Możesz wysłać paczkę z Polski do Anglii bez wychodzenia z domu – sprawdź jak

kurier do Anglii
Platformy przewozowe umożliwiają nadanie paczki do Anglii, nie wychodząc nawet z domu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Usługi kurierskie cieszą się sporą popularnością nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej. Standardem jest już wysyłanie paczek do Anglii, gdyż jest to najszybsza forma transportu. Firmy kurierskie starają się jak najbardziej dopasować się do potrzeb klientów, dlatego oferują możliwość wysłania paczki nawet bez wychodzenia z domu. Zobacz, jak w kilku krokach zrealizować przesyłkę do Anglii.

Wysyłanie przesyłki do UK przez internet

Obecnie wiele firm przewozowych przeniosło swoje usługi do internetu, aby ułatwić komunikację z klientem. Platformy przewozowe umożliwiają nadanie paczki do Anglii, nie wychodząc nawet z domu. Serwis do nadawania paczek to intuicyjne narzędzie, które ułatwia wysłanie paczki. Wystarczy wypełnić krótki formularz, np. dostępny na stronie https://www.euro-paka.pl/, aby oszacować koszt wysyłki paczki do Anglii, zamówić kuriera i dokonać płatności za zrealizowanie usługi. Cała procedura składa się z kilku prostych kroków.

Wypełnienie formularza preferencyjnego

W pierwszej kolejności musisz dokładnie wymierzyć gabaryty paczki i wpisać wartości w odpowiednie rubryki. Waga, wysokość i szerokość jest niezbędna do wyceny przesyłki oraz znalezienia przewoźnika, który zajmuje się przewozem paczek o określonych gabarytach. W ten sposób można wybrać najkorzystniejszą ofertę, zamiast sprawdzać usługi każdej firmy transportowej osobno.

Wybór najlepszego kuriera do Anglii

Po uzupełnieniu gabarytów paczki, sam możesz zdecydować, który przewoźnik ma najkorzystniejszą ofertę. Od tego może zależeć koszt wysyłki paczki do Anglii oraz czas jej dostarczenia. Każda firma sama ustala sobie cennik oraz terminy doręczeń, dlatego ma to duże znaczenie dla atrakcyjności usług.

Zamówienie kuriera

Największym udogodnieniem wynikającym z korzystania z platformy przewozowej jest to, że nie trzeba nawet wychodzić z domu. Kurier sam przyjedzie po odbiór paczki w ustalonym terminie, dostarczając ją pod wskazany adres. W sytuacji, gdy godziny pracy kuriera nie pokrywają się z Twoją obecnością w domu, możesz sam dostarczyć paczkę do przewoźnika. Po wybraniu firmy przewozowej otrzymasz niezbędne dane kontaktowe, dzięki czemu możesz ustalić wszystkie szczegóły usługi.

Opłata za paczki do Anglii

Wygodne metody płatności sprawiają, że zobowiązanie możesz uregulować w wybrany przez Ciebie sposób. Należy jednak pamiętać, że najszybsze są elektroniczne płatności. W przypadku tradycyjnego przelewu pieniądze mogą zostać zaksięgowane nawet po kilku dniach, co może opóźnić wysłanie przesyłki do UK i przybycie kuriera.

Pakowanie paczki do UK

Ważne jest odpowiednie zapakowanie paczki, gdyż w razie nieprawidłowości, kurier może odmówić jej przyjęcia. Przesyłka musi zostać zapakowana w kartonowe pudełko o zadeklarowanych wcześniej wymiarach i być oklejona taśmą, żeby nie było możliwości jej otwarcia. Paczka do Anglii powinna być wypełniona folią bąbelkową, aby zapobiec uszkodzeniu przedmiotów podczas transportu. Na stronie platformy przewozowej dostępna jest instrukcja, jak prawidłowo pakować poszczególne przesyłki.

Etykietowanie paczek

Dużym udogodnieniem dla klientów jest to, że nie muszą oni samodzielnie drukować etykiet przewozowych. Zostaje ona wygenerowana automatycznie i przesłana na e- mail po opłaceniu usługi, co umożliwia dokładne sprawdzenie danych. Kurier po przybyciu do miejsca odbioru przesyłki do Anglii sam dostarczy wygenerowaną etykietę i oklei nią zapakowaną paczkę. Po wysłaniu możesz monitorować trasę przesyłki i czekać aż zostanie dostarczona do adresata.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,