Paznokcie po hybrydzie. Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Uśmiechnięta kobieta
y przywrócić paznokciom zdrowy wygląd i dobrą kondycję, nie potrzeba wiele – wystarczy odpowiednia pielęgnacja. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Manicure hybrydowy to najbardziej lubiany i najczęściej wykonywany rodzaj manicure. To zrozumiałe – świetnie się prezentuje, jest trwały i bardzo modny! Niestety, długotrwałe stosowanie manicure hybrydowego może osłabiać i niszczyć nasze paznokcie. Jak je zregenerować? Co zrobić, by znów wyglądały zdrowo i pięknie? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Kuracja olejkiem arganowym

Jednym ze sposobów na łatwą i skuteczną regenerację paznokci po hybrydzie jest kuracja olejkiem (lub olejem) arganowym. Wystarczy, że przed snem połączymy go z kilkoma kroplami eterycznego olejku cytrynowego i dokładnie w masujemy w dłonie i paznokcie. Zabieg będzie zdecydowanie bardziej skuteczny, gdy na dłonie założymy rękawiczki i pozostawimy je na całą noc. Rano skóra dłoni będzie wspaniale nawilżona, a po dłuższym czasie stosowania kuracji – wzmocnią się również nasze paznokcie. Kurację można stosować zarówno na paznokcie dłoni, jak i stóp, których atrakcyjny wygląd latem ma dla nas szczególne znaczenie. Więcej o tym, jak o nie dbać, przeczytać można w artykule „5 sposobów na piękne stopy na lato”.

Manicure japoński

Manicure japoński cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest skutecznym remedium na zniszczone żelem lub hybrydą paznokcie. Wykonać go możemy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie, w domowym zaciszu. Wystarczy, że kupimy gotowy zestaw dostępny w sklepach internetowych. Manicure japoński polega na długotrwałym wcieraniu w płytkę paznokcia zielonej, organicznej pasty z witaminą A, prowitaminą B5, pyłkiem pszczelim, keratyną i pozyskiwaną z Morza Japońskiego krzemionką.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny to kolejny, naturalny sposób pielęgnacji paznokci i zarazem doskonała alternatywa dla manicure hybrydowego. Jednocześnie pozwala przywrócić paznokciom dobrą kondycję i piękny wygląd. Polega na delikatnym opiłowywaniu krawędzi paznokci papierowym pilnikiem, a następnie na odsuwaniu skórek drewnianym patyczkiem. Wcześniej należy zmiękczyć skórki w kąpieli. Na koniec płytki paznokcia malujemy odżywką wzmacniającą. Warto również dopełnić manicure wmasowaniem olejku nawilżającego w paznokcie i skórki.

By przywrócić paznokciom zdrowy wygląd i dobrą kondycję, nie potrzeba wiele – wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Jeśli chcemy, by pozytywne efekty pojawiły się jak najwcześniej, warto odwiedzić profesjonalny salon kosmetyczny. Pomocny będzie serwis Moment.pl, który w prosty sposób pozwala znaleźć i wybrać najlepszego specjalistę.


Materiał partnera zewnętrznego