Maści i preparaty z dodatkiem srebra – na co mogą pomóc?

kobieta z dłonią dotykającą twarzy na tle zielonych liści
Najpopularniejszymi produktami zawierającymi srebro są płyny do przemywania skóry oraz maści | fot.: stock.adobe.com

Każdemu zależy na posiadaniu pięknej i promiennej skóry całego ciała. W szczególności zaś zależy na tym przedstawicielkom płci pięknej. Nie sposób jednak ukryć, że o skórę należy odpowiednio dbać. Bez tego nie będzie ona posiadała zadowalającego nas wyglądu. Czasami wygląd skóry szpecą również choroby. W bardzo wielu przypadkach z pomocą mogą nam przyjść maści i preparaty z dodatkiem srebra. 

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne, które jest wykorzystywane do tworzenia różnych preparatów pielęgnacyjnych, posiada bardzo wiele zalet. Kiedyś stosowano je głównie wewnętrznie, a teraz zdecydowanie bardziej popularne jest stosowanie zewnętrzne srebra. Przede wszystkim warto docenić ten specyfik ze względu na silne właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu srebro ogranicza liczbę powstających na skórze stanów zapalnych. Co więcej, srebru przypisać należy spore walory antybakteryjne. Nie sposób odmówić mu również silnych właściwości przeciwgrzybiczych. Srebro może więc okazać się pomocne w walce z wirusami, grzybami oraz bakteriami. Posiada także pewne walory odkażające, dlatego srebra koloidalnego można używać do przemywania niektórych ran. Zawsze jednak należy upewnić się czy nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych. Warto więc poradzić się swojego lekarza zanim zaczniemy używać preparatów ze srebrem w ten sposób. Jeśli lekarz nie zauważy przeciwwskazań, istnieją spore szanse na to, że srebro przyśpieszy gojenie się ran.

Na jakie problemy może pomóc srebro?

Jak już zostało wspomniane powyżej, srebro posiada bardzo wiele właściwości prozdrowotnych. Nadaje się zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego. Maści zawierające w swoim składzie srebro są dedykowane posiadaczom cer trądzikowych i silnie przetłuszczających się. Srebro jest w stanie nie tylko przyśpieszyć gojenie się zmian skórnych, ale również ograniczyć przetłuszczanie się cery. Jak zaś powszechnie wiadomo, nadmiar sebum w dużej mierze odpowiada za zaostrzanie się trądziku. Wreszcie, srebro może wspomóc walkę z uporczywymi przebarwieniami powstałymi wskutek trądziku. Pomoże również oczyścić zatkane pory i zredukować ilość zaskórników. Trądzik to oczywiście nie jedyny problem skórny, z którym poradzi sobie srebro. Składnik ten stał się również składnikiem preparatów kierowanych do osób chorych na łuszczycę. Srebro przyśpiesza regenerację skóry, dzięki temu znacznie szybciej odzyskuje ona swój zdrowy wygląd. Nie sposób nie wspomnieć również o wspaniałym działaniu srebra na oparzenia. Poparzona skóra będzie się szybciej regenerowała, dzięki czemu ból oraz zaczerwienienie skóry staną się mniejsze.

Srebro może okazać się przydatne w walce z takimi problemami jak: trądzik, oparzenia, łuszczyca czy trudno gojące się rany. Posiada ono właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a także przeciwgrzybicze. Najpopularniejszymi produktami zawierającymi srebro są płyny do przemywania skóry oraz maści. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie srebra, dobrze byłoby jednak poradzić się lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa.


AUN