Natura i SPA w Twoim domu

Kosmetyki naturalne
Planując jeden z wieczorów relaksacyjnych pozwól sobie na masaż. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W pracy zbliża się zamknięcie projektu lub po prostu stresujący okres? Przygotuj się na ten czas, tworząc w swoim domu prawdziwe SPA. Dzięki temu zrelaksujesz się i wypoczniesz. Dowiedz się, jak w trzech krokach możesz wykreować taką uspokajającą atmosferę we własnym mieszkaniu, za sprawą odpowiednich dodatków i kosmetyków naturalnych.

Krok 1. Siła rozgrzewającego dotyku

Planując jeden z wieczorów relaksacyjnych pozwól sobie na masaż. Wybierz się do salonu lub skorzystaj z opcji przyjazdu masażysty do domu. Ten zabieg ma zbawienny wpływ na całe ciało i służy między innymi: usunięciu bólu w obrębie głowy i karku, gdzie najczęściej napinają się mięśnie z powodu stresu, powoduje szybszą regenerację zmęczonego ciała (także po treningu), przyspiesza metabolizm komórkowy, ułatwia rozprowadzenie substancji odżywczych po organizmie itd. Powoduje uczucie zrelaksowania i ogólną poprawę samopoczucia po ciężkim dniu.

Krok 2. Odnowa biologiczna za sprawą kosmetyków naturalnych

Do powyższego zabiegu, jak i do działań mających na celu pielęgnację ciała, zastosuj wyłącznie preparaty organiczne. Docierają one w głąb ciała, rozgrzeją Cię i wprawiają w dobry nastrój za sprawą zapachów inspirowanych naturą. Co więcej, używając ich otrzymujesz pewność, że nie zawierają one sztucznych barwników, konserwantów lub środków zapachowych mających m.in. działanie uczulające czy drażniące układ oddechowy. Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków naturalnych, takich jak tłoczone na zimno olejki czy masła do ciała, które pomogą Ci się odprężyć

Krok 3. Kojąca atmosfera

Ostatni etap w tworzeniu domowego SPA to zbudowanie uspokajającego klimatu. Umieść w łazience świeczki o swoim ulubionym zapachu, najlepiej by także zawierały wyłącznie organiczne składniki. Wbrew pozorom, mogą one być bardziej wydajne niż ich mniej przyjazne środowisku odpowiedniki. Przygotuj ciepłą kąpiel wzbogaconą w naturalne sole mineralne i płyny do kąpieli. Przy wlewaniu czy wsypywaniu środków do wanny, zwróć uwagę na ich zapach, aby pasował do aromatu unoszącego się w pomieszczeniu po zapaleniu świec. Wybierz najbardziej miękki ręcznik z szafy i włóż do niego termofor, by gdy po niego sięgniesz, był przyjemnie ciepły. Wycisz domową elektronikę, włącz relaksująca muzykę i przyciemnij pokój.

Ustaw przy lustrze wcześniej przygotowane domowym sposobem lub kupione organiczne peelingi, by były gotowe, gdy skończysz kąpiel.

W takich warunkach z pewnością odpoczniesz i odzyskasz siły po każdym trudnym dniu.


Materiał partnera zewnętrznego