Depilacja twarzy – sposoby usuwania wąsika

Pozbywanie się niechcianych włosków domowymi sposobami wymaga od nas systematyczności, a efekty nie są trwałe. Rozwiązaniem na to, aby już zawsze cieszyć się idealnie gładką skórą jest depilacja laserowa | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Depilacja twarzy jest kłopotliwym tematem dla większości z nas. Chcielibyśmy uporać się z niechcianymi włoskami szybko i  trwale najlepiej w prosty sposób. Tradycyjne metody takie jak: pasta cukrowa, nitkowanie czy kremy – są niedrogie jednak ich rezultat  jest tylko chwilowy. Czy w takim razie można pozbyć się problemu raz na zawsze i przestać się wstydzić włosów na twarzy? Oczywiście, że tak!

Depilacja laserowa twarzy a inne metody

Mamy do wyboru kilka metod walki z owłosieniem. Chcąc usunąć wąsik domowymi sposobami musimy skorzystać z dostępnych w drogeriach kosmetyków:

 1. depilacja przy pomocy kremu zastosowany preparat zawiera specjalne składniki, które wnikają w strukturę włosa, a w konsekwencji prowadzą do jego rozpuszczenia. Metoda jest bezbolesna jednak może wywoływać reakcję alergiczną.
 2. depilacja pastą cukrową – zawiera naturalne składniki, dzięki temu chronimy skórę przed reakcją alergiczną. Pojawia się jednak inny problem. Wysokie stężenie cukru może prowadzić do rozwoju bakterii.  Nałożenie pasty w odpowiedni sposób czyli w kierunku wzrostu włosa pozwala wykonać bezbolesną depilację i chroni przed wrastaniem włosów.
 3. depilacja plastrami do twarzy – jest to zdecydowanie produkt łatwy w użyciu. W swoim składzie zawierają olej parafinowy, olej słonecznikowy, kokosowy a także ekstrakt  z aloesu.
 4. depilacja nitkowa – przy użyciu specjalnej bawełnianej nitki można usunąć owłosienie w okolicach wąsika, na łuku brwiowym i na policzkach.

Pozbywanie się niechcianych włosków domowymi sposobami wymaga od nas systematyczności, a efekty nie są trwałe. Rozwiązaniem na to, aby już zawsze cieszyć się idealnie gładką skórą jest depilacja laserowa. Podczas zabiegu wykorzystuje się działanie światła lasera,które bezpośrednio uderza w cebulki włosa nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Depilacja laserowa jest bezbolesna, a po wykonaniu całej serii czyli ok. 6 zabiegów na wybraną partię ciała efekt idealnie gładkiej skóry bez podrażnień i wrastających włosków pozostaje z nami już na zawsze.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy się na trwałe usuwanie włosków na twarzy lub innych partiach ciała, dobrze jest zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej:

  • ciąża, karmienie piersią;
  • opalenizna;
  • zażywanie leków, ziół światłouczulających;
  • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
  • choroba nowotworowa;
  • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji;
  • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,