Transport materiałów sypkich – jakie maszyny pozwalają na bezpyłowy przesył?

transport materiałów sypkich
Jedną z największych zalet pneumatycznego transportu materiałów sypkich jest łatwość utrzymania czystości i wysokiej jakości powietrza na hali produkcyjnej | fot.: materiał partnera

Podciśnieniowy układ do transportowania materiałów sypkich umożliwia ich szybkie oraz, co najważniejsze, bezpyłowe przesyłanie. Proszki oraz granulaty można w ten sposób nie tylko bezpiecznie transportować, ale też precyzyjnie odmierzać. Jak działa system transportu pneumatycznego i jakie zakłady produkcyjne powinny przemyśleć jego wdrożenie?

Jak wygląda transport materiałów sypkich w układzie podciśnienia?

Przy użyciu ssania, w oparciu o określony czas, objętość lub ciężar zachodzi bezpyłowy proces transportu materiałów sypkich w naszych maszynach. Na cały system składa się odbiornik pneumatyczny podłączony do punktu poboru materiałów sypkich za pomocą sieci rur. Transportowanie materiałów sypkich zachodzi automatycznie – odbiornik wyposażony jest w czujnik poziomu wypełnienia. Transport materiałów budowlanych ułatwią też opcjonalne grzybki aeracyjne i wibratory. Wybierając odpowiednią wielkość pojemnika, możesz regulować ilość i transport towarów sypkich w jednym cyklu. Możliwości dopasowania naszego sprzętu do specyficznych wymagań danej branży jest bardzo wiele.

Wydajność w transporcie materiałów sypkich

Zazwyczaj to przepustnica umieszczona pod odbiornikiem jest zaworem zwalniającym materiał sypki. Dla bardziej wymagających możliwe jest wprowadzenie innego wariantu – zaworu celkowego, który zapewnia ciągły strumień towaru sypkiego. Transport pneumatyczny materiałów sypkich pozwala także na użycie odbiornika w roli dozownika. Po umieszczeniu na wadze można za jej pomocą sterować transportem materiałów sypkich. Dzięki jednemu układowi dostarczysz materiały sypkie sprawnie i precyzyjnie, nie tylko na terenie całego kraju. Marzy Ci się przewóz materiałów sypkich za granicę? Wykorzystaj podciśnienie do rozwoju swojej firmy.

Zalety wdrożenia podciśnieniowego układu w zakresie transportu materiałów sypkich

Jedną z największych zalet pneumatycznego transportu materiałów sypkich jest łatwość utrzymania czystości i wysokiej jakości powietrza na hali produkcyjnej. Bezpyłowe środowisko pracy to oznacza nie tylko poprawę warunków, ale też zwiększoną wydajność pracowników bez szkody dla stanu zdrowia. Modułowa konstrukcja jednostek pozwala na zbudowanie układu z wieloma punktami załadunku i odbioru materiału. To także gwarancja na prawidłowe zabezpieczenie ładunków sypkich w przypadku rozszczelnienia układu, przy zajmowaniu stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Linia transportowa może spełniać więcej funkcji, niż tylko łączyć punkt A z punktem B – do bardziej rozbudowanych systemów można włączyć wielodrogowe zawory (divertery), zawory odciążające linię transportową, separatory magnetyczne i przesiewacze.

Artykuł zewnętrzny

Tags from the story