Przeszczep włosów. Czy wiesz jaka jest cena tego zabiegu?

profil rudy mężczyzna z brodą
Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto poznać wszelkie elementy składające się na przeszczep włosów. Cena jest jednym z nich - i choć w pierwszej chwili wydaje się dość wysoka, warto zważyć spokojnie wszelkie argumenty za i przeciw | fot.: stock.adobe.com

Łysienie to przypadłość, którą większość z nas kojarzy przede wszystkim z mężczyznami w średnim wieku. To błąd – może ono bowiem dotyczyć niemal każdego – niezależnie od płci i wieku. Medycyna estetyczna oferuje wiele interesujących metod działania w przypadku osłabienia naturalnych procesów organizmów, jednak w przypadku trwałej utraty włosów najbardziej skutecznym i optymalnym rozwiązaniem jest chirurgiczny przeszczep włosów. Cena procedury, jej przebieg oraz wskazania i przeciwwskazania – przeanalizujmy wszystkie czynniki składające się na transplantację włosów.

Kiedy warto rozważyć przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem cieszącym się coraz większą popularnością w przypadku osób zmagających się z problemem trwałej utraty włosów. Podwyższona linia czoła, zakola na czole, przerzedzone włosy, ubytki zarostu, a także brak np. brwi – wszystkie te problemy jest w stanie rozwiązać zabieg chirurgicznego przeszczepu włosów.

Na początku warto więc wspomnieć, że obecnie przeprowadzane zabiegi są zupełnie bezbolesne, nie zostawiają blizn i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Mity jakoby było zupełnie inaczej wynikają z faktu, że jeszcze kilka lat temu przeszczep włosów był zabiegiem o wiele bardziej inwazyjnym. Na szczęście współczesny rozwój technologii pozwala zarówno na poprawienie komfortu pacjenta, jak i maksymalną efektywność zabiegu.

Na czym polega przeszczep włosów?

Obecnie przeszczepy włosów wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dlatego ból i dyskomfort ograniczone są do minimum. Zabieg przeprowadzany jest manualnie przez lekarza lub z pomocą specjalnego robota. Polega on na przeszczepianiu poszczególnych mieszków włosowych z jednego fragmentu skóry na drugi. W placówkach zajmujących się profesjonalnymi przeszczepami włosów używa się w tym kontekście określenia graft włosa, które oznacza skupisko włosów pobieranych do przeszczepu. Ta „jednostka”, którą mierzy się ilość pobrań będzie miała znaczenie nie tylko przy określeniu zasięgu prac, ale i późniejszej ceny całości procedury.

Co ważne, mieszki włosowe pobierane z tylnej i bocznej części głowy, czyli okolic, które naturalnie nie podlegają procesom łysienia, a samo pobranie mieszków można łatwo zakamuflować posiłkując się zabiegiem mikropigmetacji metodą zagęszczania. W ten sposób w problematycznym miejscu uzyskujemy widoczne i trwałe efekty, które po pewnym czasie są niemożliwe do odróżnienia od naturalnego owłosienia.

Zabieg jest nieinwazyjny i nie odcina nas w żadnym stopniu od codziennych zajęć. Niemal od razu po zejściu z fotela możemy wracać do codziennych spraw. Pełna rekonwalescencja trwa od siedmiu do czternastu dni i wiąże się wyłącznie z gojeniem się niewidocznych na pierwszy rzut oka blizn i zaczerwienień.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeszczepu włosów?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu medycznego istnieje pula przeciwwskazań do jego wykonania, o których lekarz poinformuje nas przed podjęciem decyzji o transplantacji. Spośród najbardziej powszechnych wymienić należy:

  • łysienie plackowate
  • znaczna lub całkowita utrata włosów
  • całkowity brak zarostu (w przypadku, gdy chcemy odtworzyć zarost)
  • stany zapalne skóry, skłonność do powstawania bliznowców
  • nieustabilizowana cukrzyca – w tym przypadku znaczenie ma cały przebieg choroby, jak również przyjmowane leki
  • aktywne choroby układu krążenia (wówczas powinniśmy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach)
  • zaburzenia krzepnięcia krwi – problem z gojeniem się małych ran, zbytnio rozrzedzona krew,
  • aktywne choroby nowotworowe

Chociaż, jak widać, przeciwwskazań do transplantacji włosów jest sporo, zdarzają się one jednak stosunkowo rzadko. W każdej renomowanej klinice, która jest godna zaufania już na pierwszej konsultacji powinniśmy zostać o nich poinformowani. Warto też wiedzieć, że w przypadku na przykład gwałtownego i nagłego procesu utraty włosów u kobiet przeszczep nie jest pierwszym wyborem, jakiego dokonuje lekarz. Tego typu pacjentki wymagają pogłębionej konsultacji endokrynologicznej, a włosy można wspomóc dzięki zabiegom rewitalizującym, jak osocze bogatopłytkowe czy terapia komórkami macierzystymi.

Przeszczep włosów – cena zabiegu

Cena przeszczepu włosów to jedna z najbardziej istotnych kwestii związanych z tym zabiegiem. Tu warto wrócić do pojęcia jakim jest graft włosa, ponieważ od ilości graftów często zależy ostateczna wycena przeszczepu włosów. Cena waha się zazwyczaj w okolicy 8-9 złotych za pojedynczy graft włosa. Profesjonalne placówki zajmujące się całym spektrum leczenia łysienia i zaburzeń z tym związanych, jak na przykład MD Medmix, określają także minimalną wartość zabiegu przeszczepu włosów – cena zazwyczaj oscyluje w okolicach 5 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że płacąc za zabieg w renomowanej klinice medycyny estetycznej płacimy za najwyższej jakości standardy, nowoczesny sprzęt, opiekę lekarską, znieczulenie oraz niemal zupełnie bezinwazyjny zabieg, który może znacznie odmienić nasze życie i dodać nam pewności siebie. Sprawdźmy, czy wybrana przez nas klinika oferuje w pakiecie zestaw do terapii osoczem bogatopłytkowym, zestaw pielęgnacyjny do włosów po zabiegu. Istotne mogą się także okazać na pozór drobne udogodnienia, o których nie będziemy mieli ochoty rozmyślać bezpośrednio po zabiegu, jak lunch czy możliwość noclegu w hotelu.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto poznać wszelkie elementy składające się na przeszczep włosów. Cena jest jednym z nich – i choć w pierwszej chwili wydaje się dość wysoka, warto zważyć spokojnie wszelkie argumenty za i przeciw. Wielu zadowolonych pacjentów twierdzi, że odbudowa naturalnego owłosienia znacząco poprawia jakość życia. Wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i indywidualnego podejścia. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabieg – wybierzmy sprawdzoną i polecaną placówkę specjalizującą się w tego typu procedurach.


OLI