Najważniejsze cechy twoich pierwszych sztucznych rzęs

kobieta ze sztucznymi rzęsami
Sztuczne rzęsy, by wyglądały jak najbardziej naturalnie, powinny być aplikowane na pomalowane oko, z najlepiej wytuszowanymi rzęsami naturalnymi | fot.: materiały prasowe

Zanim zdecydujesz się na wizytę w salonie kosmetycznym i przedłużanie rzęs metodą 1 na 1, spróbuj ponosić kilka dni sztuczne rzęsy, jakie dostępne są w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Jak je wybrać? Boom na sztuczne rzęsy zaczął się już jakiś czas temu i właściwie każda z nas ma okazję wypróbować zalety przedłużania czy zagęszczania rzęs. Robienie tego w salonie kosmetycznym wiąże się nie tylko ze sporym kosztem, ale i problemami z odrastającymi rzęsami. Dlatego warto wypróbować sztuczne rzęsy doklejane każdorazowo, zanim zdecydujesz się na profesjonalny zabieg. Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwsze sztuczne rzęsy?

Mniej znaczy lepiej

Dostępność różnych rodzajów sztucznych rzęs w każdej drogerii jest ogromna. Mamy sztuczne rzęsy na pasku, kępki, rzęsy naturalne i naprawdę spektakularne. Na początek jednak nie warto wybierać rzęs bardzo ekstrawaganckich. Niech będzie to model klasyczny, nie za długie włosie,  bez drobinek, piór czy innych dodatków, to ułatwi ich samodzielną aplikację.

Długość rzęs na pasku

Zwykle rzęsy na pasku, jakie znajdują się w opakowaniu, będą za długie i ważne będzie ich przycięcie. Dlatego jeszcze przed nałożeniem na nie kleju, warto przyłożyć je do oka i sprawdzić, jak duży fragment należy odciąć.

Przygotowanie oka

Sztuczne rzęsy, by wyglądały jak najbardziej naturalnie, powinny być aplikowane na pomalowane oko, z najlepiej wytuszowanymi rzęsami naturalnymi. Dobrze jest też narysować na górnej powiece kreskę, która optycznie zagęści linię rzęs.

Rodzaj kleju

Na rynku dostępne są liczne kleje do sztucznych rzęs, ale tak naprawdę polecanych producentów jest zaledwie kilku. Nie warto wybierać taniego kleju z chińskiego serwisu aukcyjnego ani używać kleju bez widocznej daty przydatności do użycia. Klej może być przezroczysty, biały lub czarny; każdy kolor po wyschnięciu staje się niewidoczny. To, co najistotniejsze w procesie aplikacji, to umożliwienie klejowi uzyskanie odpowiedniej konsystencji; zwykle wymaga to utrzymanie go na sztucznej rzęsie od 30 do 60 sekund celem przeschnięcia.

Prawidłowa aplikacja

By rzęsy sztuczne idealnie leżały na naturalnych, należy je nakładać na środkową część powieki i później z pomocą pęsety delikatnie doklejać kąciki. Na tym etapie można delikatnie przesunąć sztuczne rzęsy w którąś ze stron, jeśli okaże się, że zostały położone za blisko wewnętrznego czy zewnętrznego kącika. Aby sztuczne rzęsy wyglądały naturalnie, trzeba je z prawdziwymi delikatnie docisnąć z pomocą pęsety.

Pamiętajmy, by wybierać rzęsy sprawdzonych producentów i zawsze usuwać je delikatnie, by nie podrażnić oka. Najlepiej robić to z pomocą pęsety i odklejać cały pasek jednym, zdecydowanym ruchem. Jeśli chcemy kolejny raz użyć tych samych rzęs na pasku, najlepiej po ich zdjęciu usunąć pozostały klej za pomocą płynu micelarnego i pozostawić do wyschnięcia.

Jeśli dane rzęsy sprawiają, że czujemy się niekomfortowo, coś nas uwiera lub wydaje się, że rzęsy są zbyt sztywne, oznacza to, że źle wybraliśmy typ rzęs i trzeba poszukiwać dalej.


Materiały partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,