Sportowe zegarki wodoszczelne i pyłoodporne

pływak zegarek wodoszczelny
Po zegarki wodoszczelne oraz pyłoodporne najchętniej sięgają sportowcy i amatorzy chodzenia po górach | fot.: stock.adobe.com

Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu, co wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Obowiązkowy jest zakup odpowiedniego ubrania oraz zegarka. Dobre zegarki wodoszczelne oraz pyłoodporne przydają się, zwłaszcza gdy chcemy biegać, pływać, czy inne ekstremalne formy aktywności fizycznej. Na rynku jest wiele modeli deklarujących funkcjonalność, która sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. Jak jednak wybrać właściwy zegarek, tak aby spełniał swoją funkcję i służył jak najdłużej?

Zegarki wodoszczelne i pyłoodporne – na co zwrócić uwagę?

Po zegarki wodoszczelne oraz pyłoodporne najchętniej sięgają sportowcy i amatorzy chodzenia po górach, jak również miłośnicy wspinaczki. Nic dziwnego, zegarki te idealnie mierzą kroki, ilość spalonych kalorii, pokazują tętno oraz pozwalają na zapisywanie różnych postępów w dedykowanych aplikacjach. Będąc często narażone na ekstremalne warunki, zegarki te należy dobrze wybrać. Chociaż na rynku producenci oferują wiele z pozoru podobnych modeli, mogą one różnić się subtelnymi cechami, które mają znaczący wpływ na jakość i trwałość zegarka.

W sklepach znajdziemy smartwatche, opaski oraz klasyczne zegarki wodoszczelne  sportowe. Wszystkie jednak są wykonane z tworzyw, które sprawiają, że ani woda, ani pył nie są nam straszne. Zegarki te wytrzymają wszelkie niekorzystne warunki i są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, które dodatkowo chcą mieć narzędzie do komunikacji, powinny wybrać wersję nowocześniejszą, czyli smartwatch. Jeżeli natomiast zależy nam na podstawowych funkcjonalnościach, wystarczy zdecydować się na klasyczny zegarek.

Klasy wodoszczelności

To na co warto zwrócić uwagę, kupując zegarki wodoszczelne (https://tayma.pl/pol_m_Zegarki-wodoszczelne-790.html), to klasa wodoszczelności. Zegarki sportowe zwłaszcza użytkowane w środowiskach wilgotnych muszą mieć ją określoną w specyfikacji. W zależności od tego, czy chcemy biegać, pływać, czy nawet nurkować możemy dobrać klasę wodoszczelności, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

  • WR300 (30 ATM, 30 Bar) to zegarki wodoszczelnie do 300 m, wybierane najczęściej przez amatorów nurkowania.
  • WR200 (20 ATM, 20 Bar) – do 200 m, najchętniej wybierane przez pływaków oraz osób, które np. trenują sporty wodne.
  • WR100 (10 ATM, 10 Bar) – dobre dla osób, które chcą pływać lub łowić
  • WR50 (5 ATM, 5 Bar) – wystarczy dla biegaczy, czy osób chodzących na siłownię, czyli wysiłki, gdzie spotykamy się raczej z niską wilgotnością. Nie trzeba też ściągać ich podczas prysznica, czy kąpieli w wannie.

Kupując zegarek sportowy, warto mieć na uwadze jakość i funkcjonalność urządzenia. Jeżeli nie jesteśmy pewni konkretnego modelu, warto zapytać doradcę w sklepie, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.


Materiał partnera zewnętrznego