Do czego może przydać się VPN w codziennym korzystaniu z Internetu?

Kłódka - bezpieczeństwo VPN
W podróży, w pracy, podczas wizyt w restauracji lub w innych lokalach często korzystamy z publicznie dostępnej sieci wi-fi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Obecnie praktycznie każdy z nas korzysta z internetu. Każdego dnia przesyłamy za jego pośrednictwem wiele różnych, często poufnych informacji na nasz temat.

Tymczasem sieć pełna jest zagrożeń. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wśród wielu dostępnych obecnie możliwości możemy wymienić korzystanie z sieci VPN. Dlaczego może nam się przydać? Przekonajmy się.

Brak śladów aktywności w sieci

Każdy krok, który stawiamy w sieci pozostawia ślady. To co wpisujemy w wyszukiwarkę internetową, strony internetowe, które odwiedzamy a nawet to, co publikujemy na portalach społecznościowych jest nieustannie monitorowane. Firmy robią to, by lepiej dopasować do nas reklamy swoich produktów i usług. Jednocześnie jednak nie wiemy w jaki sposób informacje te są przetwarzane i zbierane. Korzystanie z VPN sprawia, że nie zostawiamy po sobie w sieci dużej liczby śladów. Chronione i ukryte jest nasze IP, a aktywność sieciowa mniej narażona na kontrolę i podsłuch. Dostawcy VPN usuwają bowiem ślady naszych aktywności ze swoich serwerów lub zupełnie nie przechowują i nie gromadzą żadnych logów z tego co robimy w sieci.

Bezpieczne korzystanie z otwartych sieci wi-fi

W podróży, w pracy, podczas wizyt w restauracji lub w innych lokalach często korzystamy z publicznie dostępnej sieci wi-fi. Jest to proste i wygodne. Niestety, publiczne sieci wi-fi nie są do końca bezpieczne. Ułatwiają bowiem wyciek cennych i poufnych danych z urządzenia, z którego korzystamy. W tym przypadku zastosowanie sieci VPN może nam pomóc. Sieć ta bowiem szyfruje wszystkie nasze połączenia ze stronami internetowymi, dzięki czemu informacje, które przesyłamy są nie do odczytania przez innych użytkowników internetu.Osoby wykorzystujące publiczne, otwarte sieci wi-fi a jednocześnie korzystające z sieci VPN mogą czuć się w pełni chronione przed atakami hakerów czy złodziei.

Skuteczniejsza ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Złośliwe oprogramowanie to problem, który możemy napotkać nie tylko korzystając z komputera, ale również przenośnych urządzeń takich jak smartfon czy tablet. Urządzenia te są bowiem bardzo podatne na zainfekowanie tego typu oprogramowaniem, ponieważ najczęściej nie posiadamy na nich programów antywirusowych. Sieć VPN może pomóc nam skutecznie je ochronić. Wszystkie informacje ze stron, na które wchodzimy są bowiem najpierw przesyłane na doskonale zabezpieczony serwer usługodawcy.

Oglądaj co chcesz

Kolejną zaletą VPN jest możliwość oglądania materiałów, które nie są dostępne dla naszego kraju. Z pewnością niejednokrotnie natrafiłeś na sytuację, że film lub program dostępny w serwisach streamingowych jest zablokowany w naszej lokalizacji. Gdy korzystamy z sieci VPN możemy bez problemu ominąć to ograniczenie i cieszyć się treściami, które chcemy oglądać. VPN umożliwia nam bowiem wybór IP z innego kraju.

Podsumowując, wirtualna sieć prywatna, czyli VPN może pomóc nam nie tylko w ochronie swojego bezpieczeństwa w sieci, ale również zapewni nam komfort i wygodę korzystania z internetu w każdych warunkach. Nie dziwi więc fakt, że korzysta z niej coraz więcej osób.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,