Jak kupić taniej samochód w salonie? Kilka porad

zakup auta z salonu
Chociaż ceny fabrycznie nowych pojazdów nie należą do niskich, wielu rodaków docenia fakt użytkowania bezpiecznych i pozbawionych usterek (często ukrytych) samochodów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup fabrycznie nowych pojazdów – prosto z salonu. Większości z nich udaje się nabyć auto w cenie dużo niższej niż katalogowa. I Ty chcesz uzyskać rabat na nowy samochód? Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Chociaż ceny fabrycznie nowych pojazdów nie należą do niskich, wielu rodaków docenia fakt użytkowania bezpiecznych i pozbawionych usterek (często ukrytych) samochodów. Można jednak skutecznie obniżyć koszty zakupu, korzystając z kilku sprawdzonych trików.

1. Negocjuj rabaty

Jesteś wiernym fanem konkretnej marki i od lat użytkujesz samochody należącego do jednego producenta? Stanowi to solidną podstawę do negocjacji ceny. Bardzo często polityka dealerów uwzględnia rabat na nowy samochód, jeśli poprzedni jest tej samej marki.

2. Zostaw auto w rozliczeniu

Pozostawiając dotychczas użytkowany samochód w rozliczeniu, zyskujesz podwójnie. Nie tylko finansujesz częściowo nowe auto, ale zyskujesz dodatkowe zniżki. W salonach samochodowych bardzo często można otrzymać rabat przy pozostawieniu pojazdu w rozliczeniu.

Warto wiedzieć, że dealerzy wyceniają samochód na podstawie aktualnej wartości rynkowej – zgodnie np. z Eurotax. Mogą jednak obniżyć kwotę, jeśli pojazd wymaga drobnych napraw blacharsko-lakierniczych czy mechanicznych.

3. Skorzystaj z wyprzedaży rocznika

Końcówka roku to zawsze dobra okazja, aby nabyć fabrycznie nowy samochód z dużą zniżką. Wszystko za sprawą organizowanej wyprzedaży rocznika, która często rozpoczyna się już w listopadzie i trwa nawet do marca następnego roku.

Istotą wyprzedaży rocznika jest chęć sprzedaży pojazdów, które już za kilka miesięcy będą o rok starsze – mimo że np. niedawno zostały wyprodukowane. Dlatego rabat na nowy samochód może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Spora zniżka to jeden z głównych powodów, dla których warto wziąć udział w wyprzedaży rocznikowej. Trzeba jednak pamiętać, że liczba dostępnych pojazdów jest ograniczona. Im później zdecydujesz się na zakup, tym mniejszy wybór pozostanie.

4. Skorzystaj z promocyjnego finansowania

Zakup nowego pojazdu możesz sfinansować nie tylko kredytem, ale i leasingiem. Decydując się na ofertę zaproponowaną przez dealera, możesz liczyć na dodatkowy rabat na nowy samochód. Nie zawsze będzie on stricte związany z ceną pojazdu, ale na przykład z niższym oprocentowaniem.

Jeżeli myślisz o leasingu, weź pod uwagę Leasing SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Leasing. To forma finansowania, która oznacza:

  • niskie miesięczne raty,
  • niską opłatę wstępną,
  • możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach bez angażowania środków własnych,
  • przewidywalność kosztów.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów pozwalających na obniżenie ceny fabrycznie nowego pojazdu. Wykorzystaj swoją umiejętność negocjowania, aby zaoszczędzić do kilkunastu tysięcy złotych.


Materiał partnera zewnętrznego