Jak wybrać smartfon – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Kobieta i smartfon

Trudno wyobrazić sobie dzień bez smartfona, prawda? Przecież z nim pracujemy, ciągle nosimy przy sobie, mamy w nim listy zakupów, zapisane spotkania, notatki, wiadomości, dzięki niemu jesteśmy w ciągłym kontakcie z bliskimi. Żeby te wszystkie funkcje działały poprawnie, musimy wybrać naprawdę najlepszy model. Jak to zrobić i czym się kierować przy zakupie smartfona?

  1. System operacyjny telefonu

Pierwszym kryterium wyboru powinien być system operacyjny smartfona. Od tego zależy, wśród jakich marek będziesz szukał swojego wymarzonego telefonu. W Polsce najwięcej marek używa Androida i jest to raczej standard. Dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu telefonu, zwłaszcza jeśli nie potrzebujesz specjalistycznych programów biurowych, a te przecież rzadko instaluje się na telefonie. Na dodatek Android gwarantuje ci dostęp do tysięcy ciekawych aplikacji.

  1. Pojemność baterii

To kolejny bardzo ważny punkt. Od pojemności baterii zależy to, ile możesz pracować na smartfonie, często także decyduje to o twoim poczuciu bezpieczeństwa. Znajdujące się na sklepowych półkach telefony mają zazwyczaj baterię o pojemności około 3000 mAh. Warto poszukać modelu, który będzie miał nieco więcej, na przykład smartfon Samsung Galaxy Note9 to już 4000 mAh – będzie działał naprawdę o wiele dłużej.

  1. Pamięć wewnętrzna

Od tego, jak duża jest pamięć wewnętrzna, zależy to, ile danych możesz przechowywać na telefonie. Obecnie używamy mnóstwa różnych aplikacji i potrzebujemy na nie miejsca. Jeśli nie chcesz wybierać, czy wolisz mieć dostęp do banku, czy biletów mobilnych na komunikację miejską, wybierz telefon z największą pamięcią lub możliwością rozszerzenia jej kartą pamięci SD.

  1. Aparat przede wszystkim

Nowoczesne smartfony mogą z powodzeniem zastąpić aparat fotograficzny. Piękne zdjęcia w każdych warunkach i w niezwykłych okolicznościach przyrody gwarantuje ci na przykład smartfon Samsung Galaxy A7. Aparat powinien mieć jak najlepsze wskaźniki. Zwróć uwagę na to, że dobrą jakość powinien mieć nie tylko obiektyw na zewnątrz, lecz także ten przedni, tak jak oferuje smartfon Samsung Galaxy A7. Znaczenie ma także rodzaj lampy, zwróć uwagę na przedział zoomu, filmowanie HD czy możliwość robienia zdjęć panoramicznych.

  1. Telefon dopasowany do Twoich potrzeb

Każdy z nas inaczej używa telefonu i wymaga od niego czegoś innego. Dlatego zastanów się, czego potrzebujesz i do tego dopasuj rodzaj i model telefonu. Lubisz rysować, jesteś kreatywny i potrzebujesz miejsca na przechowywanie swoich artystycznych zdjęć? Najlepiej sprawdzi się smartfon Samsung Note9. Smartfon Samsung A znów jest polecany osobom, które uwielbiają fotografować.

Zapaleni gracze powinni zwrócić uwagę na wielkość i jakość wyświetlacza. Osoby, które lubią mieć wszystko pod kontrolą – na miejsce na aplikacje organizujące życie. Dla tych, którzy uwielbiają muzykę, będzie liczyć się głośnik. Dlatego czasami warto kupić model o trochę niższych parametrach, który jest wybitny w zakresie interesującym cię najbardziej.

Tags from the story
, ,