Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do smartfonów

Białe słuchawki bezprzewodowe
Słuchawki do smartfona wyróżniają się cechami takimi jak wbudowany mikrofon, możliwość regulowania głośności czy odbierania połączeń bez wyciągania telefonu z kieszeni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Słuchawki do smartfona wyróżniają się cechami takimi jak wbudowany mikrofon, możliwość regulowania głośności czy odbierania połączeń bez wyciągania telefonu z kieszeni. W tym zestawieniu zaprezentowaliśmy najpopularniejsze i najchętniej wybierane modele słuchawek bezprzewodowych dla osób, które chcą zarówno słuchać muzyki, jak i prowadzić wygodne rozmowy telefoniczne.

Funkcjonalne i estetyczne

Zestawienie słuchawek bezprzewodowych rozpoczynamy od Apple AirPods do smartfona. Jest to model douszny, minimalistyczny i bardzo elegancki. Wchodzi w komplet ze sztywnym etui z klapką, w którym warto trzymać słuchawki, aby nie uległy uszkodzeniu podczas przenoszenia. Mało tego! Etui służy również do ładowania i przedłuża czas pracy.

Słuchawki są kompatybilne z modnymi urządzeniami marki Apple, takimi jak iPod, iPhone czy iPad. Zapewniają do 5 godzin słuchania muzyki bądź rozmawiania przez telefon. Mają regulację głośności, funkcję automatycznego włączania i łączenia ze wspomnianym sprzętem. Możesz je szybko i wygodnie przełączać pomiędzy iPhonem i iPodem.

Nowoczesne i o dalekim zasięgu

Inne chętnie wybierane słuchawki bezprzewodowe to Galaxy Buds od Samsunga. Działają jeszcze dłużej niż produkt Apple’a, bo do 6 godzin. Łączą się ze sprzętem grającym za pośrednictwem najnowszego modułu Bluetooth 5.0. Umożliwiają oddalenie się od niego nawet na 10 m.

Funkcja bezprzewodowego ładowania czy dotykowy panel sterowania to tylko jedne z licznych udogodnień tego modelu. Słuchawki umożliwiają słuchanie otoczenia w trybie Ambient – ukażą Ci świat dźwięków, jakiego jeszcze nie znałeś. Natychmiastowo łączą się z telefonem, z którym w przeszłości już je sparowałeś – wystarczy, że wyciągniesz słuchawki z etui. Jeśli wyciągniesz z etui tylko jedną słuchawkę, urządzenie automatycznie dostroi się do trybu mono.

Mężczyzna w białych słuchawkach
Słuchawki najczęściej łączą się ze sprzętem grającym za pośrednictwem modułu Bluetooth. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Modne i oryginalne

Produkty marki JBL można znaleźć w niemal każdym zestawieniu najlepszych słuchawek dousznych, nausznych, przewodowych i bezprzewodowych. Nie inaczej jest tym razem. Model Free X odznacza się szerokim zakresem pasma przenoszenia, bo aż 10 – 22000 Hz. Zasługuje na uwagę osób o wrażliwym słuchu, które są w stanie delektować się dźwiękami niesłyszanymi przez przeciętnych użytkowników. Mają wbudowany mikrofon, co ułatwia przeprowadzanie rozmów z osobami dzwoniącym na sparowany z nimi telefon.

Słuchawki JBL łączą się ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth. Sygnał jest mocny i stabilny, a dźwięk ma dobrą jakość. Czas pracy tego modelu to około 4 godzin. Później szybko i wygodnie je naładujesz, by użyć ponownie.

Bezpiecznie i dla sportowców

Bezprzewodowe słuchawki do smartfona mogą być wykorzystywane również przez sportowców. Ważne, by miały dodatkowe zabezpieczenia, bo inaczej mogłyby wypaść przy wykonywaniu energicznych ruchów. Taki właśnie jest model WF-SP700N marki Sony. To słuchawki douszne typu Clip-on, a więc z zausznikami.

Kobieta w słuchawkach podczas treningu
Bezprzewodowe słuchawki do smartfona mogą być wykorzystywane również przez sportowców. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Model marki Sony działa nie tylko poprzez Bluetooth, ale również nowoczesną technologię NFC. Korzystają z technologii osłabiania zewnętrznych hałasów, więc lepiej niż poprzednie modele wygłuszają dźwięki z otoczenia – nawet jeśli są głośne! Z kolei tryb dźwięków otoczenia umożliwia zachowanie czujności, gdy sportowiec pozostaje w ruchu w niebezpiecznych miejscach, np. blisko ulicy.


Materiał partnera zewnętrznego