Naturalny sposób na gęstsze, ciemniejsze i pełniejsze brwi

olejki do brwi
Od pewnego czasu panuje moda na naturalnie grube, pełne i gęste, co niestety niektórym kobietom ciężko osiągnąć z powodu królującej wcześniej mocnej regulacji, czy po prostu ze względu na genetykę | fot.: materiał partnera

Brwi są bardzo ważnym elementem determinującym wygląd naszej twarzy. Często potrafią kompletnie zmienić jej kształt i sprawić, że wygląda się całkowicie inaczej. Od pewnego czasu panuje moda na naturalnie grube, pełne i gęste, co niestety niektórym kobietom ciężko osiągnąć z powodu królującej wcześniej mocnej regulacji, czy po prostu ze względu na genetykę. Jak więc domowymi sposobami wspomóc regenerację i odbudowę brwi?

Naturalne olejki

Numerem jeden jest używanie naturalnych olejków. Najpopularniejszy jest olejek rycynowy, możliwy do znalezienia w każdej aptece. Witaminy i kwasy tłuszczowe, które się w nim znajdują odżywiają cebulki włosów, zagęszczają je i wspomagają ich wzrost. Może nawet nieznacznie je przyciemnić, przez co będą bardziej wyraźne. Jeśli nie rycyna, to kolejną możliwością będzie także olejek arganowy, który wspomoże nawilżenie i odżywienie. 

Świetnym wyborem jest wybranie specjalnych dedykowanych olejków do brwi, takich jak na przykład olejek LashBrow (https://sklep.lashbrow.pl/pl/p/LashBrow-RegeneOil-naturalny-olejek-do-rzes-i-brwi/609). Taki produkt łączy w sobie wiele składników wspomagających regenerację i odbudowę brwi. Dobrze dobrane i idealnie zbilansowane zapewnią włoskom wszystko, co potrzebne.

Jak nakładać olejki?

Sposobów jest wiele. Można nakładać je kosmetycznym patyczkiem do uszu, wacikiem lub po prostu palcem. Korzystne będzie rozprowadzanie olejku za pomocą spiralnej szczoteczki do brwi, lub umytej końcówce po zużytym tuszu do rzęs – oprócz wygody, wyczesywanie ich i i układanie w konkretnym pożądanym kierunku może pomóc je ujarzmić, wzmocnić i przyspieszać ich wzrost. Olejek zostawiamy na noc, a rano dokładnie zmywamy.

Masaż

Podobnie jak wyczesywanie włosków, masaż brwi szczoteczką z użyciem olejku może zdziałać cuda. Stymuluje on krążenie, dotlenia mieszki włosowe i przyspiesza wzrost. Trzeba pamiętać, aby nie robić tego zbyt mocno – intensywne pocieranie zwłaszcza w przypadku cienkich brwi może je uszkodzić.

Witaminy i odpowiednia dieta

Słaba kondycja włosów, tak samo jak skóry i paznokci często zależy od źle zbilansowanej diety. Najważniejsze dla wzrostu włosów są biotyna, witaminy E i A. Ich niedobór możemy uzupełnić odpowiednią suplementacją, ale nie możemy zapomnieć o składnikach odżywczych z pożywienia. Kluczowymi są także zrównoważone ilości makro- i mikroelementów, zwłaszcza krzem, siarka, magnez, miedź oraz wapń.

Dokładne oczyszczanie oraz peeling

Musimy pamiętać, aby dokładnie myć brwi i czyścić je z pozostałości różnych kosmetyków. Wartym rozpatrzenia będzie także kupno peelingu do brwi. Wspomoże on w usunięciu martwego naskórka, który przeszkadza wzrostowi włosów. Nie tylko je oczyści, ale także przywróci elastyczność i pomoże w walce z wrastającymi włoskami. Dodatkowo nawilży skórę, a oprócz tego może zwiększyć skuteczność stosowanych olejków. Najlepiej taki peeling wcierać delikatnie kolistymi ruchami, by tak jak w przypadku masażu nie uszkodzić włosów, czy nie podrażnić zbytnio skóry.

Materiał partnera

Tags from the story
,