Klimatyzacja samochodowa

klimatyzacja samochodowa
Podstawą troski o klimatyzację jest poddawanie jej regularnej kontroli u odpowiednich specjalistów | fot.: materiały prasowe

Obecność systemu klimatyzacji w samochodach osobowych to dla wielu z nas już standard. Zwłaszcza w okresie wysokich temperatur, dostęp do klimatyzacji potrafi znacząco poprawić komfort podróży. Dotyczy to co prawda nie tylko samochodów osobowych, ale także samochodów ciężarowych, busów, autobusów oraz licznych innych. Gdy temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza w cieniu, a słońce grzeje z całych sił, podróż bez dostępu do klimatyzacji potrafi być bardzo uciążliwa. Wie o tym każdy kierowca, który miał okazję podróżować samochodem na długi dystans w najbardziej słoneczne dni czerwca lub lipca.

Konserwacja systemów klimatyzacji samochodowej

By systemy klimatyzacji samochodowej mogły jak najdłużej działać, powinniśmy odpowiednio o nie dbać. Podstawą troski o klimatyzację jest poddawanie jej regularnej kontroli u odpowiednich specjalistów. Często, decydujemy się to jedynie przy okazji regularnych kontroli u mechanika, lub nawet po prostu odpuszczamy sobie ten obowiązek. To błąd. Regularnie serwisowany system klimatyzacji pozwoli bowiem nie tylko zachować jego sprawność przez długi okres, ale również – nie będzie stanowił zagrożenia dla naszego zdrowia w czasie korzystania z klimatyzacji.

Warto o tym pamiętać, ponieważ zaniedbana klimatyzacja może sprzyjać rozwijaniu się niebezpiecznych grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów. Wraz z powietrzem są one transportowane w systemie klimatyzacji, a następnie rozprowadzane po wnętrzu kabiny samochodu. Dostając się do naszych płuc, mogą powodować niebezpieczne schorzenia lub zatrucia.

Troska o klimatyzację w twoim samochodzie

Klimatyzacja jest systemem, z którego korzystamy przede wszystkim w okresie letnim. Wówczas, panujące wysokie temperatury wywołują w nas potrzebę schłodzenia. Niekiedy, choć zdecydowanie rzadziej, korzystamy także z klimatyzacji jesienią lub zimą. Wynika to z faktu, że klimatyzacja oprócz chłodzenia powietrze, także osusza je z nadmiaru wilgoci. Przeciwdziała więc parowaniu szyb oraz pomaga w ich osuszeniu.

Korzystanie z klimatyzacji przez cały rok pozytywnie wpływa na jej stan. Długie okresu bezruchu mogą bowiem doprowadzić do rozwoju wspomnianych drobnoustrojów i w rezultacie – klimatyzacja będzie nie tylko działać mniej wydajnie, ale także będzie nas zatruwać.

Osobom pragnącym przeciwdziałać takim sytuacjom, polecamy korzystać z produktów marki Errecom. Wśród nich znajdują się specjalne zestawy chemikaliów przeznaczone między innymi do odgrzybiania systemów klimatyzacji samochodowej oraz oczyszczania jej z zalegających w jej zakamarkach zanieczyszczeń.

Gdzie kupować produkty marki Errecom?

Produkty marki Errecom znajdziesz w ofercie ClimaPartner. Ten oficjalny dystrybutor firmy Errecom specjalizuje się właśnie w systemach klimatyzacji – zarówno w ich wyposażaniu, konserwacji, naprawie, jak i sprzedaży poszczególnych części. Warto pamiętać, że włoska marka Errecom to w opinii wielu kierowców niezastąpiony dostawca rozwiązań dla systemów klimatyzacji.

Z pomocy ClimaPartner korzystają kierowcy z całego kraju – zarówno ci odpowiedzialny za transport zbiorowy, transport ciężarowy, jak i osoby fizyczne, będące po prostu kierowcami samochodów osobowych. W każdym przypadku ClimaPartner służy pomocą w zakresie systemów klimatyzacji.


Materiał partnera zewnętzrnego

Tags from the story