Co oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna?

Kobieta z pięknym uśmiechem
Upływ czasu jest nieubłagany, a na ciele prędzej czy później pojawiają się zmarszczki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wbrew pozorom nie tylko kobiety interesują się osiągnięciami z dziedziny medycyny estetycznej. Upływ czasu jest nieubłagany, a na ciele prędzej czy później pojawiają się zmarszczki. W takich momentach pacjenci najczęściej korzystają z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny estetycznej. Co można poprawić, udoskonalić lub zniwelować?

Usuwanie tego, co szpeci

Często pierwsza myśl o dokonaniu poprawek przy pomocy medycyny estetycznej to usunięcie tego, co zdaniem pacjenta szpeci. Są to najczęściej blizny, zmiany potrądzikowe, rozstępy, cellulit, plamy lub znamiona. Istnieje wiele sposób na to, aby się ich pozbyć. Te najczęściej stosowane to zabieg laserowy frakcyjny, mezoterapia igłowa lub dermapen. Na czym polegają te metody? W dużym uproszczeniu: laser frakcyjny i dermapen bazują na samoregeneracji się skóry po zrobieniu w niej mikrouszkodzeń. Wbrew pozorom, samoregeneracja jest jednym z najlepszych sposobów odbudowy skóry. Mezoterapia igłowa również polega na drobnych nakłuciach skóry, natomiast przy okazji są wprowadzane pod nią składniki odżywcze, wspierające i przyspieszające regenerację.

Dodawanie i wygładzanie tego, co przeszkadza

Wygładzanie zmarszczek przy pomocy botoksu obrosło wieloma mitami. Chociaż obecnie powstają coraz to nowe i bardziej zaawansowane metody poprawiania urody, mimo wszystko uzupełnianie zmarszczek odbywa się najczęściej przez wprowadzenie do skóry toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego i kolagenu. O ile toksyna nie występuje naturalnie w ludzkim organizmie, kwas hialuronowy oraz kolagen już tak i dzięki temu wprowadzenie ich pod skórę nie jest aż tak bardzo inwazyjne. Istnieje też większe prawdopodobieństwo przyjęcia przez organizm tych składników bez dodatkowych komplikacji. Podobnie jest z wypełnianiem dodatkowym, na przykład ust. Poprawę stanu skory można osiągnąć również przez wprowadzenie do organizmu osocza bogatopłytkowego, czyli jednego ze składników własnej krwi pacjenta. Jest to zabieg, który jest bardzo mało inwazyjny, w pełni naturalny i wskazany również dla alergików.

Medycyna estetyczna pozwala ingerować w ludzkie ciało i udoskonalać je. W momencie, w którym nie ma przeciwwskazań lekarskich, pacjentów ograniczają jedynie własne potrzeby i wyobraźnia. Ważne, aby do zabiegu wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej i lekarza, który go wykona. Informacje o lekarzach, usługach oraz terminach można znaleźć między innymi na stronie tourmedica.pl.


Materiał partnera zewnętrznego