Jak czuć się świeżo przez cały, nawet bardzo aktywny dzień?

pacha antyperspirant
Ogromną zaletą antyperspiratnów w sztyfcie jest ich cena. Zazwyczaj nie kosztują one więcej, niż kilka złotych, natomiast posłużą nam one przez dłuższy czas | fot.: stokc.adobe.com

Spływający po czole pot nie jest niczym przyjemnym, jednak jeszcze większym problemem są nieestetyczne plamy pod pachami, którym towarzyszyć może nieprzyjemny zapach. Tego typu przypadłość daje się we znaki zwłaszcza latem, choć niektórzy skarżą się na nią przez cały rok. Dobrym rozwiązaniem są antyperspiranty w sztyfcie, które hamują wydzielanie potu.

Dlaczego antyperspirant, a nie zwykły dezodorant?

Większość z nas nie widzi różnicy pomiędzy antyperspirantem w sztyfcie, a zwykłym dezodorantem. Warto jednak mieć świadomość, że jest ona naprawdę spora. Otóż dezodoranty mają za zadanie niwelować przykry zapach potu. Najczęściej sprawdzają się w przypadku osób, które pocą się, jednak niezbyt intensywnie. Tymczasem antyperspiranty w sztyfcie nie tylko maskują nieprzyjemny zapach potu, lecz również hamują jego wydzielanie. Dzięki temu możemy zapomnieć o plamach pod pachami czy przepoconych koszulkach. Przeznaczone są one głównie dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem, choć także dla tych, którzy przez cały dzień chcą czuć się świeżo i komfortowo.

Świeżość, którą warto poczuć

Antyperspiranty w sztyfcie to niewielkich rozmiarów kosmetyki, które z powodzeniem możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie. Sprawdzają się zwłaszcza latem, bowiem przy wysokich temperaturach pocimy się naprawdę intensywnie. Niemniej jednak będą one dobrym wyborem także o innych porach roku, szczególnie w przypadku osób, które borykają się z problemem nadmiernego pocenia. Zapewniają świeżość, na którą zasługuje każdy z nas. Większość produktów działa przez co najmniej 12 godzin, dzięki czemu nie trzeba ich ponownie aplikować w ciągu dnia. Warto pamiętać, że antyperspirant w sztyfcie nakładamy na odświeżoną, dobrze osuszoną skórę. Przed jego zaaplikowaniem lepiej nie golić pach, gdyż wtedy skóra może być delikatnie podrażniona. Dotyczy to jednak wszystkich dezodorantów, a nie tylko antyperspirantów w sztyfcie.

Wygoda, która kosztuje grosze

Ogromną zaletą antyperspiratnów w sztyfcie jest ich cena. Zazwyczaj nie kosztują one więcej, niż kilka złotych, natomiast posłużą nam one przez dłuższy czas. Pozwala to poczuć się świeżo i dodaje pewności siebie, a jednocześnie generuje oszczędności. Warto więc wymienić swój dotychczasowy dezodorant na antyperspirant w sztyfcie, zwłaszcza jeśli zauważamy, że na co dzień pocimy się naprawdę intensywnie. Oczywiście, jeśli problem ten wynika na przykład z choroby, to konieczna będzie dodatkowo wizyta u lekarza specjalisty, który wdroży terapię likwidującą przyczynę pocenia się. 

Materiał partnera

Tags from the story