Do pracy, grania, zwykłego kontaktu – jakie komunikatory internetowe są dziś popularne? Co mają do zaoferowania?

komunikatory internetowe
Od wielu lat bezkonkurencyjną popularnością cieszy się Skype. Jest on darmowy i udostępnia swoim użytkownikom wiele praktycznych opcji | fot.: stock.adobe.com

W ostatnim czasie ogromny wpływ na formę naszego współżycia społecznego ogromny wpływ wywarła pandemia koronawirusa oraz obostrzenia z nią związane. Utrudnienia w komunikacji „na żywo” wpłynęły na rozwój i spopularyzowanie komunikatorów internetowych. Posiadają one wiele zalet i wpłynęły na utrzymanie wielu relacji międzyludzkich – zarówno prywatnych jak i zawodowych – podczas lockdown’u. Dzięki nim ludzie mogą spotykać się i rozmawiać nie opuszczając swoich własnych czterech ścian. Jakie komunikatory internetowe są dziś popularne i co mają do zaoferowania?

Jakie komunikatory wykorzystywane są najczęściej?

Od wielu lat bezkonkurencyjną popularnością cieszy się Skype. Jest on darmowy i udostępnia swoim użytkownikom wiele praktycznych opcji. Kojarzony jest on przede wszystkim z możliwością prowadzenia rozmów głosowych oraz telekonferencji – także grupowych. Głównym atutem jest fakt, iż większa część społeczeństwa korzysta ze Skype’a. Dzięki temu można użyć go do skomunikowania się z większością osób bez konieczności proszenia o zainstalowanie nowego oprogramowania. Po rozpoczęciu pandemii zdecydowanie wzrosło użycie programów Zoom oraz Microsoft Teams. Są to platformy dedykowane spotkaniom grupowym – dla ilości osób większej niż dwa. Maksymalna ilość użytkowników dla darmowej wersji Teams’a to aż 300! Pozwala to na organizowanie nawet dużych wykładów za pośrednictwem tego komunikatora. Na popularności zyskały także rozmowy wideo prowadzone przez Messenger’a. 

Funkcje i sposoby wykorzystania komunikatorów internetowych

Komunikatory wykorzystywane przez sektor edukacji – w szkołach i na uczelniach wyższych to głównie Microsoft Teams i Zoom. Posiadają funkcję udostępniania ekranu, czy tworzenia notatek – dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas lekcji i wykładów. Są darmowe, oraz w spotkaniach, które są na nich organizowane może uczestniczyć wiele osób. W ostatnim czasie popularny stał się także Discord. Jest on wykorzystywany w dużej mierze przez osoby grające w gry komputerowe. Wszystko dzięki integracji z portalem YouTube, Gaming oraz Twitch. 

Korzyści płynące z użycia komunikatorów internetowych

Korzystanie z komunikatorów internetowych – szczególnie podczas okresów lockdown’u – to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dzięki nim możliwa jest praca zdalna z zacisza własnego domowego biura, nauka podczas wykładów na uczelniach czy lekcji szkolnych. Komunikatory internetowe są niezwykle zaawansowanymi programami pozwalającymi na udostępnianie ekranu z prezentacją, czy wspólne oglądanie filmów. Obecnie nawet ważne egzaminy są przeprowadzane przy ich użyciu. Wszystko to ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, gdzie życie nabiera szybkiego tempa, którego nie sposób zatrzymać.

Najpopularniejsze komunikatory internetowe takie jak Skype, Zoom, czy Microsoft Teams są darmowe. Pozwalają swoim użytkownikom kontaktować się z współpracownikami, rodziną i znajomymi podczas sytuacji w których nie można spotkać się w rzeczywistości. Oferują wiele funkcji, które sprawiają, że internetowa komunikacja jest bardzo prosta, intuicyjna i przyjemna. 

OŁĘ

Tags from the story
,