Kiedy wybrać etui pancerne?

pancerne etui na telefon
Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia swojego nowego smartfona, zastanów się nad zakupem dopasowanego do niego pancernego pokrowca | fot.: stock.adobe.com

Ubranie telefonu w dopasowany model pokrowca to jeden z najprostszych sposobów na zminimalizowanie ryzyka przypadkowego uszkodzenia cennego sprzętu. Wybierając pancerne etui na telefon, to ryzyko drastycznie się zmniejsza. Wszystko za sprawą specyficznej konstrukcji takich pokrowców oraz użytych do ich produkcji materiałów. Etui pancerne najczęściej mają budowę warstwową, dzięki czemu zapewniają znacznie lepszą ochronę niż klasyczne nakładki wykonane z jednorodnego materiału.

Co wyróżnia etui pancerne?

To specyficzny model pokrowca najczęściej wykonany z co najmniej dwóch różnych materiałów. Warstwa wewnętrzna jest zwykle twarda, osłaniając telefon przed zabrudzeniami i ryzykiem porysowania, niekiedy również przed wilgocią, a warstwa zewnętrza jest elastyczna, co gwarantuje dobrą amortyzację od wstrząsów. Zewnętrzna warstwa pancernego etui na telefon charakteryzuje się również antypoślizgowymi właściwościami, dzięki czemu ubrany w tego typu pokrowiec smartfon pewniej leży w dłoni i ryzyko jego upuszczenia na ziemię jest mniejsze. Najważniejszą cechą pancernych etui do telefonów są ich amortyzujące właściwością. Grubsza warstwa elastycznego tworzywa sztucznego, którą wykończone są plecki i boczne krawędzie etui, zmniejsza siłę uderzenia, gdy telefon wypadnie z dłoni. Tym samym minimalizuje ryzyko pęknięcia obudowy telefonu, uszkodzenia jego wewnętrznych podzespołów, a nawet zniszczenia dotykowego wyświetlacza.

Czy i kiedy sięgać po pancerny pokrowiec?

To sprzęt dedykowany osobom, którym w szczególny sposób zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa swojego smartfona. Pancerne etui na telefon często wybierane są przez osoby pracujące na świeżym powietrzu, w terenie, gdzie ryzyko uszkodzenia telefonu jest większe. Takie pokrowce polecane są również młodszym odbiorcom, którzy nie przykładają szczególnej uwagi do kwestii bezpieczeństwa użytkowanego sprzętu. Pancerny model etui do smartfona polecany jest także podróżnikom i wszystkim innym osobom, które dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, w tym miłośnikom wspinaczki górskiej, trekkingu, jazdy rowerem, skatingu, biegów przełajowych, triathlonu i wielu innym.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia swojego nowego smartfona, zastanów się nad zakupem dopasowanego do niego pancernego pokrowca. Takie etui na telefon nie są przesadnie drogie, a ich różnorodność powinna pozwolić na znalezienie modelu o dopasowanym do Twoich upodobań wyglądzie. Przy okazji możesz dokupić do telefonu szkło hartowane na ekran, dzięki któremu ryzyko porysowania wyświetlacza będzie mniejsze.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,