Naturalne kosmetyki na zmarszczki i przebarwienia. Jak dobrze zadbać o swoją skórę?

piękna twarz krem przeciwzmarszczkowy
Ze zmarszczkami warto walczyć na wielu różnych poziomach. Jednym z nich są oczywiście kosmetyki, które stosujemy na skórę na co dzień | fot.: materiał partnera

Zmarszczki oraz przebarwienia to problemy, od których w pewnym wieku trudno uciec. Okazuje się jednak, że dzięki odpowiedniemu stylowi życia oraz pielęgnacji można znacznie opóźnić proces ich powstawania. Pomagają w tym także naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które są bezpieczne dla cery i wspierają jej odżywienie. Wszystko to w zgodzie z naturą i środowiskiem. Co zawierają takie preparaty i co jeszcze zrobić, aby zmarszczki nie były problemem? Zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

Naturalne składniki działające na zmarszczki

Ze zmarszczkami warto walczyć na wielu różnych poziomach. Jednym z nich są oczywiście kosmetyki, które stosujemy na skórę na co dzień. Naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe zawierają m.in. olejki, które zapobiegają ich powstawaniu i pogłębianiu się na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim poprawiają elastyczność cery, a także chronią ją przed utratą wody. Mają też działanie antyoksydacyjne i chroniące włókna kolagenu.

Które z olejków najlepiej sprawdzają się w tym zakresie? Świetnie posłużą następujące:

  • olejek rokitnikowy,
  • olejek z pestek malin i winogron,
  • olej konopny,
  • olej z nasion dzikiej róży,
  • olejek z pestek truskawki,
  • olejek z pestek granatu.

Warto wspomnieć, że ich działanie jest znacznie szersze, dzięki czemu mogą być one dedykowane nie tylko dla osób próbujących zapobiegać zmarszczkom.

Doskonały wpływ mają też ekstrakty roślinne. Przykładem jest ekstrakt z granatu, który neutralizuje wolne rodniki oraz stymuluje proces produkowania kolagenu. Dodatkowo ma właściwości regenerujące cerę, co okazuje się bardzo przydatne wtedy, gdy jest ona dojrzała. Warte uwagi działanie ma dodatkowo ekstrakt ze skrzypu polnego. On również uczestniczy w procesach syntetyzowania kolagenu, dzięki czemu bardzo często znajduje zastosowanie w naturalnych kosmetykach przeciwzmarszczkowych.

Naturalne składniki działające na przebarwienia

Zaletą olejków i ekstraktów roślinnych jest to, że działają one wielotorowo, czyli zazwyczaj nie tylko na zmarszczki lub inny problem skórny, ale też choćby na przebarwienia. Warto jednak wspomnieć o kilku składnikach, które w sposób szczególny pomagają w walce z tym problemem.

Przykładem jest olejek sandałowy. W kremach na przebarwienia jest on oczywiście odpowiednio rozcieńczony, co zapewnia bezpieczeństwo aplikacji. Natomiast chcąc stosować go samodzielnie, należy aplikować go z innym preparatem o tłustej konsystencji, np. olejem kokosowym.

Inną rośliną o korzystnym działaniu w tym zakresie jest korzeń lukrecji. Ma cechy przeciwzapalne oraz przeciwutleniające, a także ogranicza syntezowanie się melaniny. Oczywiście w kremach nie jest stosowany samodzielnie, a z innymi składnikami, które również mają korzystne działanie w tym zakresie.

Naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe i na przebarwienia

Dzięki temu, że składniki roślinne działają wielotorowo, na rynku można spotkać preparaty zarówno przeciwzmarszczkowe, jak i na przebarwienia. Problemy te często występują razem, są one bowiem cechą charakterystyczną jeśli chodzi o cerę dojrzałą, narażoną przez lata na wiele negatywnych czynników, w tym zwłaszcza na promieniowanie UV.

Oczywiście stosowanie takich kosmetyków to pierwszy krok. Warto jednak zapobiegać zmarszczkom i przebarwieniom również dzięki innym metodom. Podstawą jest zwłaszcza codzienna aplikacja kremów z filtrem chroniącym przed negatywnym wpływem promieni UV na cerę.

Zapobieganie zmarszczkom oraz przebarwieniom warto rozpocząć w możliwie jak najwcześniejszym wieku, jeszcze przed 30-stką. Oczywiście na podjęcie odpowiednich kroków nigdy nie jest za późno. Krok ten mogą stanowić także naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które obecnie można zakupić w dobrych drogeriach internetowych oraz stacjonarnych.

Materiał partnera