Weekend w Szczecinie – jaki środek transportu najlepiej wybrać? 

komunikacja w szczecinie
Szczecin jest dobrze rozwiniętym pod kątem komunikacji miejskiej regionem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szczecin jest pięknym miastem zlokalizowanym w północno-zachodniej Polsce. Każdego roku odwiedzają go setki turystów bądź ludzi biznesu, przyjeżdzających w celach podróży służbowych. W obydwu przypadkach istnieje potrzeba swobodnego poruszania się po terenie miasta. Dwudniowy wypad to z pewnością niedużo czasu na zwiedzenie wszystkich atrakcji regionu szczególnie, że nie należy on do najmniejszych. Mimo wszystko, z pomocą odpowiednich środków transportu możliwe jest zobaczenie większości oferowanych przez stolicę województwa zachodniopomorskiego zabytków. W poniższym wpisie wymienimy wszystkie dostępne opcje poruszania się po tym mieście oraz wskażemy, która z nich okaże się być najwygodniejszą. Zapraszamy!

Komunikacja miejska – czy to dobre rozwiązanie?

Szczecin jest dobrze rozwiniętym pod kątem komunikacji miejskiej regionem. Dużym plusem jest tutaj obecność tramwajów, których głównymi cechami są punktualność i zdolność omijania korków. Trzeba również wspomnieć o dobrze rozbudowanej infrastrukturze drogowej. Dzięki niej, autobusom także zdarza się eliminować opóźnienia, a same koszty podróżowania są faktycznie najbardziej konkurencyjne. To rozwiązanie nie jest jednak pozbawione wad. Niestety, w przypadku korzystania z komunikacji miejskiej trzeba być uzależnionym od rozkładów jazdy i w pełni się do nich dostosowywać. Często też samo poszukiwanie przystanku jest dla niektórych osób bardzo uciążliwe i pozbawia wiele czasu.

weekend w szczecinie
Wynajem na minuty może dotyczyć zarówno samochodów, jak i hulajnóg czy rowerów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wynajem samochodów – dobry na każdą okazję

Prawdę mówiąc, Szczecin wynajmem samochodów stoi. To wbrew pozorom niedrogie, a bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich podróżujących po danym mieście osób. Ruch w tym regionie jest zazwyczaj dynamiczny, przez co nie musimy obawiać się o straty czasu spowodowane staniem w korkach. Dodatkowo, rezerwacji samochodu możemy dokonywać internetowo, a pracownicy zjawią się z samochodem o umówionej godzinie w określonym miejscu. Najczęściej korzysta się z tej opcji w przypadku lotniska, będącego nieco oddalonym od centrum Szczecina. Chcąc wynająć samochód z odbiorem pod lotniskiem, wystarczy umieścić w wyszukiwarce frazę wynajem Goleniów i tam szukać najlepszego dla siebie rozwiązania.

Taksówki i aplikacje przewozowe

Wielu z nas podczas wizyty w obcym mieście decyduje się wszędzie podróżować taksówkami. Jest to z pewnością wygodna opcja, w której możemy zamówić kierowcę pod same drzwi i dojechać z nim w upragnione miejsce. Za tą wygodą kryją się jednak stosunkowo wysokie koszty. O ile jednorazowego przewozu nasz portfel nie powinien zbytnio odczuć, tak osobna podróż taksówką do każdej z atrakcji mogłaby mocno odbić się na naszym kosztem.

Wynajem pojazdów na minuty

Trzeba przyznać, że jest to stosunkowo innowacyjne rozwiązanie. Wynajem na minuty może dotyczyć zarówno samochodów, jak i hulajnóg czy rowerów. To dobra opcja na krótkie do pokonania dystanse, jednak konieczność instalowania specjalnej aplikacji i logowania się do niej, może krótko mówiąc zniechęcać. Niemniej jednak, każda z możliwości niesie ze sobą zdecydowanie więcej korzyści aniżeli wad, a to od nas samych zależy, którą wybierzemy.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,