Letnia pielęgnacja twarzy: produkty, po które warto sięgnąć!

letnia pielęgnacja
Pierwszym krokiem powinno być wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków mocno odżywczych i nawilżających | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zima i wiosna dają się skórze twarzy mocno we znaki. Mróz, śnieg, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że cera staje się osłabiona, przesuszona, a nawet podrażniona. Lato to doskonały czas, by kompleksowo o nią zadbać! Od czego zacząć i po jakie kosmetyki sięgnąć, by przywrócić jej blask i promienny wygląd przed wakacyjnym urlopem?

Złuszczenie i odżywienie skóry

Zimą i wiosną skóra jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak mróz, wiatr czy ogrzewanie w pomieszczeniach. Jej dobrej kondycji nie sprzyja też dieta uboższa w warzywa i owoce oraz ograniczona ilość ruchu. Wraz z nadejściem lata można jednak temu bardzo łatwo zaradzić.

Pierwszym krokiem powinno być wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków mocno odżywczych i nawilżających. Dobrze, jeśli będą zawierały antyoksydanty, witaminy i ekstrakty roślinne, które aktywnie wspomogą proces regeneracji naskórka. Do odżywienia sprawdzą się wszelkiego rodzaju kremy, ale nie zapominaj również dołączyć do rytuału pielęgnacyjnego serum – wzmocni ono działanie kremu.

Fotoprotekcja – profilaktyka inflammagingu

Choć ochronę przeciwsłoneczną powinno się stosować cały rok, wiosną i latem należy zadbać o to szczególnie. Słońce pojawia się coraz częściej i na coraz dłużej, a to nie pozostaje bez wpływu na skórę twarzy. Nadmierna ekspozycja na słońce jest jedną z głównych przyczyn inflammagingu, czyli przedwczesnego starzenia się skóry.

Promieniowanie UV może zwiększać wrażliwość skóry, które zaczyna reagować stanem zapalnym. W efekcie:

  • następuje uszkodzenie fibroblastów skóry, odpowiadających m.in. za produkcję kolagenu i elastyny,
  • podwyższają się ilości enzymu hialuronidazy, która rozkłada kwas hialuronowy niezbędny dla prawidłowego nawilżenia skóry,
  • osłabia się zdolność komórek skóry do naturalnej odnowy.

Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, przede wszystkim należy wprowadzić do codziennej pielęgnacji krem z odpowiednio wysokim filtrem UV. Do skóry twarzy rekomenduje się te o mocy 50 SPF, ewentualnie 30 SPF. Należy aplikować je przed każdym wyjściem z domu – nie tylko wtedy, gdy jest słonecznie i nie tylko na wakacjach!

Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry

Przedwczesne starzenie się skóry może powodować ekspozycja na promieniowanie UV, ale także zanieczyszczenia środowiskowe, niezbyt zdrowy styl życia czy stres. Latem (ale również przez cały rok!) warto przyjrzeć się swojej skórze twarzy i wprowadzić do pielęgnacji produkty zapobiegające inflammagingowi. Profilaktyka przedwczesnego starzenia się skóry twarzy będzie pełna i skuteczna, jeśli postawisz na pielęgnację skierowaną właśnie na ten problem. Eksperci marki Bioderma opracowali trzyetapowy rytuał, który maksymalizuje zdolność twojej skóry do obrony przed inflammagingiem. Składają się na niego produkty z serii Sensibio:

  • woda micelarna Sensibio H2O do oczyszczania,
  • Sensibio Defensive Serum, spowalniające starzenie się skóry, jako serce pielęgnacji,
  • krem Sensibio Defensive, nawilżający i łagodzący podrażnienia na zakończenie pielęgnacji.

Do tego warto zmienić dietę na zdrowszą, bogatą w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze. Regularna aktywność fizyczna, odpowiednio długi sen i zarządzanie stresem to kolejne czynniki, które pozytywnie wpłyną na kondycję twojej skóry. Holistyczne podejście, łączące kosmetyki dobrane do potrzeb zmęczonej zimą skóry z odżywieniem i dotlenieniem jej przy pomocy diety i ruchu, to klucz do tego, by przywitać wakacje piękną, promienną i odżywioną skórą!

Materiał partnera zewnętrznego