatego nierzadko ich stosunkowo duża cena wciąż się utrzymuje.

Różnic między poszczególnymi iPhone’ami jest niewiele i są raczej kosmetyczne. Zatem nie musisz koniecznie wybierać najnowszych urządzeń, ponieważ smartfony niższej generacji również spełnią Twoje oczekiwania. Chyba że zależy Ci na aktualnie najlepszych parametrach i funkcjach aparatu – w takiej sytuacji warto rozważyć zakup modelu z serii 13.

Materiał partnetra

Tags from the story